Προς το περιεχόμενο

AIDA64 Extreme Edition 1.85


kamui

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπενθυμίζω όπως προείπε ο φίλος val007 απλά πλέον κρυμμένο, σήμερα δωρεάν το AIDA.

 

Το πρόγραμμα ουσιαστικά κάνει ένα πλήρη αναφορά του hardware μας. Καλό για ενημέρωση, εύρεση drivers κλπ κλπ

 

http://giveaway.downloadcrew.com/

 

Γραφτείτε στο site μετά να κατεβάσετε το πρόγραμμα. Ύστερα κάτω στη σελίδα πατάμε το κουμπί "Get Serial Code". Μας έρχετε στο mail το κλειδί με το οποίο κάνουμε register εδώ.Τέλος μας έρχετε επιτέλους το mail με το License key για το AIDA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε μα free μπορεί να λένε αλλά ουσιαστικά κάνουν promotion. Πάντως αναφέρει ότι μπορείς να αναβαθμίσεις στη τελευταία έκδοση με -50% αν δεν κάνω λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημαρτον παιδια,

 

υπαρχουν εκατονταδες site με κυριο θεμα τα δωρεαν προγραμματα, ενδεικτικα 2 απο τα πιο γνωστα ειναι τα εξης:

 

Link

καθε μερα αλλο προγραμμα κ καθε ΣΚ εχει κ παιχνιδι δωρεαν, εχει κ ελληνικη εκδοση.

Αν δειτε το ιστορικο του, κατα καιρους προσφερει αξιολογα κομματια.

 

Link

με ολες τις τελευταιες προσφορες δωρεαν κ διαγωνισμους κλπ

 

Πραγματικα αυτα ειναι ενδεικτικα, με google θα βρειτε απειρα αλλα.

Αν ξεκινησετε καποιο θεμα συγκεντρωτικο (σορρυ δεν εχω χρονο), θα σας προσθεσω πολλα καλά.

 

Οποιος ενδιαφερεται μπορει να τα παρακολουθει καθημερινα.

 

Καλο θα ειναι λοιπον εδω να περιοριστουμε στα πραγματικα σπεσιαλ προγραμματα που δινονται δωρεαν σπανιως κ οχι με οτι βγαινει καθε μερα, ειδαλλως το thread απο προσφορες κυριως hardware, θα γεμισει με απειρα θεματα απο software.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αληθεια μολις ειδα οτι θελει register δεν το κατεβασα... Το Αshampoo που εβαλα την προηγουμενη βδομαδα μου στελνει συνεχεια "εκπτωσεις"... Υπαρχουν και αλλα προγραμματα για αυτην την δουλεια και Freeware και χωρις εγραφη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημαρτον παιδια,

 

υπαρχουν εκατονταδες site με κυριο θεμα τα δωρεαν προγραμματα, ενδεικτικα 2 απο τα πιο γνωστα ειναι τα εξης:

 

Link

καθε μερα αλλο προγραμμα κ καθε ΣΚ εχει κ παιχνιδι δωρεαν, εχει κ ελληνικη εκδοση.

Αν δειτε το ιστορικο του, κατα καιρους προσφερει αξιολογα κομματια.

 

Link

με ολες τις τελευταιες προσφορες δωρεαν κ διαγωνισμους κλπ

 

Πραγματικα αυτα ειναι ενδεικτικα, με google θα βρειτε απειρα αλλα.

Αν ξεκινησετε καποιο θεμα συγκεντρωτικο (σορρυ δεν εχω χρονο), θα σας προσθεσω πολλα καλά.

 

Οποιος ενδιαφερεται μπορει να τα παρακολουθει καθημερινα.

 

Καλο θα ειναι λοιπον εδω να περιοριστουμε στα πραγματικα σπεσιαλ προγραμματα που δινονται δωρεαν σπανιως κ οχι με οτι βγαινει καθε μερα, ειδαλλως το thread απο προσφορες κυριως hardware, θα γεμισει με απειρα θεματα απο software.

 

Και όποιος δουλεύει καθημερίνα με χιλιάδες σκοτούρες στο κεφάλι απλά βλέπει λίγα site και δεν τον χαλάει να έχει προσφορές software συγκεντρωμένew στο αγαπημένο του φόρουμ χωρίς να κάνει βόλτες.

 

Δηλαδή όταν εσύ (και ο κάθε εσύ) ποστάρεις μία προσφορά από το site του κοτσόμπλουμ ή το σκρούτζ εγώ είμαι χαζός και δεν μπορούσα να το κοιτάξω μόνος? Αλλά έλα που δεν τα κοιτάω καθημερινά και ευχαριστώ όσους το κάναν και μοιραστήκαν τόσες προσφορές.

 

Για μένα και 1 άτομο που παρόλο που γνώριζε το site (ή όχι) του το θύμισα (ή γνωστοποίησα) και το κατέβασε το προγραμμα είναι επιτυχία (και για τους 2 μας).

