Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

You've Just Been Busted :P

Η αλήθεια είναι πως μας τα χαλάει η επιστήμη. Κάτι ανώμαλοι σαν τους ασθματικούς ξέρω 'γω, που θα έπρεπε να φύγουν νωρίς (φυσιολογικά), κάθονται και ζουν μέχρι τα βαριά γεράματα! Λίγο άκυρη η σύγκριση, αλλά καταλαβαίνεις πως η επιστήμη πολλές φορές βοηθάει σε μια σύγχρονη κοινωνία, είτε τους φυσιολογικούς είτε τους "ανώμαλους".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως μας τα χαλάει η επιστήμη. Κάτι ανώμαλοι σαν τους ασθματικούς ξέρω 'γω, που θα έπρεπε να φύγουν νωρίς (φυσιολογικά), κάθονται και ζουν μέχρι τα βαριά γεράματα! Λίγο άκυρη η σύγκριση, αλλά καταλαβαίνεις πως η επιστήμη πολλές φορές βοηθάει σε μια σύγχρονη κοινωνία, είτε τους φυσιολογικούς είτε τους "ανώμαλους".

Το σχολιο μου δεν ειναι για την επιστημη αλλωστε αν δεν υπηρχε ayth δεν θα υπηρχαν και oi νοσοκομες :P

Απλα αφου θελουν τεχνητα μεσα για να αναπαραχθουν δεν ειναι φυσιολογικη οπως εχω δεν βλεπω χωρις γυαλια και μην μου πεις οτι εχω παλι αδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή η  σεξουαλική σου προτίμηση είναι προδιαγεγραμμένη από τα γονίδια άρα και η παιδοφιλία και δεν έχεις καμία ευθύνη των σεξουαλικών σου προτιμήσεων ή είναι όπως λέω εγώ εκτός από τους straight όλοι οι άλλοι επιλέγουν.Άλλωστε μην σε ξενίζει τον προηγούμενο αιώνα και οι γκέι συλλαμβανόταν  στο U.K όπως συλλαμβάνονται σήμερα οι παιδόφιλοι. Προσέξτε με αυτήν την φρενίτιδα υπεράσπισης ως φυσιολογικής συμπεριφοράς της ομοφυλοφιλίας μήπως σε λίγα χρόνια αποκτήσουν έρεισμα και οι παιδόφιλοι.Να δούμε τότε τι θα λέμε όλοι μας.

Έχεις μπερδέψει την βούρτσα μη σου πω με τι. Τι δουλειά έχουν οι ομοφυλόφιλοι με τους κτηνοβάτες και τους παιδεραστές; Το ίδιο είναι δηλαδή να κάνουν σεξ δύο άνθρωποι με την θέληση τους και το ίδιο να βιάζει κάποιος ένα παιδάκι ή ένα ζώο.

Επίσης το σεξ, δεν είναι μόνο για αναπαραγωγή. Είναι και για ευχαρίστηση και για δέσιμο. Κι αυτό ισχύει για πάρα πολλά είδη ζώων στη φύση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανωμαλιάρη :P

 

Και λίγα λες. Με τους πράκτορες της Νέας Τάξης και του Σόρος. Καλά που εμάς μας φυλάνε οι Ελοχίμ.

 

Καταλαβαίνω πως το λες, αλλά βασίζεσαι καθαρά σε στατιστικά δεδομένα. Μη φυσιολογικοί είναι δηλαδή οι ομοφυλόφιλοι, οι αριστερόχειρες, όσους δεν τους αρέσει η ζάχαρη και η σοκολάτα, και γενικά όσοι ξεφεύγουν από το διαδεδομένο. Βέβαια μόνο και μόνο ότι σχεδόν όλα αυτά συμβαίνουν στη φύση (και λόγω της φύσης) σε όλο σχεδόν το ζωικό βασίλειο τα κάνει αυτόματα φυσιολογικά. Απλά στατιστικά πιο σπάνια.

