Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι παίχτηκε, νομίζω έγινε κάποιο update, μουλάρωσε δεν έπαιρνε custom dns με τίποτα, και πλέον έχει μια επιλογή για wps, που όταν το πατάς σε πηγαίνει σε 403 κινέζικο response...

 

image.png.9023a5ad5dcc81d75a742da948cf2cb3.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσοχή με τα ραντεβού της hcn

δεν ξέρουν τι σημαίνει η έννοια του ραντεβού.

εξηγώ ποιο αναλυτικά

με καλούν τρίτη 30/10/2018 και κλείνουμε το ποιο κοντινό χρονικά ραντεβού γι αυτούς στις 6/11/2018 πρωινή ώρα

ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ  καλώ και τους λέω τι συμβαίνει και αφού μ είπανε μια φθηνή δικαιολογία μου κλείνουν άλλο ραντεβού για την ίδια ημέρα αφού ρώτησα 4 φορές για την ώρα και τελικά ήρθαν,

σήμερα μιλάω με τον τεχνικό και μου λέει σε μίση ώρα θα είμαι στον χώρο σου 10 λεπτά πριν το ραντεβού με καλούν και μου λένε άλλη ώρα την οποία και δεν δέχθηκα πήγα απο το κατάστημα και έκανα την μανούρα και την δουλειά που έπρεπε και οφείλουν να την κάνουν οι ίδιοι.

και όλα αυτά για αλλαγή ενός ρουτερ.

εκεί στην hcn δείτε λίγο τους πελότες σας και σεβαστείτε τον χρόνο τους είναι πολυτημότερος από τον δικό σας.

ούτε οι βίζιτες δεν κάνουν τέτοια στησίματα.

Επεξ/σία από arg74
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενω Ανω Τουμπα εγω και εχω vodafone στα 16mbps (μια χαρα ευχαριστημενος και απο την ποιοτητα συνδεσης και απο τα mbps). Σκεφτομαι να κανω αιτηση στην hcn και να μπω εκει μιας και στην ιδια τιμη (26 ευρω τον μηνα) θα χω 30/10 συνδεση. Τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης:

Η συνδεση γενικα ειναι αξιοπιστη; (χαμηλο ping/λιγες αποσυνδεσεις; )

Το μονο που θα πληρωσω για αρχη θα ειναι το 40ρι της εγκαταστασης και μετα θα πληρωνω μονο τη συνδρομη μου η υπαρχουν κι αλλες χρεωσεις που δεν εχω κατα νου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GiwrgosP- είπε

Μενω Ανω Τουμπα εγω και εχω vodafone στα 16mbps (μια χαρα ευχαριστημενος και απο την ποιοτητα συνδεσης και απο τα mbps). Σκεφτομαι να κανω αιτηση στην hcn και να μπω εκει μιας και στην ιδια τιμη (26 ευρω τον μηνα) θα χω 30/10 συνδεση. Τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης:

Η συνδεση γενικα ειναι αξιοπιστη; (χαμηλο ping/λιγες αποσυνδεσεις; )

Το μονο που θα πληρωσω για αρχη θα ειναι το 40ρι της εγκαταστασης και μετα θα πληρωνω μονο τη συνδρομη μου η υπαρχουν κι αλλες χρεωσεις που δεν εχω κατα νου;

προσωπικά έχω 1ms ping. Αποσυνδέσεις δεν έχω καθόλου.

Τα 40 ευρώ έρχονται μαζί με τον πρώτο μήνα, και μετά θα πληρώνεις περίπου 27 ευρώ μαζί με φάπα και τέλη ίντερνετ.

Απλά δεν ξέρω πόσο χρόνο θα τους πάρει για την σύνδεση. Εγώ περίμενα 9 μήνες

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

προσωπικά έχω 1ms ping. Αποσυνδέσεις δεν έχω καθόλου.

Τα 40 ευρώ έρχονται μαζί με τον πρώτο μήνα, και μετά θα πληρώνεις περίπου 27 ευρώ μαζί με φάπα και τέλη ίντερνετ.

Απλά δεν ξέρω πόσο χρόνο θα τους πάρει για την σύνδεση. Εγώ περίμενα 9 μήνες

Δεν με πειράζει η αναμονή, αρκεί να αξίζει τον κόπο. Και η Vodafone καλές υπηρεσίες παρέχει στην Τούμπα (απλώς όχι vdsl) οπότε όλα καλά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GiwrgosP- είπε

Δεν με πειράζει η αναμονή, αρκεί να αξίζει τον κόπο. Και η Vodafone καλές υπηρεσίες παρέχει στην Τούμπα (απλώς όχι vdsl) οπότε όλα καλά.. 

