Προς το περιεχόμενο

Αγορά τηλεόρασης (πρωτότυπος τίτλος)


eliascm21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια!

 

Λέω να αγοράσω μια καινούργια τηλεόραση. Επειδή το σπίτι μικρό και η απόσταση καναπέ-τηλεόρασης μικρή (2-3 μέτρα), δεν θέλω κάτι τρελό στις ίντσες, 37-40 νομίζω είναι ΟΚ.

Τώρα, τα χαρακτηριστικά με σειρά σπουδαιότητας που θέλω να έχει είναι τα εξής:

 

  1. Τιμή μέχρι 600 ευρώ.
  2. Να είναι 100hz (real)
  3. Τέλεια γωνία θέασης (αν και νομίζω δεν υπάρχουν τέτοια προβλήματα πια)
  4. Να μπορείς να συνδέσεις εξωτερικό δίσκο για να παίξεις ταινίες από εκεί. Από ότι είδα στις περισσότερες πλέον γίνεται, οπότε σημαντικό είναι το να μπορεί να αναγνωρίζει χωρίς προβλήματα όσο περισσότερους τύπους αρχείων γίνεται. Δυνατότητα αναπαραγωγής εξωτερικών υποτίτλων ιδιαίτερα επιθυμητή.
  5. wifi ώστε να μπορεί να συνδεθεί ασύρματα με το router (που βρίσκεται 2 δωμάτια μακριά) ώστε να συνδεθεί στο internet. Επίσης να έχει browser που να μην αντιμετωπίζει προβλήματα με το flash.

 

Η καλή ποιότητας εικόνας νομίζω εξυπακούεται :D . 3D επίσης μου είναι μάλλον αδιάφορο αλλά αν διαθέτη και τέτοιο, καλώς. Ελπίζω να μην ζητάω πολλά :P .

Αν κάποιος γνωρίζει κάποια τηλεόραση που να έχει τα παραπάνω χαρακτηριστικά, θα με έσωζε από πολύ ψάξιμο.

Α, τέλος έχω μια προτίμηση στις SAMSUNG, όσες έχω δει φίλων μου φάνηκε τέλεια η εικόνα τους. Από την άλλη δεν συμπαθώ ιδιαίτερα τις LG.

 

Αυτά :)

Επεξ/σία από eliascm21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

SAMSUNG 40 D 6000. Ακριβώς στα λεφτά σου.Στα 200 hz και 3D με smart hub 2 γενιάς και άψογο media player. Κρατάω επιφύλαξη για τους υποτιτλους. Για wi-fi υποστηρίζει αλλα εάν θυμάμαι θέλει USB adaptor. Ως φθηνή σειρά δεν το ενσωματώνει. Η 6100 νομίζω ότι έχει δικό της και κάνει έγγραφη pvr.ψάξου μήπως βρεις σε καμία προσφορά κάποια απι την σειρά es που βγηκε τώρα.Αν και χλωμο.

Επεξ/σία από graphist83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα εχτές την 6100 από κοντά και μου άρεσε πολύ! Αν όντως έχει και pvr ενώ η 6000 όχι, τότε μάλλον θα δώσω το κάτι παραπάνω στη τιμή για να πάρω αυτή.

 

Δύο ερωτήσεις ακόμα μόνο αν ξέρεις:

1. Στο site γράφει ότι "Η λειτουργία “One Foot Connection” ανιχνεύει ασύρματα τις συμβατές συσκευές που βρίσκονται σε απόσταση 30 εκατοστών". Να φανταστώ αυτό είναι μόνο για την αυτόματη ανίχνευση; Δηλαδή θα μπορεί να συνδεθεί με το router μου που είναι σε άλλο δωμάτιο ή θα πρέπει να βρίσκεται τόσο κοντά;

2. Μπορεί να δεχτεί εξωτερικό πληκτρολόγιο ή mouse για την ευκολότερη περιήγηση στο internet;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακριβως το one foot connection ειναι για το αρχικο σεταρισμα. Μολις γινουν αυτόματα οι ρυθμίσεις τοτε μπορεις να απομακρύνεις το router σου μεχρι εκει που φτανει η εμβέλεια του. Σε λογικα πλαισια οπως ισχυει για ολες τις wi-fi συσκευες.

 

Υπαρχει keyboard για samsung tv αλλα δυστηχως απο οτι ξερω αφορα μονο τις σειρες 7000 και 8000.

Επεξ/σία από graphist83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...