Προς το περιεχόμενο

ΖΤΕ και avi αρχεία


jeanthira7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mobo Player, mVideo Player, Rock Player, o ενσωματωμένος player του ΖΤΕ και κάθε video player γενικότερα αφού ταινίες avi παίζουν όλα τα tablets.

 

Φίλε μου όταν τον ανοίγω "Βίντεο" μου γράφει "δεν υπάρχει κανένα βίντεο" χωρίς να μου έχει κάποιο παραθυράκι να κάνω π.χ. browse το βίντεο που υπάρχει στην sd κάρτα.

Επιπλέον, όταν το συνδέω με το pc δεν έχει internet μολονότι έχω κάνει κοινόχρηστη τη σύνδεσή μου. Επιπλέον ενώ πηγαίνω στο android market και πατάω εγκατάσταση ενός παιχνιδιού ή μίας εφαρμογής μου γράφει "θα γίνει σύντομα λήψη στη συσκευή σας" αλλά τίποτα δεν γίνεται...

 

Μπορείς να βοηθήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου όταν τον ανοίγω "Βίντεο" μου γράφει "δεν υπάρχει κανένα βίντεο" χωρίς να μου έχει κάποιο παραθυράκι να κάνω π.χ. browse το βίντεο που υπάρχει στην sd κάρτα.

Επιπλέον, όταν το συνδέω με το pc δεν έχει internet μολονότι έχω κάνει κοινόχρηστη τη σύνδεσή μου. Επιπλέον ενώ πηγαίνω στο android market και πατάω εγκατάσταση ενός παιχνιδιού ή μίας εφαρμογής μου γράφει "θα γίνει σύντομα λήψη στη συσκευή σας" αλλά τίποτα δεν γίνεται...

 

Μπορείς να βοηθήσεις?

 

1. Σιγουρέψου ότι είσαι συνδεμένος στο ιντερνετ, χωρίς το tablet σου να είναι συνδεμένο στον υπολογιστή. Αν πάλι δεν κατεβαίνει η εφαρμογή από το market θα οφείλεται σε κάποιο άλλο πρόβλημα.

 

2. Η σύνδεση με τον υπολογιστή ωφελεί μόνο για την μεταφορά αρχείων από και προς το tablet.

 

3. Όταν έχεις συνδεμένο το tablet στον υπολογιστή, αναγνωρίζεται σαν ένας ή δύο αποσπώμενοι εξωτερικοί σκληροί δίσκοι(αν έχεις και κάρτα μνήμης στο tablet). Αντέγραψε τις ταινίες που θέλεις από τον υπολογιστή σου σην κάρτα μνήμης ή στην εσωτερική μνήμη του tablet.

 

4. Αποσύνδεσε το tablet, πήγαινε εκεί όπου αντέγραψες τις ταινίες, πάτα μία και θα σου βγει ένα παράθυρο ρωτώντας σε με ποιον video player θέλεις να αναπαράγεις την ταινία. Αυτός είναι και ο ευκολότερος τρόπος συνήθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πιθανό είναι ότι χρειάζεται αναβάθμιση επεξεργαστή και όχι λογισμικού.

 

Ο επεξεργαστής του V9 είναι εξαιρετικός για τηλέφωνο αλλά πολύ κακός και αδύναμος σε ότιδήποτε αφορά multimedia και ειδικότερα αναπαραγωγή ταινιών, όπου τα καταφέρνει αξιοπρεπώς μόνο σε avi ταινίες.

 

Οτιδήποτε υψηλότερης ανάλυσης δεν έχει την ικανότητα να το αναπαράγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πιθανό είναι ότι χρειάζεται αναβάθμιση επεξεργαστή και όχι λογισμικού.

 

Ο επεξεργαστής του V9 είναι εξαιρετικός για τηλέφωνο αλλά πολύ κακός και αδύναμος σε ότιδήποτε αφορά multimedia και ειδικότερα αναπαραγωγή ταινιών, όπου τα καταφέρνει αξιοπρεπώς μόνο σε avi ταινίες.

 

Οτιδήποτε υψηλότερης ανάλυσης δεν έχει την ικανότητα να το αναπαράγει.

 

Επί τη ευκαιρία να ρωτήσω γιατί ο ήχος ακούγεται πολύ χαμηλός?

Εχω βάλει την ένταση στο maximum αλλά πραγματικά είναι αρκετά χαμηλή η ένταση των 2 ηχείων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...