ο λόγος που έβαλα οπτική είναι λόγω του twitch. 

Σε παιχνίδια που παίζω Battlefield 5,1,4 όταν είχα vodafone ήμουν με 65-70ms ping. Πήγα σε ΗCN στην αρχή με docsis 20/2 νομίζω και έπεσα στα 45, τώρα με οπτική είμαι 35-37

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, vassilis018 είπε

ο λόγος που έβαλα οπτική είναι λόγω του twitch. 

Σε παιχνίδια που παίζω Battlefield 5,1,4 όταν είχα vodafone ήμουν με 65-70ms ping. Πήγα σε ΗCN στην αρχή με docsis 20/2 νομίζω και έπεσα στα 45, τώρα με οπτική είμαι 35-37

Διαβαζω ως τελευταιο ορο στην αιτηση οτι εχουν δικαιωμα να μειωσουν την ταχυτητα, σε περιπτωση που ξεπεραστει ο μηνιαιος μεσος ορος χρησης δεδομενων του δικτυου της HCN κατα 50%. Ποιο ειναι το οριο δηλαδη; Υπαρχει περιπτωση να με επηρεάσει; Εχω σκοπο να βλεπω 4k ταινιες απο netflix και να βλεπω γενικα 4k βιντεακια youtube (περα απο το κατεβασμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Από τις πλέον αναξιόπιστες εταιρίες μέχρι να συνδεθείτε μαζί τους. Μετά δε ξέρω. Αλλά η αρχή είναι το ήμισυ του παντός. 

Κλείνω ένα χρόνο που έκανα την αίτηση και 6 μήνες από την μέρα που πέρασαν το καλώδιο της οπτικής στο σπίτι. Ένα χρόνο λοιπόν μετά ΔΕΝ έχουν στείλει ακόμη την αίτηση στον δήμο για να πάρουν άδεια εκσκαφής.  

Σε επικοινωνία μαζί τους για πολλοστή φορά η απάντηση είναι ότι υπάρχει σειρά προτεραιότηταΣ.  Ωραία λοιπόν. Σε τι θέση βρίσκομαι ρωτάω. Δεν μπορούμε να σας πούμε.  Οκ εφόσον έχετε σειρά για το πότε θα στείλετε εσείς την αίτηση στον δήμο ε με βάση την εμπειρία σας θα ξέρετε να μου πείτε πότε θα στείλετε την αίτηση έστω στο περίπου. Όχι δε ξέρουμε η απάντηση. 

Και ρωτάω. Όταν θα πάει στον δήμο και φύγει η εύθυνη από πάνω τους οκ δεν ξέρουν. Δεν εξαρτάται από αυτούς. Αλλά στο στάδιο που αυτοί θα στείλουν το χαρτι στον δήμο είναι δυνατόν να μη μπορούν να δώσουν χρονοδιάγραμμα? Η απάντηση τους όταν ρώτησα πρώτη φορά τέλος Ιουνίου μου είπαν ότι τέλος Ιουλίου θα έχει πάει στον δήμο Θεσσαλονίκης. Ε όσο την είδατε εσείς την αίτηση άλλο τόσο την είδα και εγώ μέχρι σήμερα. 

Βρίσκομαι σε στενό δρόμο χωρίς κίνηση ο οποίος ενώνει δύο αλλους δρομους από τους οποίους περνάει κανονικά το δίκτυο στα 10μμ από την οικοδομή μου. Καλό? 

Ούτε του χρόνου δε το βλέπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 ώρες πριν, tzehos είπε

Από τις πλέον αναξιόπιστες εταιρίες μέχρι να συνδεθείτε μαζί τους. Μετά δε ξέρω. Αλλά η αρχή είναι το ήμισυ του παντός. 

Κλείνω ένα χρόνο που έκανα την αίτηση και 6 μήνες από την μέρα που πέρασαν το καλώδιο της οπτικής στο σπίτι. Ένα χρόνο λοιπόν μετά ΔΕΝ έχουν στείλει ακόμη την αίτηση στον δήμο για να πάρουν άδεια εκσκαφής.  

Σε επικοινωνία μαζί τους για πολλοστή φορά η απάντηση είναι ότι υπάρχει σειρά προτεραιότηταΣ.  Ωραία λοιπόν. Σε τι θέση βρίσκομαι ρωτάω. Δεν μπορούμε να σας πούμε.  Οκ εφόσον έχετε σειρά για το πότε θα στείλετε εσείς την αίτηση στον δήμο ε με βάση την εμπειρία σας θα ξέρετε να μου πείτε πότε θα στείλετε την αίτηση έστω στο περίπου. Όχι δε ξέρουμε η απάντηση. 

