Προς το περιεχόμενο

Απλή πλοήγηση GPS χωρίς σύνδεση στο ιντερνετ σε android


joham34

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για την απάντηση. Kαι οι δύο αναφερόμενες συσκευές εχουν AGPS . Τώρα δεν έχω καταφέρει να το ξεκαθαρίσω αν το Α ( assisted) σημαίνει ότι πρέπει να υπάρχει συνδεση στο διαδίκτυο υποχρεωτικά (κάτι που μου είπαν στη Samsung και τη Motorola που τηλεφώνησα αλλά δεν με έπεισαν γιά τη γνώση τους στο αντικείμενο) ή ότι απλά μπορεί η συσκευή να ζητήσει επιπλέον βοήθεια μέσω διαδικτύου όποτε χρειαστεί.

 

και μενα ειναι AGPS το κινητο. Αυτο σημαινει οτι αμα εχεις το 3G ανοιχτο τοτε σου δινει ακριβεστερο σημα,κλειδωνει πιο γρηγορα τοποθεσια και σε καλύπτει σε περιπτωση απωλεια καποιων GPS δορυφορων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Γεια σε όλους!

 

Θα το εκτιμούσα πολύ αν με βοηθούσατε σε αυτό το θέμα.

Είμαι μεταξύ 2 κινητών που θέλω να αγοράσω. ΝΟΚΙΑ 610 με λειτουργικό windows phone και Samsung Ace με Android 2.3. Θέλω όμως να έχω πλοήγηση φουλ (φωνητική κλπ), που να μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό στο αυτοκίνητο ως gps, ΧΩΡΙΣ να χρειάζεται σύνδεση στο internet.

Ποιο με συμβουλεύετε να επιλέξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

για στίγμα αλλά και καταγραφή διαδρομής

δοκίμασε to maverick

 

Link.png Site: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codesector.maverick.lite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jb2Rlc2VjdG9yLm1hdmVyaWNrLmxpdGUiXQ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδες να ρωτησω κατι...στο sygic οπου μπορεις ναχεις τους χαρτες offline... μπορω offline να πλοηγηθω απο μια διευθυνση σε μια αλλη; ή μπορω μονο να βλεπω τους χαρτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...