Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω tablet φτήνο 250 εύρω το πολύ


diaxeiristis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας . Ψάχνω ένα tablet μέρες και ειλικρινά είστε η τελευταία μου ελπίδα. Έχω μπερδευτεί μετα αρκετά φτηνά αλλα αγνωστού προελεύσεως tablet όπως και ΄΄γνωστής΄΄ όπως τα turbo x . Οι ανάγκες μού ειναι απλές , καθόλου εξηζητημένες. Θέλω μεγάλη αυτονομία , καμια ταινιούλα κανα χαλαρο παιχνιδακι, σερφαρισμα άνετο και χωρίς πολύ κόπο να το φέρω στα μέτρα μου πχ. κάποιοι κινέζικο που να απαιτεί πολλές μετατροπές εκτός και αν υπάρχει κάποια εξαιρετική περίπτωση. Έπισης θα ήθελα να έχει εγγύηση 1-2 χρόνια οπωσδήποτε. Σας ευχάσριστω και επείδη κάποιος μπορεί να κάνει καλοπρόαιρετη πλακίτσα , όχι καφέ δεν θέλω να φτιαχνει , χαχαχα.

Περιμένω όλες οι απαντήσεις θα είναι χρήσιμες , με τιμή. Γιώργος

 

Μία σημαντική διευκρίνηση...και μεγάλη οθόνη και ας ςίναι και china τι να γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/f8f6536c0eba4512852db91eb986718e/productinfo.aspx

πολυ δυνατο...και hdmi κλπ :) και dual core ;)

μονο 200 πιστευω ειναι πολυ καλη τιμη με ολα αυτα που προσφερει!

επισης εχει 2 ηχεια πισω για δυνατο ηχο!(λες οτι βλεπεις ταινιες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Tegra είναι γνωστό ότι έχουν τα δικά τους θέματα με την αναπαραγωγή αρχείων MKV. To συγκεκριμένο ViewPad φοράει Android 2.2 και έχει 1 χρόνο εγγύηση.

 

Προτείνω τα Sanei N90(πάνω από 250 ευρώ) και το Zenithink C91 που πλέον βγαίνει με 1GB RAM. Και τα 2 φοράνε ICS και έχουν 2 χρόνια εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα διαφωνισω καθαρα με την αποψη οτι οι tegra εχουν προβληματα ,αλλωστε η χαρα του android ειναι οι ανοικτες εφαρμογες ,οπωσδηποτε εγκαθιστας ενα τριτο player και εχεις οτι video θελεις .Επισης ας μην ξεχναμε οτι υπαρχουν παιχνιδια που μονο σε διπυρινα tegra 2 μπορει να παιξουν.αν οι τιμες ειναι οι ιδιες διαλεγεις και περνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Tegra είναι γνωστό ότι έχουν τα δικά τους θέματα με την αναπαραγωγή αρχείων MKV. To συγκεκριμένο ViewPad φοράει Android 2.2 και έχει 1 χρόνο εγγύηση.

 

Προτείνω τα Sanei N90(πάνω από 250 ευρώ) και το Zenithink C91 που πλέον βγαίνει με 1GB RAM. Και τα 2 φοράνε ICS και έχουν 2 χρόνια εγγύηση.

σιγα μν δωσει σχεδον 300 ευρω για αυτα αν θελει να παει σε κινεζια ας δωσει 100-120 ευρω μαξ .kai o tegra ειναι καλυτερος σε ολα απο ολους

καλυτερη καρτα γραφικων κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μν δωσει σχεδον 300 ευρω για αυτα αν θελει να παει σε κινεζια ας δωσει 100-120 ευρω μαξ .kai o tegra ειναι καλυτερος σε ολα απο ολους

καλυτερη καρτα γραφικων κλπ.

 

Πρώτον, τα πάντα όλα είναι κινέζικα συμπεριλαμβανομένων και όλων των tablets :) και δεύτερον μακάρι ο Tegra να ήταν όπως τα λες. Πολλοί στραβωμένοι χρήστες ανά τον κόσμο θα ήταν πολύ πιο χαρούμενοι όταν μοιράζονταν τις εμπειρίες τους στα διάφορα forums για τον σούπερ Tegra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχήν ευχαριστώ για τις απαντησεις και να ξέρετε ότι το εκτιμώ πολύ καθόσον δηλώνω λίγο ασχέτος με το αντικείμενο και η βοήθεια σας είναι υπερ πολύτιμη. Τελικά το tegra είναι καλό? Θα σερφάρω άνετα ή θα κολλάει? Η 512 μνήμη που φοράει είναι πρόβλημα? το anroid 2,2 δεν μπορεί να αναβαθμιστεί σε καλύτερο?Παιδες ευχαριστω θερμά ειλικρινα γιατι οι καιροί είναι δύσκολοι και μόνο ενωμένοι θα διαλέγουμε τα καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εγω εχω ενα advent vega το οποιο θα πουλησω σε μια φαση μετα απο ενα χρονο συμβιωσης με αυτο ,το οποιο ειναι αντιστοιχο του viewsonic (tegra2 512mb) προχωρα αφοβα σε τετοια αγορα ,δεν προκειται να υπαρξει κανενα προβλημα στο σερφαρισμα ,ουτε και στα παιχνιδια ,οσο αφορα τα video εχει με τον default player κολλημα στα 1080p αλλα με εφαρμογες τριτων απο market χανεται και αυτο,τωρα ποιος θα δει 1080p σε τοση οθονη δεν ξερω αλλα με την συνδεση hdmi το συνδεεις σε τηλεοραση .υστερογραφο και το πιο σημαντικο εγκαταστησε custom rom νεωτερη 3.2 η 4 αυτοι που τις μαγειρευουν κανουν καταπληκτικη δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εγω εχω ενα advent vega το οποιο θα πουλησω σε μια φαση μετα απο ενα χρονο συμβιωσης με αυτο ,το οποιο ειναι αντιστοιχο του viewsonic (tegra2 512mb) προχωρα αφοβα σε τετοια αγορα ,δεν προκειται να υπαρξει κανενα προβλημα στο σερφαρισμα ,ουτε και στα παιχνιδια ,οσο αφορα τα video εχει με τον default player κολλημα στα 1080p αλλα με εφαρμογες τριτων απο market χανεται και αυτο,τωρα ποιος θα δει 1080p σε τοση οθονη δεν ξερω αλλα με την συνδεση hdmi το συνδεεις σε τηλεοραση .υστερογραφο και το πιο σημαντικο εγκαταστησε custom rom νεωτερη 3.2 η 4 αυτοι που τις μαγειρευουν κανουν καταπληκτικη δουλεια

+1 ειναι που ειναι μια χαρα το μηχανημα! αμα το πειραξεις και λιγακι θα γινει πυραυλος ;)

και μιλαμε για 200 ευρω να θυμασαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση και από μένα που ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Viewsonic 10s...

Έχει εσωτερική μνήμη 512mb και αναβαθμίζεται με microSD...

Θα έχει πρόβλημα ταχήτητας επειδή δεν θα είναι εσωτερική μνήμη?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...