Προς το περιεχόμενο

Η αναβάθμιση σε ICS καθυστερεί ακόμη μια φορά στα Sony και Samsung smartphones


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορούμε να απαντήσουμε στην απλή ερώτηση : Γιατί σε άλλες χώρες γίνεται ήδη το upgrade σε ICS (ακόμα και στην Κύπρο σύμφωνα με αναφορές σε άλλα forums) και εδώ περιμένουμε; Ποιος ο λόγος να περιμένουμε;

 

Αναφέρομαι στο Samsung Galaxy S2.

φιλε μου λυπαμαι που θα στο πω αλλα εγω ειμαι απο Κυπρο και εχω το Samsung Galaxy S2 και στο Επιβεβαιωνω οτι δεν υπαρχει ακομα αναβαθμηση σε ICS..α και ακομα εχει και ο Φιλος μου το Samsung Galaxy S2(εχει Vodafone) και ουτε αυτος εχει την νεα αναβαθμηση του ICS... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κι εγω ακουσα για κυπρο οτι εφτασε το ICS αλλα απ'οτι βλεπω μονο προλογο πουλανε καποιοι.. Και γιατι π.χ να εχει βγει στην Κυπρο και οχι εδω αφου δεν εχουμε διαφορες ουτε στη γλωσσα ουτε στα τηλεφωνα..Σε λιγο θα μας πουν οτι 5 του μηνα λαβουν αναβαθμηση οι ντοπιοι 9 του μηνα οι ποντιοι και 13 του μηνα η σαρακατσανοι..πλακα μας κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου λυπαμαι που θα στο πω αλλα εγω ειμαι απο Κυπρο και εχω το Samsung Galaxy S2 και στο Επιβεβαιωνω οτι δεν υπαρχει ακομα αναβαθμηση σε ICS..α και ακομα εχει και ο Φιλος μου το Samsung Galaxy S2(εχει Vodafone) και ουτε αυτος εχει την νεα αναβαθμηση του ICS... :-(

 

Τι να πω. Να λένε ψέματα δηλ. άτομα που είναι διαχειριστές σε forum που ασχολούνται με θέματα rom;

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=53714&page=7

post-44893-0-89382600-1333231151_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια διαβασα οτι αν πατησετε *#272*IMEI#, όπου IMEI είναι το ΙΜΕΙ της συσκευής σας, και επιλέξτε τoν κωδικό που επιθυμείτε (π.χ EUR για Ελλάδα) η (CYO για Κυπρο) Kάθε firmware έχει τους δικούς του κωδικούς, ανάλογα με τις χώρες για τις οποίες προορίζεται. Αν πατησετε για Κυπρο δηλαδη το CYO θα κανει το τηλεφωνο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα θα συνδεθειτε με kies και θα κανετε εγκατασταση την ICS.. Εγω φοραω την πολωνικη αλλιως θα το δικιμαζα.. Οποιος θελει δοκιμαζει

Επεξ/σία από motomoto00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανεις αν θα υποστηριξουν για το νεο andoid ics τα samsung i9001?

 

Επισης υπαρχει κανενα site που να μπορω να δω ολα τα μοντελα ολων των κινητων και για ποια θα βγει το νεο ics?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω. Να λένε ψέματα δηλ. άτομα που είναι διαχειριστές σε forum που ασχολούνται με θέματα rom;

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=53714&page=7

φιλε εγω μιλαω γιατι εργοστασιακη ετσι για να καταλαμβενομαστε...Εγω ειμαι απο Κυπρο εχω το Samsung Galaxy S II δεν ειναι vodafone ομως εκανα σκαν λεει δεν υπαρχει αναβαθμηση αλλα ο φιλος μου εχει vodafone και μου ειπε οτι ουτε αυτου βρισκει Update τωρα αν δεν με πιστευεις τι να σου πω...Δεν εχω λογο να σου πω ψεμα νομιζω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν μπερδεύετε δυο σημαντικά πράγματα η apple φτιάχνει λειτουργικό για τα δικά της 5 διαφορετικά κινητά τηλέφωνα ενώ η google φτιάχνει λειτουργικό και το δίνει σε καμιά δεκάρια εταιρίες για να το προσαρμόσουν στα κινητά τους και να κάνουν αναβάθμιση