Και ρωτάω. Όταν θα πάει στον δήμο και φύγει η εύθυνη από πάνω τους οκ δεν ξέρουν. Δεν εξαρτάται από αυτούς. Αλλά στο στάδιο που αυτοί θα στείλουν το χαρτι στον δήμο είναι δυνατόν να μη μπορούν να δώσουν χρονοδιάγραμμα? Η απάντηση τους όταν ρώτησα πρώτη φορά τέλος Ιουνίου μου είπαν ότι τέλος Ιουλίου θα έχει πάει στον δήμο Θεσσαλονίκης. Ε όσο την είδατε εσείς την αίτηση άλλο τόσο την είδα και εγώ μέχρι σήμερα. 

Βρίσκομαι σε στενό δρόμο χωρίς κίνηση ο οποίος ενώνει δύο αλλους δρομους από τους οποίους περνάει κανονικά το δίκτυο στα 10μμ από την οικοδομή μου. Καλό? 

Ούτε του χρόνου δε το βλέπω

Για να τους βγαίνει πιο οικονομικά οι εργασίες περιμένουν να μαζέψουν ένα αριθμό αιτήσεων στην ίδια περιοχή ώστε να σκάψουν μια και καλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, tzehos είπε

Από τις πλέον αναξιόπιστες εταιρίες μέχρι να συνδεθείτε μαζί τους. Μετά δε ξέρω. Αλλά η αρχή είναι το ήμισυ του παντός. 

Κλείνω ένα χρόνο που έκανα την αίτηση και 6 μήνες από την μέρα που πέρασαν το καλώδιο της οπτικής στο σπίτι. Ένα χρόνο λοιπόν μετά ΔΕΝ έχουν στείλει ακόμη την αίτηση στον δήμο για να πάρουν άδεια εκσκαφής.  

Σε επικοινωνία μαζί τους για πολλοστή φορά η απάντηση είναι ότι υπάρχει σειρά προτεραιότηταΣ.  Ωραία λοιπόν. Σε τι θέση βρίσκομαι ρωτάω. Δεν μπορούμε να σας πούμε.  Οκ εφόσον έχετε σειρά για το πότε θα στείλετε εσείς την αίτηση στον δήμο ε με βάση την εμπειρία σας θα ξέρετε να μου πείτε πότε θα στείλετε την αίτηση έστω στο περίπου. Όχι δε ξέρουμε η απάντηση. 

Και ρωτάω. Όταν θα πάει στον δήμο και φύγει η εύθυνη από πάνω τους οκ δεν ξέρουν. Δεν εξαρτάται από αυτούς. Αλλά στο στάδιο που αυτοί θα στείλουν το χαρτι στον δήμο είναι δυνατόν να μη μπορούν να δώσουν χρονοδιάγραμμα? Η απάντηση τους όταν ρώτησα πρώτη φορά τέλος Ιουνίου μου είπαν ότι τέλος Ιουλίου θα έχει πάει στον δήμο Θεσσαλονίκης. Ε όσο την είδατε εσείς την αίτηση άλλο τόσο την είδα και εγώ μέχρι σήμερα. 

Βρίσκομαι σε στενό δρόμο χωρίς κίνηση ο οποίος ενώνει δύο αλλους δρομους από τους οποίους περνάει κανονικά το δίκτυο στα 10μμ από την οικοδομή μου. Καλό? 

Ούτε του χρόνου δε το βλέπω

Σου είπαν αυτοί ότι δεν έχουν στείλει την αίτηση στο δήμο ή είναι δική σου ερμηνεία/εξήγηση;

Εγώ είμαι ήδη πελάτης, έχω κλείσει 6μηνο αίτησης και είμαι σε αριθμό προτεραιότητας για τις εργασίες...75 αριθμό προτεραιότητας νομίζω μού είχαν πει κοντά τον Ιούλιο, αν δεν κάνω λάθος.

Οπτική στο σπίτι δεν έχουν περάσει ακόμη και σε κάθε περίπτωση θα το αρνιόμουν, παρά μόνο είναι είναι να γίνει μαζί με τη σύνδεση στο δίκτυο (όπως είχα ζητήσει κι αρχικά)...

