Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγορά Dreambox


ALdaperan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας ,

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα Dreambox για να μπορώ να βλέπω δορυφορικά κανάλια.

Από ότι μου έχουν πει μπορώ να αγοράζω κάρτες για να βλέπω διάφορα κανάλια ή υπάρχει και ένας άλλος τρόπος ;)

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δε ξέρω τι να αγοράσω . Θα ήθελα να μου προτείνετε μια όσο τον δυνατόν πιο οικονομική-αξιόπιστη όμως λύση , τόσο για κεραία όσο και για Dreambox ..

 

Ενας γνωστός μου απο οτι μου είπε πήρε Dreambox με 100 ευρώ μόνο ..

 

Αν έχετε να μου προτείνετε κάτι θα σας ήμουν ευγνώμων . Σας ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Original Dreambox δεν παίρνεις με 100 ευρώ.

Μαϊμού βρίσκεις από 50 ευρώ και όχι φυσικά υψηλής ανάλυσης.

 

Για κάρτες ξέχασε αυτό το δέκτη (ή κάποιον άλλο) - τα περισσότερα συνδρομητικά θέλουν δικό τους μηχάνημα - εξαιρούνται μερικά τσοντοκάναλα.

 

Προσωπικά δεν με κέρδισαν οι δέκτες με Linux αφού πρέπει να ή ασχοληθείς ή να έχεις κάποιον να στα μάθει. Πέρα από αυτό με χάλαγε που κάθε τόσο κρέμαγε και κόλλαγε και έχανε τα κανάλια, το λογισμικό κλπ κλπ

 

Και μην την πατήσεις σαν φίλο μου που αγόρασε δέκτη κοντά στα 1000 ευρώ για να βλέπει "τσάμπα".

Για περισσότερα νομίζω το avclub είναι πιο κατάλληλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μην την πατήσεις σαν φίλο μου που αγόρασε δέκτη κοντά στα 1000 ευρώ για να βλέπει "τσάμπα".

Για περισσότερα νομίζω το avclub είναι πιο κατάλληλο.

Τον γδάρανε,διπλό τιμής και βάλε τον πλήρωσε,avclub;;;;Σε εποχές ίντερνετ;;

 

Αν ξέρεις και λίγο από Η/Υ πάντως τα dreambox κλώνος ή όχι είναι πολύ καλά συνδέεσαι και μέσου ftp και κάνεις ό,τι θέλεις,παίρνεις και backup αν θέλεις οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα ακόμα και να χάσει τα πάντα,είναι αλήθεια πάντως ότι πρέπει να ασχοληθείς αρκετά για να κάνεις κάτι.

 

Εδώ είσαι για κλώνοbox,τώρα για κεραίες και τα λοιπά ή φώναξε κάποιον τεχνικό να σου πει τι γίνεται ή δώσε πολύ περισσότερες πληροφορίες για το που είσαι πως είναι η ταράτσα σου κτλ.

http://www.elektronik.gr/eshop/index.php?main_page=product_info&cPath=2142_845_10_1157&products_id=256

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...