Προς το περιεχόμενο

προβλημα με αναπαραγωγη 720p


jordaninio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια σας παιδια και συγνωμη αν ειμαι σε λαθος τοπικ.να σας ρωτησω.εχω μια τηλεοραση η οποια δεν ειναι full hd.το home cinema που εχω υποστηριζει αναπαραγωγη hd.οταν βαζω να παιξω μια ταινια πχ 720p μου λεει οτι video frame not supported.φταιει η τηλεοραση?

 

η τηλεοραση ειναι αυτή: Link

το homecinema:Link

Επεξ/σία από jordaninio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε με αφηνει να το κατεβασω το μπλοκαρει το νοντ.εβαλα και αλλη ταινεια που ειναι 720 και παλι τα ιδια λεει!το θεμα ειναι οτι και η οθονη του πισι δν ειναι full hd αλλα παιζει τις ιδιες ταινειες.το frame rate ειναι 23 πρπ το δευτερολεπτο απο οσο ειδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την υποστηριζει το player οχι η tv. Σαν οθονη μπορει να κανει downscaling και να παιξει οτιδηποτε. Θεμα ασυμβατοτητας του αρχειου ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην σελίδα τους η sony λέει ότι μόνο Xvid παίζει οπότε δες,αν έχεις mkv δεν είναι xvid.

Ό,τι και να είναι η ταινία πέτα την στο Free make Video Converter πάτα στην κάτω μπάρα το to AVI πάτα το γραναζάκι(edit preset) και εκεί που λέει video codec βάλε το Xvid (στον ήχο βάλε/άσε MP3),για αρχή μην αλλάζεις τίποτα,αν και πάλι δεν το δείξει άλλαξε και την ανάλυση σε 720x576 που είναι ή ανάλυση DVD και πρέπει να την παίζει απροβλημάτιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...