Το να είσαι αριστερόχειρας δεν έχεις επιλογή.Το αν σου αρέσει όμως ή όχι η σοκολάτα ή το να τον παίρνεις έχεις επιλογή.Αν ήταν επιλογή του ζωικού βασιλείου η ομοφυλοφιλία πως θα εξασφαλιζόταν η αναπαραγωγή;Αν μου το απαντήσει κάποιος αυτό εγώ θα αναιρέσω όλα όσα έχω γράψει μέχρι τώρα.Η ομοφυλοφιλία για μένα σε όλο το ζωικό βασίλειο είναι ιδιαιτερότητα ανωμαλία διαστροφή κάτι εκτός του συνηθισμένου.Αν ήταν προκαθορισμένο από τα γονίδια μετά από τόσα εκατομμύρια χρόνια εξέλιξης θα πρέπει να είχαμε φτάσει τουλάχιστον στο 50-50 σε όλο το φάσμα της ζωής.Το ότι δεν συμβαίνει αυτό σημαίνει ότι η ομοφυλοφιλία είναι ανωμαλία.Και αν πάρεις την κυριολεκτική έννοια του όρου αυτό ακριβώς σημαίνει ανωμαλία κάτι έξω από το σύνηθες.

 

Έχεις μπερδέψει την βούρτσα μη σου πω με τι. Τι δουλειά έχουν οι ομοφυλόφιλοι με τους κτηνοβάτες και τους παιδεραστές; Το ίδιο είναι δηλαδή να κάνουν σεξ δύο άνθρωποι με την θέληση τους και το ίδιο να βιάζει κάποιος ένα παιδάκι ή ένα ζώο.

Επίσης το σεξ, δεν είναι μόνο για αναπαραγωγή. Είναι και για ευχαρίστηση και για δέσιμο. Κι αυτό ισχύει για πάρα πολλά είδη ζώων στη φύση. 

Το μόνο άλλο είδος στο πλανήτη που κάνει σεξ για ευχαρίστηση είναι το δελφίνι.Καλό να ξέρουμε τι γράφουμε.Επίσης εγώ δεν εξομοίωσα τους παιδόφιλους με τους γκέι αν δεις έγραψα παραπάνω ότι δεν με νοιάζει τι κάνει ο καθένας στην κρεβατοκάμαρα του.Απλά αν η επιλογή σεξουαλικού ενδιαφέροντος ισχυριζόμαστε ότι είναι είναι γραμμένη στα γονίδια μας τότε αυτό μπορεί κάλλιστα να  ισχυριστεί και ένας παιδόφιλος.Δεν είπα ότι θα έχει δίκιο!Εσείς να προσέχεται που δίνεται δίκιο μήπως κάποια μέρα δικαιώσετε και αυτούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τα βλεπω εγω

 

Σε ολη την φυση το σεξ ειναι αποκλειστικα για αναπαραγωγη.Σπανια καποιο ζωο το κανει για ευχαριστηση (βλεπε δελφινι) .

Σε καποια ζωα ειναι δυσαρεστο (βλεπε τιγρεις) ή και θανατηφορο (βλεπε αλογακια της παναγιας).

 

Απο κει και περα η ομοφυλοφιλια εχει παρατηρηθει και σε καποια ζωα περαν του ανθρωπου οποτε μπορουμε να εικασουμε οτι δεν ξυπνησαν μια μερα τα εν λογω ζωα και ειπανε ας δοκιμασουμε κατι αλλο ετσι για αλλαγη..Κατι τα ωθησε...γενετικοι λογοι?πνευματικοι?δεν εχω ιδεα

 

ο ανθρωπος ως πιο εξελιγμενος εχει και πιο συνθετη ψυχοσυνθεση και σκεψη οποτε μπορει η ομοφυλοφιλια ναναι και πολλες φορες επιλογη..γιατι ειναι τρεντι,γιατι προβαλλεται ή απλα να ειναι στην ψυχοσυνθεση του και να μην μπορει να κανει και διαφορετικα

 

Οπου ο ανθρωπος τεινει να εχει απλοικη σκεψη , βλεπε τριτες χωρες και καποιες φυλες σε διαφορα σημεια, ομοφυλοφιλια δεν παρατηρειται ιδιαιτερα εως καθολου ενω ο πηδος (και οι γεννες) πανε συννεφο.

