Προς το περιεχόμενο

Εβραιοι. Γιατι υπηρξαν τοσες διωξεις;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 356
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Αν επιτρέπεται, Εβραίος είσαι;

 

λοιπών.. πως έχει το πράγμα..

 

άν Εβραίος=κακός-δολοφόνος λόγο παιδιών στην Παλαιστίνη

τότε χριστιανός=κακός-δολοφόνος λόγω παιδιών στην Σερβία

 

πώς σου φέρνετε?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άν Εβραίος=κακός-δολοφόνος λόγο παιδιών στην Παλαιστίνη

τότε χριστιανός=κακός-δολοφόνος λόγω παιδιών στην Σερβία

 

 

Ποιος έγραψε οτι ολοι οι Εβραιοι ειναι υπεύθυνοι για θάνατο αθώων παιδιών? Τι άκυρο επιχείρημα ειναι αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος έγραψε οτι ολοι οι Εβραιοι ειναι υπεύθυνοι για θάνατο αθώων παιδιών? Τι άκυρο επιχείρημα ειναι αυτό?

 

με όλη τη συζήτηση αυτή η εντύπωση σχηματίζω   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ZAFIRIOSNT

Είμαι Άθεος. Δεν με αφορα η θρησκευτικη πεποίθηση των 2 μεριων, αν και είναι ένας από τους παράγοντες των θανάτων (εδώ και εκατοντάδες χρόνια).
 
Στα ματια μου τα παιδα των Εβραίων είναι το ίδιο με τα αθώα νεκρα παιδια των Παλαιστινίων: παιδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με όλη τη συζήτηση αυτή η εντύπωση σχηματίζω   

Από πιο επιχείρημα προκύπτει κάτι τέτοιο δηλαδη?

Την πολιτική του Ισραήλ να σκοτώνει αθώα παιδάκια καταδικάζουμε εδώ, όπως έχουμε ηδη καταδικάσει και τις ρουκέτες των Παλαιστινίων. Ουτε ειπε κανεις οτι φταίνε οι κάτοικοι της Γάζας που η Χαμάς πετάει ρουκέτες και όποιον πάρει ο χάρος ούτε οτι οι Ισραηλινοί ευχαριστιουντε θανάτους παιδιων

 

Αναφερομαστε σε θανάτους παιδιών. Τα παιδιά ειναι παντού ιδια. Δικαιολογείς τέτοιους θανάτους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ZAFIRIOSNT

Είμαι Άθεος. Δεν με αφορα η θρησκευτικη πεποίθηση των 2 μεριων, αν και είναι ένας από τους παράγοντες των θανάτων (εδώ και εκατοντάδες χρόνια).

 

Στα ματια μου τα παιδα των Εβραίων είναι το ίδιο με τα αθώα νεκρα παιδια των Παλαιστινίων: παιδια.

 

και εγώ προσωπικά αποδίδω ευθύνες στον φανατισμό και όχι σε οποιαδήποτε θρησκεία  

Από πιο επιχείρημα προκύπτει κάτι τέτοιο δηλαδη?

Την πολιτική του Ισραήλ να σκοτώνει αθώα παιδάκια καταδικάζουμε εδώ, όπως έχουμε ηδη καταδικάσει και τις ρουκέτες των Παλαιστινίων. Ουτε ειπε κανεις οτι φταίνε οι κάτοικοι της Γάζας που η Χαμάς πετάει ρουκέτες και όποιον πάρει ο χάρος ούτε οτι οι Ισραηλινοί ευχαριστιουντε θανάτους παιδιων

 

Αναφερομαστε σε θανάτους παιδιών. Τα παιδιά ειναι παντού ιδια. Δικαιολογείς τέτοιους θανάτους?

 

το τόπικ άνοιξε πριν 2 χρόνια και αναφέρετε στους Εβραίους και όχι στο Ισραήλ συγκεκριμένα οπότε η καταδίκη των βομβαρδισμών του ισραήλ είναι άλλο θέμα :-)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και γίνεται λόγος για παιδιά, να θυμίσω απλώς δυο-τρία στοιχεία:

 

Απώλειες Παλαιστίνιων:

 

999 νεκροί, εκ των οποίων 226 παιδιά και 117 γυναίκες, σε σύνολο 760 αμάχων.

6.233 τραυματίες, εκ των οποίων 1.949 παιδιά και 1.160 γυναίκες.

22 κατεστραμμένα από βομβαρδισμούς νοσοκομεία και κέντρα περίθαλψης

 

Απώλειες Ισραήλ

 

43 νεκροί στρατιώτες και 2 πολίτες

 

 

Στοιχεία ΟΗΕ (Office for the Coordination of Humanitarian Affairs) www.ochaopt.org, 27 Ιουλίου 2014, 15.00

 

Σημειωτέον, τα νούμερα που δίνει το υπουργείο Υγείας της Γάζας για τις απώλειες Παλαιστινίων είναι υψηλότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τοπικ αναφέρεται στις διώξεις των Εβραιων.

Η συζήτηση έχει γυρίσει στο παλαιστηνιακό.

Η ερώτησή μου ηταν συγκεκριμένη. Εισαι υπερ του θανάτου παιδιων της Γάζας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

το τόπικ άνοιξε πριν 2 χρόνια και αναφέρετε στους Εβραίους και όχι στο Ισραήλ συγκεκριμένα οπότε η καταδίκη των βομβαρδισμών του ισραήλ είναι άλλο θέμα :-)  

 

Πολύ σωστό. Δεν είναι ούτε υπεύθυνοι ούτε υπόλογοι ούτε υποστηρικτές οι απανταχού Εβραίοι - οποιασδήποτε υπηκοότητας για τις πράξεις του κράτους του Ισραήλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστό. Δεν είναι ούτε υπεύθυνοι ούτε υπόλογοι ούτε υποστηρικτές οι απανταχού Εβραίοι - οποιασδήποτε υπηκοότητας για τις πράξεις του κράτους του Ισραήλ.

 

Μονο που το κράτος του Ισραηλ αποτελείται στην συντριπτικη του πλειοψηφια απο Εβραίους.

Ιδρύθηκε άλλωστε με σκοπο να αποτελεί Εβραϊκο κράτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...