Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 λεπτά πριν, sts4x4 είπε

Διαβάζοντας σχετικά με το θέμα της τοποθέτησης πρόσθετης κεραίας στο Huawei E5577Cs μου δημιουργήθηκε η απορία εάν θα πρέπει όντως να γίνει επιλογή μέσα από το μενού της συσκευής για  external antenna .

Οι έχοντες την συσκευή (ή αντίστοιχη) μήπως γνωρίζουν ;

Aν έχει τέτοια επιλογή το menu σίγουρα πρέπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Aν έχει τέτοια επιλογή το menu σίγουρα πρέπει...

Αγοραστής της κεραίας που πόσταρες παραπάνω, γράφει:

"I got a slight increase in download speed so I was happy. BUT what I did not realise was that I had to select "external antenna" in the set up for the router. I have now done this and my Download speed has DOUBLED! It is important that the antenna setting is changed in your settings"

Γι΄αυτό ρώτησα εάν μπορεί κάποιος κάτοχος του Huawei να μας διαφωτίσει προκειμένου να καταλήξω και να προχωρήσω στην παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

 

ψάχνω για bluetooth πληκτρολόγιο ώστε να το συνδέω με το ipad 9,7 2017. 

 

θέλω να είναι σχετικά βολικό στο γράψιμο αλλά και compact ώστε να μεταφέρεται εύκολα και να μην είναι γκουμούτσα.

 

Τι επιλογές έχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφου παιρνει εξωτερικη κεραια θα εχει και την επιλογη να την διαλεξεις.

Τωρα προσεξα οτι παιρνει ts9 το δικο σου η  WMMG-7-27-5SP έχει αλλο κονεκτορα και θες ανταπτορα σε ts9

Απο τις 3 που εβαλε ο zacharis μονο η τριτη μπορει να λεει κατι, οι  αλλες δυο απο review που εχω δει για παρομοιες δεν κανουν τιποτα. Δες πχ εδω 

Καλες γενικα και δοκιμασμενες, αλλα ανεβαινεις σε τιμη, ειναι αυτη για ολες τις μπαντες αλλα directional πρεπει να σημαδευει την κεραια κινητης δλδ

Αυτη ειναι πολυ καλη directional αλλα μονο για συγκεκριμένες μπαντες καθε φορα πχ 800 η 1800 η 2600, πρεπει να ξερεις δλδ σε ποιες συχνότητες εκπεμπει η κεραια που θες ( κοιτα εδω https://keraies.eett.gr/ βαλε την διευθυνση σου και σου βγαζει ολες τις κεραιες κοντα και τις συχνότητες που εκπεμπουν)

Ειναι λιγο θεμα οι κεραιες

 

Επεξ/σία από dionysg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sts4x4 είπε

Αγοραστής της κεραίας που πόσταρες παραπάνω, γράφει:

"I got a slight increase in download speed so I was happy. BUT what I did not realise was that I had to select "external antenna" in the set up for the router. I have now done this and my Download speed has DOUBLED! It is important that the antenna setting is changed in your settings"

Γι΄αυτό ρώτησα εάν μπορεί κάποιος κάτοχος του Huawei να μας διαφωτίσει προκειμένου να καταλήξω και να προχωρήσω στην παραγγελία.

Τι σημασία εχει τι γράφει κάποιος, δες στο manual του Huawei E5577 τι επiλογές έχεις και τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, haris013 είπε

καλησπέρα,

ψάχνω για bluetooth πληκτρολόγιο ώστε να το συνδέω με το ipad 9,7 2017. 

θέλω να είναι σχετικά βολικό στο γράψιμο αλλά και compact ώστε να μεταφέρεται εύκολα και να μην είναι γκουμούτσα.

Τι επιλογές έχω;

https://www.ebay.com/itm/Slim-Aluminium-Wireless-Bluetooth-Keyboard-For-iPhone-Computer-PC-CT-R6P2-K0C5/302362692050?epid=857896231&hash=item46663889d2:g:73AAAOSwiQ9ZUQ8V

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Τι σημασία εχει τι γράφει κάποιος, δες στο manual του Huawei E5577 τι επiλογές έχεις και τέλος...

Καλημέρα, δίκιο έχεις αυτό είναι το λογικό, όμως δεν έχω το Huawei ακόμα στα χέρια μου όποτε δεν έχω την δυνατότητα να ψάξω το μενού του, και δυστυχώς το pdf με το manual που κατέβασα ΔΕΝ έχει αναφορά στο θέμα κεραία. 

Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για τις προτάσεις κεραίας, έχω καταλήξει στην 3η επιλογή που πόσταρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sts4x4 είπε

Καλημέρα, δίκιο έχεις αυτό είναι το λογικό, όμως δεν έχω το Huawei ακόμα στα χέρια μου όποτε δεν έχω την δυνατότητα να ψάξω το μενού του, και δυστυχώς το pdf με το manual που κατέβασα ΔΕΝ έχει αναφορά στο θέμα κεραία. 

Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για τις προτάσεις κεραίας, έχω καταλήξει στην 3η επιλογή που πόσταρες. 

Tότε δεν υπάρχει επιλογή, απλώς την συνδέεις και τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Nightfall_2003 είπε

ψάχνω για οικονομική tv στην κουζίνα έως 28 ίντσες ΜΑΧ.  Καμία πρόταση?

https://www.you.gr/eikona-ichos/tileoraseis-axesouar/tileoraseis/tileorasi-f-u-28-hd-ready-tv-dvb-t2-fl28107-me-3-t

https://www.electrostudio.gr/product/26907/lg-tileorasi-led-28lf450u-dvb-t2-28-

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

για ηλιοπροστασία πίσω παράθυρα για το μωρό στο κάθισμα έχει να προτείνει κανείς κάτι? έχουμε ένα με τρυπούλες από την αδερφή μου αλλά δεν φαίνεται να κάνει καλή δουλειά.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε για privacy / sun shades. Μπορείς αν βρεις για συγκεκριμένο τύπο αυτοκινήτου και καλύπτουν όλο το παράθυρο. Το καλό είναι ότι μπορείς να ανοίξεις το παράθυρο κι αυτά τα "κουρτινάκια" κοβουν τον αέρα, τον ήλιο και τυχόν έντομα σκόνες κτλ. Έχω αγοράσει αυτά  https://www.carshades.com/image-gallery/  και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Εναλλακτικά σε καταστήματα με αξεσουάρ αυτοκινήτου θα βρεις πλαστικά με βεντούζες που κολλάνε στο τζάμι. Με αυτά συνήθως δεν ανοίγει το τζάμι.

Βάλε (αν δεν έχεις) ζελατίνες (φιμέ). Μπορείς να βάλεις και διάφανες, προστατεύουν το ίδιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, cmour79 είπε

για τηλεόραση 48-50" για βασική χρήση, παίζει καμία vfm αυτη τη περίοδο? Δυστυχώς έχασα την Blaupunkt 49'' του you. κάτι αντίστοιχο υπάρχει?

https://www.you.gr/eikona-ichos/tileoraseis-axesouar/tileoraseis/tileorasi-f-u-48-full-hd-tv-smart-dvb-t2-netflix-f

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, villasg είπε

χωρίς smart λειτουργίες αντίστοιχη πρόταση? μπας και πέσω στο ψυχολογικό όριο των 300€?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...