Προς το περιεχόμενο

Apple Νέο iPad (2012) Παρουσίαση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστή στο ραντεβού της, η Apple κυκλοφόρησε την τρίτη γενιά του iPad, του tablet το οποίο δημιούργησε νέα δεδομένα αναγκάζοντας μας να ξεκινήσουμε να μιλάμε για τη μετά-PC εποχή.

Χωρίς αμφιβολία το iPad είναι ο κύριος εκπρόσωπος των μετά-PC συσκευών που κατά την Apple αποτελεί το μέλλον της βιομηχανίας με πλεονέκτημα τη φορητότητα και τον εύκολο χειρισμό για όσους δεν είναι εξοικειωμένοι με τη χρήση υπολογιστή. Τα νούμερα πάντως δείχνουν μια σαφή τάση αφού οι πωλήσεις των iPad/iPad 2 ξεπέρασαν τα 60 εκατομμύρια ενώ μόλις σε 3 ημέρες, το νέο iPad έφτασε στα χέρια 3 εκατομμυρίων ανθρώπων, αριθμοί που το λιγότερο εντυπωσιάζουν και δείχνουν καθαρά το δρόμο και για τις υπόλοιπες εταιρείες.

Από τις 23 Μαρτίου το νέο iPad βρίσκεται στα ράφια των ελληνικών καταστημάτων με αυτή την ονομασία ακριβώς, «νέο iPad» και όχι iPad 3 η κάτι άλλο. Η Apple είναι σίγουρα από τις λίγες εταιρείες που μπορούν να ονομάσουν έτσι το προϊόν τους χωρίς να υπάρχουν αντιδράσεις και αν μη τι άλλο δημιουργεί ένα ακόμα θέμα συζήτησης γύρω από τη συσκευή της.

Ας δούμε όμως ένα χρόνο μετά την παρουσίαση του iPad 2, αν η Apple εξακολουθεί να διατηρεί τα πρωτεία στην κατηγορία και το τι καινούριο φέρνει το νέο iPad έναντι ενός ανταγωνισμού που έκανε για πρώτη φορά αισθητή την παρουσία του το 2011 κυκλοφορώντας περισσότερα από 100 tablets.
 

http://www.youtube.com/watch?v=T22a6kng9F0

 

 

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως υπάρχει πρόβλημα με τα video, το επιβεβαιώνω και εγώ, το πρώτο κολλάει ενώ το δεύτερο δεν υπάρχει... :fear:

 

Μονο εγω δεν βλεπω πουθενα το βιντεο??

Δεν μου εμφανιζεται καν οχι οπως τα

παραπονα πιο πανω που λενε οτι δεν παιζουν

 

Ούτε εμένα μου βγάζει βίντεο....μόνο τις φωτογραφίες βλέπω....

Πότε θα φτιαχτεί???

 

Ύστερα από μάχη με το νόμο του Μέρφι, το video είναι έτοιμο. Sorry για την αναμονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που έδωσαν όλη την έμφαση στη retina (αναγκαστικά) γιατί η αγορά πιέζεται να ακολουθήσει. Άντε και το 4 στα 500 γραμμάρια με αυτονομία 10 ωρών και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκέφτομαι και εγώ να το πάρω κυρίως για σερφάρισμα,e-mail,e-books λόγο της οθόνης του, αλλά διάβασα ότι κάποια άτομα που το αγόρασαν είχαν κιτρινίλα στην οθόνη αντί για την σωστή απεικόνιση του άσπρου.

Από Δευτέρα που θα πάω να το παραγγείλω θα ρωτήσω τι θα γίνει αν μου τύχει κάτι τέτοιο.

Για αυτά που θέλω καλό δεν είναι το iPad (2012) WiFi 16 GB;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκέφτομαι και εγώ να το πάρω κυρίως για σερφάρισμα,e-mail,e-books λόγο της οθόνης του, αλλά διάβασα ότι κάποια άτομα που το αγόρασαν είχαν κιτρινίλα στην οθόνη αντί για την σωστή απεικόνιση του άσπρου.

Από Δευτέρα που θα πάω να το παραγγείλω θα ρωτήσω τι θα γίνει αν μου τύχει κάτι τέτοιο.

Για αυτά που θέλω καλό δεν είναι το iPad (2012) WiFi 16 GB;;

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτές οι κιτρινίλες πάντα οφείλονταν στο ότι δεν έχει στεγνώσει η κόλλα ; και ότι φεύγουν σε λίγο καιρό ; :unsure:

 

Πάντως είναι τρομερή η οθόνη και ακόμα και η τιμή του θα έλεγες ότι είναι καλή, σε σχέση με τον ανταγωνισμό πάντα και όχι με την αγοραστική δύναμη του εκάστοτε Έλληνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...