 

Τελος μπορει ο κτηνοβατης και ο παιδεραστης να ειναι κατι διαφορετικο μιας και δεν υπαρχει "κοινη" συναινεση αλλα ειχε καποια στιγμη ενα ντοκιμαντερ και επαιρνε συνεντευξεις απο εγκλειστους παιδεραστες και επιστημονες και αφηνανε να διαφανει οτι ισως και οι παιδεραστες ειναι τροπω τινα "θυματα" μιας και η συμπεριφορα τους αυτη ειναι στην ψυχοσυνθεση τους και δεν μπορουν να κανουν διαφορετικα...δεν μπορουν να το κοντρολλαρουν δηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Να δεις που κάποια μέρα θα χαρακτηριστούν οι παιδόφιλοι θύματα των γενετικών τους προδιαθέσεων.Θα βγουν κάτι επιστήμονες του κω....ου και θα πουν ότι δεν μπορούσαν να κάνουν αλλιώς λόγω ότι αυτού το είδος σεξουαλικού ενδιαφέροντος ήταν γραμμένη στα γονίδια τους.Από θύτες θα βγούνε και θύματα στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νο λιμιτ

 

δυσκολο...γιατι κανανε εγκλημα... βαλανε παραπανω το παθος τους αν μπορουμε να το πουμε ετσι απο τους κανονες της κοινωνιας που ζουνε.

Ηταν συνειδητη επιλογη να εγκληματισουν....

Δεν ειναι δα και καποιος εθισμος και θα χανε στερητικα συνδρομα...

 

Ισως στο μελλον τους δινουν ελαφρυντικα στις ποινες τους ξερωγω...αλλα να παιρνουν απαλλαγη λογω "αρρωστιας"?χλωμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι εξίσωση, δηλαδή...

Τον όρο διαστροφή τον έχεις ακούσει;Το να είσαι straight δεν είναι επιλογή είναι αυτό που συμβαίνει κατά κόρον στην φύση σε όλο το ζωικό βασίλειο.Το να είσαι gay είναι επιλογή και μάλιστα για μένα διεστραμμένη όπως και το να είσαι κτηνοβάτης ή παιδόφιλος.Δεν υπάρχει επιλογή στο να είσαι straight  είναι κάτι που συμβαίνει αυτονόητα γιατί είναι γραμμένο στα γονίδια όλου του ζωικού βασιλείου εκατομμύρια χρόνια!Η θα ξανά ανακαλύψουμε την Αμερική;

 

Το να είσαι αριστερόχειρας δεν έχεις επιλογή.Το αν σου αρέσει όμως ή όχι η σοκολάτα ή το να τον παίρνεις έχεις επιλογή.Αν ήταν επιλογή του ζωικού βασιλείου η ομοφυλοφιλία πως θα εξασφαλιζόταν η αναπαραγωγή;Αν μου το απαντήσει κάποιος αυτό εγώ θα αναιρέσω όλα όσα έχω γράψει μέχρι τώρα.Η ομοφυλοφιλία για μένα σε όλο το ζωικό βασίλειο είναι ιδιαιτερότητα ανωμαλία διαστροφή κάτι εκτός του συνηθισμένου.Αν ήταν προκαθορισμένο από τα γονίδια μετά από τόσα εκατομμύρια χρόνια εξέλιξης θα πρέπει να είχαμε φτάσει τουλάχιστον στο 50-50 σε όλο το φάσμα της ζωής.Το ότι δεν συμβαίνει αυτό σημαίνει ότι η ομοφυλοφιλία είναι ανωμαλία.Και αν πάρεις την κυριολεκτική έννοια του όρου αυτό ακριβώς σημαίνει ανωμαλία κάτι έξω από το σύνηθες.



Το μόνο άλλο είδος στο πλανήτη που κάνει σεξ για ευχαρίστηση είναι το δελφίνι.Καλό να ξέρουμε τι γράφουμε.Επίσης εγώ δεν εξομοίωσα τους παιδόφιλους με τους γκέι αν δεις έγραψα παραπάνω ότι δεν με νοιάζει τι κάνει ο καθένας στην κρεβατοκάμαρα του.Απλά αν η επιλογή σεξουαλικού ενδιαφέροντος ισχυριζόμαστε ότι είναι είναι γραμμένη στα γονίδια μας τότε αυτό μπορεί κάλλιστα να  ισχυριστεί και ένας παιδόφιλος.Δεν είπα ότι θα έχει δίκιο!Εσείς να προσέχεται που δίνεται δίκιο μήπως κάποια μέρα δικαιώσετε και αυτούς