 

Σόρρυ αν μιλάω κάπως επιθετικά αλλά αυτό το "ήμαρτον"...δλδ απηύδησες?

 

και μία παράθεση από τους κανόνες που δεν αναφέρει κάτι για "κυριως σπεσιαλ hardware" (που είναι τελείως υποκειμενικό "το σπέσιαλ" βέβαια)

 

Εδώ μπορούν όλα τα μέλη να αναφέρουν, τις όποιες προσφορές (για αντιπροσφορές, αποκλειστικά και μόνο εδώ) αγορών υλικού τεχνολογίας, ηλεκτρικών - ηλεκτρονικών συσκευών ή λογισμικού συναντούν σε πάσης φύσεως καταστήματα φυσικά ή διαδικτυακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ kamui

Αρπαχτηκες φιλε... λυπαμαι που σου το εβγαλα αυτο, δεν ηταν προθεση μου.

Θα ήθελα να σου απαντησω με αναλυτικα επιχειρηματα αλλα δυστυχως δεν εχω τον χρόνο.

Ανοιχτη κοινοτητα είμαστε κ ο καθενας κανει οτι νομιζει καλυτερο, δεν υπαρχει προβλημα.

Μπορεις καλλιστα να ενημερωνεις τα μελη εδω και με αντιστοιχα προγραμματα απο τα site που ανεφερα, εχει "μπολικο" υλικο για να διαλεγεις οτι θεωρεις εσυ σπεσιαλ.

Σε προειδοποιω όμως, αν δεν κανεις αυστηρή επιλογη με κριτηρια/γνωσεις στο τι θεωρεις σπεσιαλ, θα πρεπει να παρουσιαζεις τουλαχιστον καμια 10αρια προγραμματα καθε μερα, διοτι ειναι παρα πολλα που προσφερονται για μια έως λιγες μερες. Αναλογως βεβαια κ απο ποσα site θα συλλεγεις τις προσφορες. Μπορω να δημοσιευσω πολλα ακομη καλα site με καθημερινες προσφορες που κατα καιρους εχω κρατησει στα bookmarks. Σιγουρα με google βρισκει κανεις περισσοτερα, αλλα σταματησα στα ηδη πολλα κ καλα που ειχα βρει.

 

Σαν σημειωση, στο giveawayoftheday εχει παντα πολλα σχόλια για την εκαστοτε προσφορα, με εναλλακτικες μονιμως freeware λυσεις για καθε "προσωρινα" δωρεαν προσφερόμενο προγραμμα κ αμφιδρομη κριτικη ως προς την αξια της εκαστοτε προσφορας.

Αν εχεις την ορεξη ή τον χρόνο, μπορεις να παρουσιαζεις και το "ζουμί" απο τα σχόλια, ή να συλλεγεις δεδομενα απο ανεξαρτητα reviews των προγραμματων αυτων, απλα φοβαμαι οτι θα κανεις κατι που ήδη κανουν αλλα ολοκληρα site σαν κυρια ενασχοληση/θεμα.

 

Φιλικα,

 

 

@ eko13

φιλε, ειναι γνωστη η τακτικη της ashampoo και οσοι ξερουν βαζουν προσωρινο ή δευτερεων email. Ειναι "αρχαια" ιστορια, παντα στα forum συμβουλευαν να μην δινεις πραγματικο email.

Παρόλα αυτα, διαβασα πριν 6 μηνες οτι εχει βελτιωθει, μπορεις πλεον να κανεις log in στον λογαριασμο σου κ στα settings να βγαλεις την αποστολη email.

Αλλα την επομενη φορα κ σε ολους οσους θελουν να αξιοποιουν καποιες δωρεαν προσφορες προγραμματων (οπως κ εγω) συμβουλευω να εχουν ενα ξεχωρο email μονο για αυτο.

 

Επισης εφιστω την προσοχη σε όλους να ψαχνουν λιγο τι προκειται να εγκαταστησουν, εκτος αν ειναι εμπειροι χρηστες κ χρησιμοποιουν firewall + system utils γιατι συνηθως με τα δωρεαν προγραμματα συμπεριλαμβανονται πολλα επικινδυνα εξτρα προγραμματα.

Ειναι παγια τακτικη πλεον. Ακομη κ η καλη ashampoo απο default περιλαμβανει σκουπιδια.

Καποια δινουν επιλογη opt-out, καποια δυστυχως οχι.

Για τους "ψειρακηδες" υπαρχουν κ ειδικα εργαλεια που ελεγχουν το κειμενο του licence που παταμε οκ τυφλα κατα την εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα την επομενη φορα κ σε ολους οσους θελουν να αξιοποιουν καποιες δωρεαν προσφορες προγραμματων (οπως κ εγω) συμβουλευω να εχουν ενα ξεχωρο email μονο για αυτο.

 

...ή χρησιμοποιήστε αυτό το mail που ισχύει για 10 λεπτά κάθε φορά, μέχρι δηλαδή να σας έρθει ο κωδικός ενεργοποίησης:

http://10minutemail.com/10MinuteMail/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...