Εσύ γιατί να την έβλεπες την αίτηση στο Δήμο, εκεί δουλεύεις; Διαφορετικά πώς θα το ξέρεις, αφού η διαδικασία δεν σε εμπλέκει;

ΣΑφώς παίζει ρόλο αν κάποιος που έχει κάνει αίτηση πιο νωρίς από σένα, βρίσκεται στον ίδιο δρόμο...όταν συνδέσουν αυτόν θα κάνουν και τη δική σου σύνδεση, αυτό συνέβη με γνωστό στη Μακεδονίας...

...δεν θα ζητήσουν δύο φορές άδεια για τον ίδιο δρόμο (αν μπορούν να το αποφύγουν / αν έχουν δλδ ήδη καταχωρημένη-υποβληθείσα αίτηση για σύνδεση από άλλο πελάτη στον ίδιο δρόμο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζει κάτι με το δίκτυο της HCN και δεν γίνεται σύνδεση με όλες τις VPN?
Βάζω tunnelbear, συνδέεται καρφί.
Βάζω surfshark, δεν συνδέεται από καμία συσκευή.
Μπαίνω με data, συνδέεται κανονικά το surfshark.

Edit : Διορθώθηκε μόνο του την επόμενη ημέρα.

Επεξ/σία από csontheline
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/11/2018 στις 2:25 ΜΜ, vgiozo είπε

Σου είπαν αυτοί ότι δεν έχουν στείλει την αίτηση στο δήμο ή είναι δική σου ερμηνεία/εξήγηση;

Εγώ είμαι ήδη πελάτης, έχω κλείσει 6μηνο αίτησης και είμαι σε αριθμό προτεραιότητας για τις εργασίες...75 αριθμό προτεραιότητας νομίζω μού είχαν πει κοντά τον Ιούλιο, αν δεν κάνω λάθος.

Οπτική στο σπίτι δεν έχουν περάσει ακόμη και σε κάθε περίπτωση θα το αρνιόμουν, παρά μόνο είναι είναι να γίνει μαζί με τη σύνδεση στο δίκτυο (όπως είχα ζητήσει κι αρχικά)...

Εσύ γιατί να την έβλεπες την αίτηση στο Δήμο, εκεί δουλεύεις; Διαφορετικά πώς θα το ξέρεις, αφού η διαδικασία δεν σε εμπλέκει;

ΣΑφώς παίζει ρόλο αν κάποιος που έχει κάνει αίτηση πιο νωρίς από σένα, βρίσκεται στον ίδιο δρόμο...όταν συνδέσουν αυτόν θα κάνουν και τη δική σου σύνδεση, αυτό συνέβη με γνωστό στη Μακεδονίας...

...δεν θα ζητήσουν δύο φορές άδεια για τον ίδιο δρόμο (αν μπορούν να το αποφύγουν / αν έχουν δλδ ήδη καταχωρημένη-υποβληθείσα αίτηση για σύνδεση από άλλο πελάτη στον ίδιο δρόμο)

Ελληνικά δεν τα έγραψα? Γιατί να γράψω δικά μου αυθαίρετα συμπεράσματα? Ότι ακριβώς γράφω αυτό ακριβώς έγινε. 

Σε ποιο σημειο είπα ότι θα επρεπε να βλέπω τι γίνεται στον δήμο? 

Είπα ότι εφόσον μου είπαν ότι ακόμα δεν την έχουν στείλει στον δήμο και αφού έχουν σειρά προτεραιοτητας για αυτή την διαδικασία θα έπρεπε να μπορούν να μου δώσουν χρονοδιάγραμμα για το πότε περίπου θα σταλεί η αίτηση μου στον δήμο. 

Από αυτούς εξαρτάται. 

Αφού πάει στον δήμο τότε εξαρτάται από τον Δήμο

 

Επεξ/σία από tzehos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/11/2018 στις 3:54 ΜΜ, tzehos είπε

Ελληνικά δεν τα έγραψα? Γιατί να γράψω δικά μου αυθαίρετα συμπεράσματα? Ότι ακριβώς γράφω αυτό ακριβώς έγινε. 

Σε ποιο σημειο είπα ότι θα επρεπε να βλέπω τι γίνεται στον δήμο? 

Είπα ότι εφόσον μου είπαν ότι ακόμα δεν την έχουν στείλει στον δήμο και αφού έχουν σειρά προτεραιοτητας για αυτή την διαδικασία θα έπρεπε να μπορούν να μου δώσουν χρονοδιάγραμμα για το πότε περίπου θα σταλεί η αίτηση μου στον δήμο. 

Από αυτούς εξαρτάται. 