Δηλαδή εσύ άμα θέλεις ας πούμε μπορείς αύριο να ερωτευτείς έναν άντρα; Τύπου αντί μουσακά ας φάμε παστίτσιο φάση;

Τέλος: http://www.helium.com/items/2222373-species-that-have-sex-for-pleasure-animals-that-have-sex-mating-courtship-of-animals-sex-drives

Κι επειδή ήδη σου έδωσα link που δείχνει πόσο διαδεδομένη είναι η ομοφυλοφιλία ανάμεσα σε ζώα που ζουν σε ομάδες κι εσύ συνεχίζεις να λες τα δικά σου, θα σου πρότεινα να κρατήσεις την συμβουλή για σενα και να ξέρεις τι γράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι εξίσωση, δηλαδή...

 

Δηλαδή εσύ άμα θέλεις ας πούμε μπορείς αύριο να ερωτευτείς έναν άντρα; Τύπου αντί μουσακά ας φάμε παστίτσιο φάση;

Τέλος: http://www.helium.com/items/2222373-species-that-have-sex-for-pleasure-animals-that-have-sex-mating-courtship-of-animals-sex-drives

Κι επειδή ήδη σου έδωσα link που δείχνει πόσο διαδεδομένη είναι η ομοφυλοφιλία ανάμεσα σε ζώα που ζουν σε ομάδες κι εσύ συνεχίζεις να λες τα δικά σου, θα σου πρότεινα να κρατήσεις την συμβουλή για σενα και να ξέρεις τι γράφεις.

 

 

αν και δεν εχω λογο να αμφισβητησω οσα γραφονται στο λινκ... παραυτα αυτο δεν αποτελει επιστημονικη αποδειξη οτι οντως ισχυουν οσα γραφει εκει η κοπελιτσα.Ουτε καν πηγες δεν αναφερει..ειναι προσωπικες της γνωμες..

Οπως ειπα ..πολυ πιθανο να ισχυουν οσα γραφει..αλλα δεν εχουν επιστημονικη βαρυτητα.

 

Ειναι σαν να σου δειξω ενα λινκ για καποιον που γραφει για νεφελιμ.. θα το δεχτεις σαν ορθο και αληθινο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τα βλεπω εγω

 

Σε ολη την φυση το σεξ ειναι αποκλειστικα για αναπαραγωγη.Σπανια καποιο ζωο το κανει για ευχαριστηση (βλεπε δελφινι) . (Σκυλιά , γάτες , φώκιες , πιγκουίνοι , γενικά βλέπεις τρελό gay sex)

 

Σε καποια ζωα ειναι δυσαρεστο (βλεπε τιγρεις) ή και θανατηφορο (βλεπε αλογακια της παναγιας).

 

Απο κει και περα η ομοφυλοφιλια εχει παρατηρηθει και σε καποια ζωα περαν του ανθρωπου οποτε μπορουμε να εικασουμε οτι δεν ξυπνησαν μια μερα τα εν λογω ζωα και ειπανε ας δοκιμασουμε κατι αλλο ετσι για αλλαγη..Κατι τα ωθησε...γενετικοι λογοι?πνευματικοι?δεν εχω ιδεα (πνευματικοί λόγοι? Και τι εννοείς γενετικοί? Ακόμα και στα ζώα το επίπεδο σκέψης διαφέρει κατά πολύ. Το Mantis με τον σκύλο τους χωρίζει ένα χάος)

 

ο ανθρωπος ως πιο εξελιγμενος εχει και πιο συνθετη ψυχοσυνθεση και σκεψη οποτε μπορει η ομοφυλοφιλια ναναι και πολλες φορες επιλογη..γιατι ειναι τρεντι,γιατι προβαλλεται ή απλα να ειναι στην ψυχοσυνθεση του και να μην μπορει να κανει και διαφορετικα (μπορεί και να είναι όπως λες αλλά μπορεί και να μην είναι. Για πες μας πόσες φορές ήθελες να πας με άντρα αλλά επέλεξες να μη το κάνεις?)

