Προς το περιεχόμενο

Τι παίζει με το xsubs.tv;


gokuthelegend

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες κατάλαβα για ποιον λόγο είμαστε και θα είμαστε ελληνάρες τις κακιάς ώρας και μια ζωή θα μας έχουν όλοι για τις φάπες. Για να μη γράψω κάτι άλλο και πάρω πόδι από το insomnia... άντε και εις κατώτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λογικό, σημαντική μερίδα των μεταφραστών του xsubs, να είναι εξοργισμένη με τα τεκτενόμενα. Κανένας δεν έχει δικαίωμα να σας αποστερεί το χόμπυ και την αγάπη σας. Κανένας, επίσης, δε μπορεί να θίγει με την υπόληψή σας, κανένας δε μπορεί να σας στερήσει το δικαίωμα της ελεύθερης έκφρασης και δημιουργικότητας, επιβάλλοντας τη δική του μορφή λογοκρισίας.

 

Το ξέρω πώς όλα αυτά ακούγονται ωραία και ιδανικά, κρύβοντας παράλληλα μια προσωπική ενδόμυχη ουτοπική φαντασίωση, αλλά τα πράγματα στο διαδίκτυο έτσι έχουν εδώ και κάποια χρόνια. Η αλήθεια είναι πώς το πολυτιμότερο αγαθό (προσωπική θεώρηση), του 21ου αιώνα που λέγεται διαδίκτυο, έχει γίνει αντικείμενο κατάχρησης και σφετερισμού και κανείς βρίσκει κάθε καρυδιάς καρύδι. Είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας, καθότι άνθρωποι λειτουργούν με αυτό, με αποτέλεσμα ως γνωστόν να βλέπουμε τα προβλήματα της καθημερινότητας να μεταφέρονται και δω (όχι δλδ πως θα γίνονταν και αλλιώς!).

 

Ίσως, τελικά, αυτό να είναι και το μεγαλύτερο μειονέκτημα του διαδικτύου, η ανεξέλεγκτη ελευθερία που προσφέρει, μπρος στην οποία, όλα τα υπόλοιπα εξανεμίζονται. Θα μου πει κανείς τι μας ζαλίζεις τον έρωτα και συ, με τις φιλολογίες σου, εδώ έχουμε τον πόνο μας. Ναι, οκ το καταλαβαίνω πως πιθανώς γίνομαι φορτικός, αλλά περίμενα υπομονετικά διαβάζοντας τα μέχρι τώρα posts, αρκετή ώρα, και η αλήθεια είναι πώς ήθελα να μας θυμήσω, πως κανείς πρέπει να έχει υψηλά σημεία ανοχής, αρκετή δόση υπομονής και ανεκτικότητας, ατσαλένια νεύρα (εννίοτε), και να ξέρει να κάνει υποχωρήσεις. Μόνον, έτσι, η συμβίωση μπορεί να καταστεί όσο λιγότερο ουτοπική γίνεται.:-D

 

Φίλε isay, αν μου επιτρέπεις, μην αντιμετωπίζεις με καχυποψία την κάθε νέα εγγραφή, post etc. Δεν θέλουν όλοι να δημιουργήσουν πανικό, να κάνουν διαφήμιση (ή δυσφήμηση), μέσω αθέμιτου ανταγωνισμού, παραπληροφόρηση, να κάνουν trolling, ή οτιδήποτε άλλο. Το λογαριασμό το δημιούργησα για να μοιραστώ κάποιες σκέψεις και προβληματισμούς με τον κόσμο του insomnia. Δεν εκπροσωπώ κανέναν, ούτε χρησιμοποιώ sites ελληνικών υποτίτλων, αναγνωρίζω απλά και νιώθω την δυσαρέσκεια των ανθρώπων που βλέπουν τους κόπους και τα έργα τους να πάνε στράφι.

 

 

Φιλικά,

 

fraddict

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι σαν απλοs χρηστηs των υποτιτλων που τα παιδια δημιουργουν δεν μπορω να καταλαβω πωs ανθρωποι που απο την μια πλευρα προσφερουν κατι ανιδιοτελωs απο την αλλη ειναι τοσο μικροπρεπειs και ανωριμοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι σαν απλωs χρηστηs των υποτιτλων που τα παιδια δημιουργουν δεν μπορω να καταλαβω πωs ανθρωποι που απο την μια πλευρα προσφερουν κατι ανιδιοτελωs απο την αλλη ειναι τοσο μικροπρεπειs και ανωριμοι.