Αφού πάει στον δήμο τότε εξαρτάται από τον Δήμο

Δεν θα ήταν κάτι καινούριο να γράφει κάποιος αυτό που κατάλαβε κι όχι αυτό που ισχύει...ειδικά αν δεν είναι ήδη πελάτης (δεν έχει πρότερη εμπειρία) και συνομίλησε μόνο με μια υπάλληλο τηλεφωνικού κέντρου κι όχι κάποιο τεχνικό.

Εφόσον κανείς από τους δυο μας δεν εργάζεται στην HCN δεν μπορούμε να γνωρίζουμε με βεβαιότητα, αλλά διατυπώνω την αμφιβολία μου, γιατί όντας πελάτης της εταιρείας εδώ και 3-4 χρόνια πρώτη φορά ακούω ότι η σειρά προτεραιότητας αφορά την αποστολή των αιτήσεων εκσκαφής οδών στον Δήμο....

....μέχρι τώρα λεγόταν ότι εφόσον υπάρχουν αιτήσεις αυτές στέλνονται στον δήμο άμεσα ή μαζικότερα όταν υπάρχουν πολλές για μια περιοχή (γιατί δεν θα έστελναν εύκολα αίτηση που αντικειμενικά προϋποθέτει να έχουν εξυπηρετηθεί άλλες ενδιάμεσα ή αν δεν υπήρχε αριθμός πελατών που να δικαιολογεί την κίνηση προς μια κατεύθυνση).....αλλά είναι η σειρά εξυπηρέτησης που ορίζεται από τη σειρά προτεραιότητας (πότε έκανες την αίτηση).

...δλδ αυτό που ακουγόταν μέχρι τώρα από διάφορους πελάτες, εδώ στο φόρουμ και στη γειτονιά μου, όπου διαμένει κι ένας τεχνικός της HCN, ήταν ότι αποστέλλονται οι αιτήσεις στον δήμο αφού παραληφθούν αιτήσεις σύνδεσης από τους πελάτες (και προφανώς δεν χρειάζεται επανάληψη όταν έχει προηγηθεί σχετική άδεια ή αίτηση) κι ο Δήμος κατά περιόδους εγκρίνει αρκετές μαζί...κι έπειτα το πότε θα συνδεθείς έχει σχέση: α) με τον αύξονα αριθμό της αίτησης, β) με τη σύμπτωση αιτήσεων από πελάτες στον ίδιο ή σε πολύ κοντινό δρόμο, στην οποία περίπτωση η απόλυτη σειρά προτεραιότητας δεν τηρείται...

Εσύ αντίθετα λες ότι (σου ειπαν πως) περιμένουν να έρθει η σειρά της αίτησής σου, έχοντας ολοκληρώσει τις προηγούμενες, για να στείλουν αυτό το ίδιο αίτημα εκσκαφής στο δήμο...αντί να τις παραδίδουν τις αιτήσεις αυτές σύμφωνα με το εκδηλωμένο ενδιαφέρον σύνδεσης ή/και να ομαδοποιούν την αποστολή σχετικών αιτήσεων...

...πολύ παράδοξο και ανορθολογικό...εύκολα κατανοητό είναι αυτό νομίζω και δημιουργεί εύλογα αμφιβολίες...

[εκτός θέματος] η δε έκφραση "όσο έχετε δει εσείς το Χ άλλο τόσο το έχω δει κι εγώ" χρησιμοποιείται για περιστάσεις που θα υπήρχε πράγματι η δυνατότητα μαρτυρίας , πχ να σου είχανε πει ότι τον Ιούνιο ας πούμε θα έχουν σκάψει και να έλεγες εσύ "όσο τους είδατε εσείς να σκάβουν τόσο τους είδα κι εγώ"....το "όσο είδατε εσείς την αίτηση στον δήμο άλλο τόσο την είδα κι εγώ" δεν έχει νόημα, γιατί θα ήταν αδύνατο να ξέρεις σε κάθε περίπτωση, εκτός κι αν είχες πρόσβαση...φιλολογίζοντας περί "ελληνικών" [/εκτός θέματος]

 

 

Επεξ/σία από vgiozo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφήνοντας τα πολλά λόγια.Δεν μπορεί η hcn να δώσει χρονοδιάγραμμα για το πότε θα στείλει την αίτηση μου στον δήμο ή δεν θέλει? 

Η αίτηση έγινε πριν 12 μήνες και η εσωτερική καλωδίωση πριν 6 μήνες. 

Όταν ρωτώ αν έχει πάει η αίτηση μου στον δήμο ή απάντηση είναι όχι δεν πήγε και δεν μπορούμε να σας πούμε σε ποιο επόμενο πακετο θα την στείλουμε. 

Επεξ/σία από tzehos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...