 

Οπου ο ανθρωπος τεινει να εχει απλοικη σκεψη , βλεπε τριτες χωρες και καποιες φυλες σε διαφορα σημεια, ομοφυλοφιλια δεν παρατηρειται ιδιαιτερα εως καθολου ενω ο πηδος (και οι γεννες) πανε συννεφο. (τα δικαιώματα των gay είναι γνωστό πως προασπίζονται σε αυτές τις χώρες)

 

Τελος μπορει ο κτηνοβατης και ο παιδεραστης να ειναι κατι διαφορετικο μιας και δεν υπαρχει "κοινη" συναινεση αλλα ειχε καποια στιγμη ενα ντοκιμαντερ και επαιρνε συνεντευξεις απο εγκλειστους παιδεραστες και επιστημονες και αφηνανε να διαφανει οτι ισως και οι παιδεραστες ειναι τροπω τινα "θυματα" μιας και η συμπεριφορα τους αυτη ειναι στην ψυχοσυνθεση τους και δεν μπορουν να κανουν διαφορετικα...δεν μπορουν να το κοντρολλαρουν δηλ. (και οι serial killers, ψυχαναγκαστικοί κλέφτες,θυμωμένοι φονιάδες,απατημένο σύζυγοι εν βρασμώ ψυχής κλπ. κλπ.)

 

 

Απόλες αυτές τις παραγράφους μόνο η τελευταία κολλάει κάπως αλλά βρίσκει στον τοίχο που λέγεται νόμοι και υποχρεώσεις του ατόμου. Αν υπήρχε νόμος που επέτρεπε το σεξ και το γάμο με 14χρονα και πάνω , θα είχαμε και αρκετούς γάμους τέτοιου είδους. Ή νομίζετε πως θα μας κρατούσε ένα αόρατο ηθικό χέρι? Αν ο φόνος ήταν νόμιμος μπορεί να είχαμε και 2-3 σειρές αυτιών στο λαιμό μας.

 

Στις κοινωνίες που το να γουστάρεις άντρες δεν έλεγε και τίποτα, Αρχαία Ελλάδα, το ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΟ gay sex έπεφτε σύννεφο. Το ίδιο και στη Ρώμη. Και τσουπ, να τη η μονοθειστική θρησκεία και πάπαλα. 

 

Αυτά για τα δελφίνια και άλλα τέτοια χαριτωμένα , στα @@ μας αν ισχύουν ή όχι. Από πότε η ηθική μας και οι νόμοι πρέπει να πηγάζουν από το ζωικό βασίλειο? Εκτός και αν όποτε ξεμένω από κρέας στο ψυγείο και δεν έχω λεφτά, δικαιούμαι να πάω να σκοτώσω κανένα παχουλό αγοράκι.

 

Για το φυσιολογικό και άλλα τέτοια χαζά, που είναι και καλά επιχείρημα (δες την προηγούμενη παράγραφο) ,homo συμπεριφορά έχει παρατηρηθεί άπειρες φορές στη φύση και σε αρκετά είδη. Τι να λέμε τώρα. Κάντε ένα google και θα βρείτε άπειρες αναφορές. Ακόμα να μας τελειώσει και αυτή η καραμέλα?

 

Όποιος επίσης πιστεύει πως το σεξ χωρίς σκοπό αναπαραγωγής είναι μη φυσιολογικό άρα και μη ηθικό (lol γαμώ τους συλλογισμούς) , τους προκαλώ να κρατήσουν αγαμία και να πάνε καρφί στον παράδεισο. GOOD LUCK. Και στην τελική τι σημαίνει είναι μη φυσιολογικό? Άμα βιάσω ένα άτομο του αντίθετου φύλου για αναπαραγωγικούς λόγους είναι ηθικό? Αν τραβήξω είναι ανήθικο? Και πάλι το πράγμα ξεκαθαρίζει όταν μπαίνει μέσα η συναίνεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, και ενα 15χρονο μπορει να συναινεσει.  Επισης, μην πιανεσαι απο τους νομους. Θεωρητικα (η και πρακτικα θα λεγα), οσο ανωμαλο ειναι να εισαι παιδεραστης / νεκροφιλος / δολοφονος και αλλα αγαπητα sport, αλλο τοσο να εισα και ομορφυλοφιλος, καθως, αποτελωντας μια μειοψηφια, εισα κατι μη ομαλο. Το αν τιμωρειται η οχι απο το νομο, ειναι κατι ρευστο, μιας και μπορει αυριο να αλλαξει (καλα δεν μιλαω για το φονο προφανως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...