 

Πολύ σωστή παρατήρηση και αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μόλις γύρισα από την δουλειά και είδα κάποια post μια μικρή παραίνεση παρατήρηση παρένθεση .Δεν γίνετε πάντα από όλους μας και πάντα αντιγραφή μετάφραση των αγγλικών υποτίτλων είτε το πιστεύετε είτε οχι κάποιοι έχουν περάσει ώρες μπροστά στον υπολογιστή με χρονόμετρο στο χέρι.Γιατί και ο συντονισμός είναι επίσης δύσκολη εργασία.Οι αγγλικοί υπότιτλοι βοηθούν σειρές με τεχνικούς όρους όπως το house-grey anatomy και ιδιωματισμούς χωρών- περιοχών π.χ.GAME OF THRONES .Αυτό το τσουβάλιασμα και η οριζόντια ισοπέδωση με τα πιστεύω του καθενός ίσως βοηθά κάποιους από μας να είναι περήφανοι αλλά και να γράφουμε λίγο αλαζονικά(κακώς εως κάκιστα)και επειδή κάποιοι δεν καταλαβαίνουν οι το εξ ακοής υπάρχει σε άφθονες σειρές και με την δεδηλωμένη πρόθεση μου να μην γίνω ένα πιόνι στον πόλεμο που ποσώς με αφορά ευχαριστώ τους φίλους γιατί μόνο φίλους έκανα και εύχομαι καλό κουράγιο σε όσους το έχουν για να συνεχίσουν. Ούτε την ηλικία έχω πια και ούτε φυσικά τα άντερα να νιώθω εκτός από την ανάσα του ηλεκτρόμπατσου την ανάσα του κάθε αλήτη που κάνει την πλάκα του με το δωρεάν ποιοτικό έργο πολυετών φίλων και ας μην τούς έχω γνωρίσει εκ του σύνεγγυς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι σαν απλοs χρηστηs των υποτιτλων που τα παιδια δημιουργουν δεν μπορω να καταλαβω πωs ανθρωποι που απο την μια πλευρα προσφερουν κατι ανιδιοτελωs απο την αλλη ειναι τοσο μικροπρεπειs και ανωριμοι.

 

ανιδιοτελως; νομιζω οτι η ικανοποιηση του προσωπικου εγωισμου και της ματαιοδοξιας τους,μονο με την ανιδιοτελεια δεν εχει σχεση.

διαφορετικα δεν θα μπαινανε στον κοπο,οχι μονο να ριξουν το αλλο σαιτ αλλα να το θεωρουν καν "αντιπαλο'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο υγιής ανταγωνιστικότητα κάνει καλό, σε κάνει να προσπαθείς παραπάνω.

 

Αλλά αυτό που συμβαίνει εδώ είναι έτη φωτός μακρυά από οτιδήποτε υγιές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επειδή αρκετά είδα να λέγονται από κάποιους, χωρίς να υπάρχει επαρκής γνώση, θα πρότεινα πολύ απλά το θέμα να κλειδωθεί. Ελπίζω οι μοντ του insomnia να το λάβουν σοβαρά υπόψη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επειδή αρκετά είδα να λέγονται από κάποιους, χωρίς να υπάρχει επαρκής γνώση, θα πρότεινα πολύ απλά το θέμα να κλειδωθεί. Ελπίζω οι μοντ του insomnia να το λάβουν σοβαρά υπόψη τους.

Αυτό θα βόλευε δυο-τρεις πάρα πολύ. Κάνουν οτι μπορούν για να το επιτύχουν. Καλύτερα να ζητήσουν απο κάποιο mod να σβήσει τελειως το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επειδή αρκετά είδα να λέγονται από κάποιους, χωρίς να υπάρχει επαρκής γνώση, θα πρότεινα πολύ απλά το θέμα να κλειδωθεί. Ελπίζω οι μοντ του insomnia να το λάβουν σοβαρά υπόψη τους.

εμενα παλι το οτι καποιοs ζητα να κλειδωθει ενα θεμα που αν μη τι αλλο δεν εχει ξεφυγει σε προσωπικεs αντιπαραθεσειs και υβρειs μου φαινεται υποπτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παλι το οτι καποιοs ζητα να κλειδωθει ενα θεμα που αν μη τι αλλο δεν εχει ξεφυγει σε προσωπικεs αντιπαραθεσειs και υβρειs μου φαινεται υποπτο

Εμένα πάλι μου προκαλούν λύπηση οι πολλαπλές νεες εγγραφές. Λύπηση για το επιπεδο κάποιων. Ναι, υπάρχουν και εξαιρέσεις που απλώς επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

 

Ωριμάστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέραμε εμείς subz.tv και πιστεύετε οτι πίσω απο την CyberzTeam κρύβεται αυτό το Site;

Μη κατηγορείτε ανθρώπους που δεν σχετίζονται με αυτό το θέμα.

Αύριο το xsubs θα είναι online!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επειδή αρκετά είδα να λέγονται από κάποιους, χωρίς να υπάρχει επαρκής γνώση, θα πρότεινα πολύ απλά το θέμα να κλειδωθεί. Ελπίζω οι μοντ του insomnia να το λάβουν σοβαρά υπόψη τους.

 

spsnt, μπορεί να μην έχουμε επαρκή γνώση, αλλά αντί να προτείνεις να κλειδωθεί το θέμα, γιατί δεν διαφωτίζεις το θέμα?

Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να φανώ ειρωνικός, απλά προτείνω να διελευκάνεις το θέμα όσο αυτό είναι δυνατόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...