Προς το περιεχόμενο

προβλημα με ψυξη 6870


kostask91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εχει χαλασει η τροφοδοσια απο την καρτα μπορεις να κανεις πολλα πραγματα.Μπορεις να της δωσεις τροφοδοσια (την ψυκτρα της καρτας) ή απο καποιο molex ή απο κανενα 3πινο της μητρικης.Βαζεις και εναν controler για να μην δουλευουν τερμα συνεχεια οι ανεμιστηρες και εισαι οκ.

εχω φαν κοντρολερ στο κουτι , αρα μπορω να τα συνδεσω εκει , σωστα? και θα το αυξομειωνω κιολας οποτε θελω . αν δεν ειναι συμβατα πειτε μου γιατι αλλο 3πινο εχει η ψυκτρα της καρτας και αλλο των φαν του κουτιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω φαν κοντρολερ στο κουτι , αρα μπορω να τα συνδεσω εκει , σωστα? και θα το αυξομειωνω κιολας οποτε θελω . αν δεν ειναι συμβατα πειτε μου γιατι αλλο 3πινο εχει η ψυκτρα της καρτας και αλλο των φαν του κουτιου

 

Κοιτα,οτι ειναι διαφορετικα τα φισακια ειναι.Τωρα για το πως θα τα συνδεσεις ειναι δικο σου θεμα.Εγω στην θεση σου θα εκοβα το μικροσκοπικο 3πινο που εχει η ψυκτρα και θα ενωνα τα καλωδια με ενα κανονικο 3πινο απο εναν παλιο ανεμιστηρα ας πουμε.Μπορει να υπαρχει και ανταπτορας,δεν ξερω.Αν θες ψαξτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα,οτι ειναι διαφορετικα τα φισακια ειναι.Τωρα για το πως θα τα συνδεσεις ειναι δικο σου θεμα.Εγω στην θεση σου θα εκοβα το μικροσκοπικο 3πινο που εχει η ψυκτρα και θα ενωνα τα καλωδια με ενα κανονικο 3πινο απο εναν παλιο ανεμιστηρα ας πουμε.Μπορει να υπαρχει και ανταπτορας,δεν ξερω.Αν θες ψαξτο.

αμα γινεται ναι , χαλαρα τα κοβω. ειμαι της πατεντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον πριν το κόψεις έκανες όλα τα παραπάνω που σου προτείναμε ?

καλα αυτο εννοειται , δεν θα το κοψω χωρις να ξερω καν αν φταιει οντως η τροφοδοσια της καρτας προς τη ψυκτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον δοκιμασα τη ψυκτρα σε αλλη καρτα γραφικων και δουλευει μια χαρα, οποτε το προβλημα το εχει η τροφοδοσια της καρτας προς τη ψυκτρα και λογικα θα κανω καμια πατεντα να τη συνδεσω με το φαν κοντρολλερ. εκτος και αν εχετε καμια καλυτερη ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααααααχχχχχχ υπαρχει λυση φιλε κωστα.παρε μια κονσολα να ξεμπερδευεις.

 

με την ασπρη παστα επανω στην κονσολα και μετα παει η κονσολα ψυνεται

 

υ.γ φιλε πες ποια μαρκα εχεις αν εχεις αυτην http://www.mynoobs.co.za/product_info.php?manufacturers_id=18&products_id=319 σε καληπτο εγω με εγγυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την ασπρη παστα επανω στην κονσολα και μετα παει η κονσολα ψυνεται

 

υ.γ φιλε πες ποια μαρκα εχεις αν εχεις αυτην http://www.mynoobs.co.za/product_info.php?manufacturers_id=18&products_id=319 σε καληπτο εγω με εγγυση

εχω την gigabyte oc . τωρα το τακτοποιησα το θεμα . ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω. Σου πουλησαν προβληματικη καρτα, μεταχειρισμενη και εκτος εγγυησης?

οχι η καρτα μια χαρα ηταν οταν την πηρα . την εχω πανω απο μηνα. αν θες διαβασε το αρχικο ποστ να δεις τι εγινε. τωρα δε ξερω αν υπαρχει περιπτωση να ευθυνεται ο πωλητης για αυτο. και το οτι ηταν εκτος εγγυησης το ηξερα , διοτι ηταν απο διαγωνισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...