Προς το περιεχόμενο

Playstation 2 Emulator - PCSX2


Netuser

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο καλύτερος που υπάρχει είναι ο pcsx2. Τον έχω δοκιμάσει και παίζει, αλλά όχι τα πάντα.

 

Με ενδιαφερει να παιξω το Metal gear subsistence. Θα το παιξει?

Αυτο παιζει ISO η ROM η και τα δυο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 659
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@ch_dimitris

Με ενδιαφερει να παιξω το Metal gear subsistence. Θα το παιξει?

Αυτο παιζει ISO η ROM η και τα δυο?

1) Δεν ξέρω

2) Τα παίζει και τα δύο

 

@polonos1313

Το Grand Turismo 3 το παίζει????

Παιδιά δυστυχώς δεν ξέρω. Δοκιμάστε το. Δεν είανι δυνατλον να ξέρω ποια παιχνίδια παίζει και ποια όχι. Αν και αν το ψάξετε λίγο καλ΄θτερα, κάπου λέει ποια παιχνίδια μπορεί να παίξει. Στο site, στο πρόγραμμα, δε θυμάμαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ενδιαφέρεσαι για το Metal Gear Solid 3, δεν το παίζει καλά, δυστυχώς... Με πολύ δυνατό μηχάνημα και σωστές ρυθμίσεις θα το δεις να αρχίζει και θα παίζει με χαμηλό FPS, αλλά σε άσχετα σημεία, ο Solid Snake θα βουτάει στο κενό και θα πεθαίνει ή θα χώνεται σε δέντρα και δε θα ξεκολάει κλπ. ... Κοινώς, δουλεύει αλλά είναι unplayable!

 

Κρίμα, γιατί κι εγώ ενδιαφέρομαι πάρα πολύ για το συγκεκριμένο παιχνίδι και αναμένω πως και πως να φτιάξουν αυτό το πρόβλημα... Φαίνεται ότι το θέμα είναι στα "δεκαδικά ψηφία" που υπολογίζει ο emulator και δεν είναι τόσο ακριβή όσο η πραγματική κονσόλα (αν έχω καταλάβει καλά, δηλαδή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα ποια παίζουν και ποια όχι. Πηγαίνετε σε αυτή τη σελίδα που λέει το τι σημαίνει το κάθε σύμβολο. Από πάνω έχει την αλφαβήτα, διαλέγεις το παιχνίδι που θέλεις και σου λέει αν είναι playable ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον παιζει το MGS-Snake Eater

 

 

Το βρήκα ποια παίζουν και ποια όχι. Πηγαίνετε σε αυτή τη σελίδα που λέει το τι σημαίνει το κάθε σύμβολο. Από πάνω έχει την αλφαβήτα, διαλέγεις το παιχνίδι που θέλεις και σου λέει αν είναι playable ή όχι.

 

Thanks Tzimmys

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ο emukator ειναι υπερβολικα απαιτητικος σε CPU και οχι τοσο πολυ σε Gpu.Απο οτι εχω διαβασει στα forum υπαρχουν χρηστες οι οποιοι εχουν χειροτερη gpu απο μενα αλλα καλυτερη cpu και και ο emulator τρεχει πιο γρηγορα στο δικο τους pc παρα στο δικο μου. Απο οσα παιχνιδια δοκιμασα στο pc μου καποια δουλεψαν με την ταχυτητα του ps2 καποια τρεχουν ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ PS2 ενω καποια αλλα τρεχουν λιγο πιο αργα απο το ps2(αναφερομαι στο δικο μου pc παντα) Οσοι εχουν quad core cpu η καποιον πολυ δυνατο διπυρηνο μπορουν να τρεξουν ολα τα παιχνιδια με 100+ fps. '

 

 

Αυτη ειναι η λιστα των παιχνιδιων που εχω τερματισει στο pcsx2

ΤEKEN4 σε 1280χ1024 35 fps max

CLOCK TOWER 3 10-30 fps

INSPECTOR GADGET MAD ROBOBTS INVANSION. 40 fps

 

 

ακολουθει αλλη μια λιστα με games τα οποια εχω ξεκινησει να παιζω αλλα δεν εχω τερματισει ακομα:

RESIDENT EVIL CODE VERONICA X 60-90 FPS

RESIDENT EVIL OUTBREAK FILE 2 80-100 FPS

RESIDENT EVIL DEAD AIM εδω τα fps παιφτουν αρκετα 20-30 fps

Rachet&Clank Size mates 20-30+ fps

KINGDOM HEARTS 60-100 FPS!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει το Snake Eater, όπως είπα και προηγούμένως... Αν διαβάσεις την περιγραφή, το "ingame" που λέει δείχνει ότι το παιχνίδι ξεκινάει και εμφανίζεται αλλά δεν είναι playable. Μακάρι να το φτιάξουν και να δουλέψει...

 

Πάντως, αυτή η λίστα δεν είναι η πλέον έγκαιρη πηγή γιατί δεν την αλλάζουνε και πολύ συχνά. Το τελευταίο καιρό δουλεύουν πολύ πάνω στην έκδοση 0.9.5 και βγάζουν SVN εκδόσεις (beta) που έχουν κάποιες βελτιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει το Snake Eater, όπως είπα και προηγούμένως... Αν διαβάσεις την περιγραφή, το "ingame" που λέει δείχνει ότι το παιχνίδι ξεκινάει και εμφανίζεται αλλά δεν είναι playable. Μακάρι να το φτιάξουν και να δουλέψει...

 

Πάντως, αυτή η λίστα δεν είναι η πλέον έγκαιρη πηγή γιατί δεν την αλλάζουνε και πολύ συχνά. Το τελευταίο καιρό δουλεύουν πολύ πάνω στην έκδοση 0.9.5 και βγάζουν SVN εκδόσεις (beta) που έχουν κάποιες βελτιώσεις.

 

Εχεις δικιο ... Δικο μου λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια προσπάθησα κι εγώ να τρέξω τον emulator σε vista 64bit. Όλα καλά ανοίγει το πρόγραμμα, κάνω τις ρυθμίσεις, κάνω και mount με το daemon tools ενα ps2 dvd , αλλά μόλις πάτάω run dvd πετάει εσφαλμένη λειτουργία το πρόγραμμα και κλείνει. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

thanks:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Final Fantasy (ο λογος που θα παρω το PS2 μεταχειρισμενο), παιζουν στον Emulator?

 

Όπως θα δεις εδώ και στην επόμενη σελίδα, κάποια παίζουν. Πάντως με το πρώτο σου pc, θα έχεις τη δύναμη που χρειάζεται. Πριν το πάρεις το ps, κάνε μια δοκιμή. Δεν έχεις τίποτα να χάσεις. Το πολύ-πολύ, αν δε σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα, το πέρνεις αργότερα το ps. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια προσπάθησα κι εγώ να τρέξω τον emulator σε vista 64bit. Όλα καλά ανοίγει το πρόγραμμα, κάνω τις ρυθμίσεις, κάνω και mount με το daemon tools ενα ps2 dvd , αλλά μόλις πάτάω run dvd πετάει εσφαλμένη λειτουργία το πρόγραμμα και κλείνει. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

thanks:-)

Ψάξε στο forum τους για το πρόβλημα που σου βγάζει. Μερικές φορές, προκύπτει πρόβλημα αν έχεις κάποιο antivirus ή firewall εγκατεστημένο και δουλεύει μόνο η TLB έκδοση...

 

Επίσης, δε χρειάζεται να κάνεις mount το DVD γιατί υπάρχει DVD-plugin που διαβάζει απευθείας σε ISO....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...