Προς το περιεχόμενο

AIDA64 Extreme Edition 1.85


kamui

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...ή χρησιμοποιήστε αυτό το mail που ισχύει για 10 λεπτά κάθε φορά, μέχρι δηλαδή να σας έρθει ο κωδικός ενεργοποίησης:

http://10minutemail.com/10MinuteMail/index.html

 

+1

ειχα δοκιμασει πολλα temporary emails (και firefox addons) και επιβεβαιωνω οτι το 10minutemail δουλευει αψογα!

 

Σημειωστε μονο οτι σε καποιες περιπτωσεις δεν ειναι καταλληλο, οπως πχ ashampoo που αναφερθηκε μιας κ ο χρηστης εχει παντα στον λογαριασμο του τα κλειδια κ αναλογως τις προσφορες και τα αρχεια προς κατεβασμα/εγκατασταση οποιαδηποτε στιγμη στο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ή χρησιμοποιήστε αυτό το mail που ισχύει για 10 λεπτά κάθε φορά, μέχρι δηλαδή να σας έρθει ο κωδικός ενεργοποίησης:

http://10minutemail.com/10MinuteMail/index.html

 

Ένα άλλο trick που μπορεί κανείς να χρησιμοποιήσει (τουλάχιστον στο Gmail, δεν το έχω ψάξει να δω μήπως θεωρητικά θα πρέπει να ισχύει παντού) είναι το εξής: έστω ότι το email μου είναι [email protected]. Αν δώσω οποιαδήποτε διεύθυνση της μορφής [email protected] τότε αυτό θα παραδοθεί κανονικά στο mailbox μου, όμως η διεύθυνση παραλήπτη θα παραμένει [email protected]. Αυτό σημαίνει ότι μπορώ ανα πάσα στιγμή να βάλω ένα blacklist filter το οποίο θα απορρίπτει τα μηνύματα σ' αυτή τη διεύθυνση χωρίς να επηρρεάσω τις υπόλοιπες επικοινωνίες μου στο ελάχιστο.

 

Ιδανικό για:

 

  1. "δημιουργία" άπειρων διαφορετικών διευθύνσεων που έρχονται στο ίδιο mailbox
  2. περιπτώσεις όπου δεν είμαι σίγουρος τη στιγμή που κάνω sign up αν το συγκεκριμένο account θα θέλω να το κρατήσω ή αν θα πάει στον κουβά
  3. ξεκαθάρισμα του ποιός κα***λης έδωσε το email μου στους μαρκετάδες (αν δώσω στον Κίτσο τη διεύθυνση pj+kitsos και μετά αρχίσει να μου έρχεται διαφημιστικό spam σ' αυτή, ξέρω ποιός ήταν ο ένοχος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ kamui

Αρπαχτηκες φιλε... λυπαμαι που σου το εβγαλα αυτο, δεν ηταν προθεση μου.

Θα ήθελα να σου απαντησω με αναλυτικα επιχειρηματα αλλα δυστυχως δεν εχω τον χρόνο.

Ανοιχτη κοινοτητα είμαστε κ ο καθενας κανει οτι νομιζει καλυτερο, δεν υπαρχει προβλημα.

Μπορεις καλλιστα να ενημερωνεις τα μελη εδω και με αντιστοιχα προγραμματα απο τα site που ανεφερα, εχει "μπολικο" υλικο για να διαλεγεις οτι θεωρεις εσυ σπεσιαλ.

Σε προειδοποιω όμως, αν δεν κανεις αυστηρή επιλογη με κριτηρια/γνωσεις στο τι θεωρεις σπεσιαλ, θα πρεπει να παρουσιαζεις τουλαχιστον καμια 10αρια προγραμματα καθε μερα, διοτι ειναι παρα πολλα που προσφερονται για μια έως λιγες μερες. Αναλογως βεβαια κ απο ποσα site θα συλλεγεις τις προσφορες. Μπορω να δημοσιευσω πολλα ακομη καλα site με καθημερινες προσφορες που κατα καιρους εχω κρατησει στα bookmarks. Σιγουρα με google βρισκει κανεις περισσοτερα, αλλα σταματησα στα ηδη πολλα κ καλα που ειχα βρει.

 

Σαν σημειωση, στο giveawayoftheday εχει παντα πολλα σχόλια για την εκαστοτε προσφορα, με εναλλακτικες μονιμως freeware λυσεις για καθε "προσωρινα" δωρεαν προσφερόμενο προγραμμα κ αμφιδρομη κριτικη ως προς την αξια της εκαστοτε προσφορας.

Αν εχεις την ορεξη ή τον χρόνο, μπορεις να παρουσιαζεις και το "ζουμί" απο τα σχόλια, ή να συλλεγεις δεδομενα απο ανεξαρτητα reviews των προγραμματων αυτων, απλα φοβαμαι οτι θα κανεις κατι που ήδη κανουν αλλα ολοκληρα site σαν κυρια ενασχοληση/θεμα.

 

Φιλικα,

 

 

 

 

 

Kαι ομως το προγραμματακι αυτο ειναι ωραια προσφορα, σιγουρα ετσι θα το δουν αρκετοι.Και επειδη το τζαμπα ειναι ..τζαμπα και μπορει καποιος να κανει ανεξοδα τις δοκιμες του εγω θα ελεγα να υπαρχει ενα θεμα sticky , προσφορες software και ας υπαρχει και υπερπροσφορα.. λινκ εκει.Ισως το προτεινω και στο αρμοδιο section :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζετε καν ξεχωριστό μέρος. Μπορεί να ποστάρουμε software αλλά ότι δεν είναι καλό απλά χάνεται στο forum. Όπως με το Kingsoft Presentation Professional 2012 που έβαλα. Αν και εμένα μου φάνηκε ωραία ιδέα πως μελλοντικά θα μαζέψω μία free και ολοκληρωμένη σουίτα (με τα βασικά), κανείς δεν είπε ούτε λέξη και απλά χάθηκε. Ενώ η υπερπροσφορά με τα galaxy tab έχει 2 βδομάδες που δεν φεύγει από το top (και φυσικά αφού είναι σπέσιαλ).

 

Και αυτό που είπες αφού είναι τζάμπα δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα να τα δοκιμάσουμε και αν μας αρέσει να τα κρατήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...