 

Έχω το LG 2x περίμενα να κάνει αναβάθμιση απο 2.2 σε 2.3 σχεδόν πέντε μήνες

όταν έγινε αναβάθμιση μου την έπεφτα γυναίκες στον δρόμο συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εγω μιλαω γιατι εργοστασιακη ετσι για να καταλαμβενομαστε...Εγω ειμαι απο Κυπρο εχω το Samsung Galaxy S II δεν ειναι vodafone ομως εκανα σκαν λεει δεν υπαρχει αναβαθμηση αλλα ο φιλος μου εχει vodafone και μου ειπε οτι ουτε αυτου βρισκει Update τωρα αν δεν με πιστευεις τι να σου πω...Δεν εχω λογο να σου πω ψεμα νομιζω :-)

 

Την συνημμένη εικόνα την είδαμε; Βεβαίως και μιλάμε για αναβάθμιση μέσω KIES (Samsung). Γιατί δε σου εμφανίζει εσένα ακόμα την αναβάθμιση, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εμενα η αναβαθμιση σε ICS στο asus transformer περα απο τις αισθητικες βελτιωσεις εφερε και 2 προβληματα οποτε και ετσι καλο ειναι το sg2 μου:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια διαβασα οτι αν πατησετε *#272*IMEI#, όπου IMEI είναι το ΙΜΕΙ της συσκευής σας, και επιλέξτε τoν κωδικό που επιθυμείτε (π.χ EUR για Ελλάδα) η (CYO για Κυπρο) Kάθε firmware έχει τους δικούς του κωδικούς, ανάλογα με τις χώρες για τις οποίες προορίζεται. Αν πατησετε για Κυπρο δηλαδη το CYO η για Πολωνια το XEO θα κανει το τηλεφωνο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, και μετα θα συνδεθειτε με Kies και θα κανετε εγκατασταση την ICS.. Εγω φοραω την πολωνικη αλλιως θα το δικιμαζα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι για αλλαγή χώρας και reset, ίσως καλύτερα μέσω odin...

 

Μέσω Odin είναι το καλύτερο

 

Συσκευή μιας εβδομάδας με 2.3.6 με είχε ξεσκίσει στα restart

 

Βρε τι εφαρμογές έβγαζα , τι έβαζα τα ίδια.

 

Βάζω την 2.3.5 τα ίδια απλά με μικρότερη συχνότητα

 

Είδα και απόειδα , μιας και περίμενα και εγώ την εργοστασιακή αναβάθμιση , και flasαρω μέσω odin thn 4.0.3

 

Ως εκ θαύματος άλλη συσκευή , ούτε restart ούτε προβλήματα , η μπαταρία στα ίδια επίπεδα με πριν....1 μέρα γεμάτη με wifi μόνιμα ανοικτό

 

SG SII

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν μπερδεύετε δυο σημαντικά πράγματα η apple φτιάχνει λειτουργικό για τα δικά της 5 διαφορετικά κινητά τηλέφωνα ενώ η google φτιάχνει λειτουργικό και το δίνει σε καμιά δεκάρια εταιρίες για να το προσαρμόσουν στα κινητά τους και να κάνουν αναβάθμιση

 

Έχω το LG 2x περίμενα να κάνει αναβάθμιση απο 2.2 σε 2.3 σχεδόν πέντε μήνες

όταν έγινε αναβάθμιση μου την έπεφτα γυναίκες στον δρόμο συνέχεια

 

Ποιά είναι τα 5 διαφορετικά κινητά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ποιά είναι τα 5 διαφορετικά κινητά?

Οι διαφορετικές συσκευές που κυκλοφορούν επισήμως και χρησιμοποιούν iOS:

 

- iPod Touch 4th Gen.

- iPhone 3GS

- iPhone 4

- iPhone 4S

- iPad 2

- νέο iPad (iPad 3)

 

Αν και δεν καταλαβαίνω τι σημασία έχει - καταλαβαίνω όμως την εμμονή μερικών με το iOS... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...