Προς το περιεχόμενο

Playstation 2 Emulator - PCSX2


Netuser

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 659
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατέβασα το προγραμματάκι και όταν έβαλα το DVD κάτι για BIOS..

Και φυσικά δεν τρέχει..

 

καλημέρα φίλε μου, το προγραμματάκι το κατέβασες, εκείνο το ρημάδι το manual που το έχουν μεταφράσει στα ελληνικά τα παιδιά δεν το κοίταξες καθόλου?

 

Το pcsx2 είναι ένα πρόγραμμα που λειτουργεί με plugins, όπερ σημαίνει πως θα πρέπει να ρυθμίσεις ξεχωριστά video, sound, input, controllers και bios.

 

Αυτό το bios που σου ζήτησε είναι το bios του ps2, το οποίο δικαιούται κάποιος να κατέχει μόνο εάν έχει κονσόλα PS2....

 

 

Ρίξε μια βολτούλα στο forum αυτό: http://www.pcsx2.net/forums.php θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

 

Φιλικά...

 

Αλήθεια φίλε gibs το δικίμασες το προγραμματάκι? Τι framerates είχες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την βοήθεια!!!Κάπου θα μου ξέφυγε..

 

Για καλό και για κακό δεν ανέβαζεις κ την σύνθεση του pc, μήπως παιδεύεσαι τσάμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τσέκαρε πρώτα και το compatibility status list που έχουν στο site για την 0.9.2 έκδοση που κυκλοφορεί.

 

επίσης μια καλή ιδέα είναι να τρέξεις το παιχνιδάκι σαν iso και όχι απευθείας από το dvd

 

χρησιμοποίησε γι' αυτό τον λόγο το dvd decryptor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ.Δανείστηκα το DBZ Budokai 3 (το έχω δει πολλές φορές σε βίντεο στο youtube).Κατα την διάρκεια της μάχης έχω 30 FPS (maximum).Στα μενού πιάνω γύρω στα 70 (maximum).Αυτά από το DVD κατευθείαν.Μόλις μπορέσω θα το κάνω και ISO να σας πώ.

 

Y.Γ.Ακόμα το μοντάρω το θέμα.Περιμένετε εώς αύριο για τελικα αποτελέσματα.Πάντως πάει σφαίρα.Κάτσε και σε καμιά βδομάδα θα παραγείλω 2 x 8800 GTX...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

.Κάτσε και σε καμιά βδομάδα θα παραγείλω 2 x 8800 GTX...

 

Δεν νομίζω πως θα δεις διαφορά, το σύστημα γραφικών σου είναι ήδη αρκετό.

 

Απλά προσμένεις για καλύτερη αξιοποίηση του quad σου από μελλοντικές εκδόσεις, καλή διασκέδαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ενα mod για το pcsx2 το οποιο mod αυξανει την ταχυτητα του pcsx2 απο 15-30 fps χωρις να χριεαστει να κανετε αναβαθμιση. Το mod μπορειται να το κατεβασετε απο εδω http://www.geocities.com/kurtkz/. Το κατεβασα και ειδα ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα στις επιδοσεις!!! Δοκιμασα το παιχνιδι Resident Evil Outbreak file2. Χωρις το mod ετρεχε στα 40-50 fps, ενω με το mod τρεχει στα 50-80fps!! Στη συνεχεια δοκιμασα το Teken4. το οποιο ετρεχε στα 20-35 fps. Με το mod τρεχει στα 40-50 fps!!:-):-)

 

Το συγκεριμενο mod ομως δεν ειναι συμβατο με ολα τα παιχνιδια προς το παρον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κοίτα ο συγκεκριμένος emulator είναι ο μοναδικός που λειτουργεί μερικές φορές αλλά πρέπει να κοιτάξεις το compatibillity list για να δείς ποιά παιχνίδια παίζουν. Τα περισσότερα όμως είτε δεν παίζουν είτε μπορείς να δείς μόνο το μενού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...