Προς το περιεχόμενο

Κατσαριδες,η απειλη του καλοκαιριου.Εμπειριες και τροποι απαλλαγης η περιορισμου του προβληματος


benign

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά με τις μεγάλες μαύρες κατσαρίδες τι κάνουμε;Τις βρίσκω συνήθως στο μπάνιο! Μιλάμε για θηρία όχι αστεία.Μια την ψέκασα για 5 δευτερόλεπτα με κατσαριδοκτόνο και μετά πήγα να πάρω κάτι να τη χτυπήσω και είχε φύγει! Μιλάμε για 3 εκατοστά και πάνω μοσχαρα μαύρη!Το υπόγειο πάρκινγκ που έχουμε έχει 30 πτώματα από τέτοια θηρία εδώ και 6 χρόνια περίπου από τη στιγμή που έγινε διπλανή πολυκατοικία.Εννοειται ότι ψεκάζουμε κάθε χρόνο στο υπόγειο πάρκινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, skiabox είπε

Παιδιά με τις μεγάλες μαύρες κατσαρίδες τι κάνουμε;Τις βρίσκω συνήθως στο μπάνιο! Μιλάμε για θηρία όχι αστεία.Μια την ψέκασα για 5 δευτερόλεπτα με κατσαριδοκτόνο και μετά πήγα να πάρω κάτι να τη χτυπήσω και είχε φύγει! Μιλάμε για 3 εκατοστά και πάνω μοσχαρα μαύρη!Το υπόγειο πάρκινγκ που έχουμε έχει 30 πτώματα από τέτοια θηρία εδώ και 6 χρόνια περίπου από τη στιγμή που έγινε διπλανή πολυκατοικία.Εννοειται ότι ψεκάζουμε κάθε χρόνο στο υπόγειο πάρκινγκ.

Χαχα και εδώ χαμός γίνεται.. Έχουμε εδώ και πολλά χρόνια, στο τέλος γίνεται συνήθεια χαχαχα.. Στην αρχή και εγώ φρίκαρα πολύ άσχημα.

Το καλύτερο είναι ρ φίλε να κλείσεις όλες τις τρύπες από τις οποίες έρχονται.. άμα παρατηρήσεις, από κάπου βγαίνουν. Συνήθως από κουφώματα και γενικότερα από τρύπες που δεν υπάρχει στόκος(πίσω από τον καμπινέ, από τις τρύπες τοίχου για τους σωλήνες νερού). Αγόρασε στόκο και βάλε σε πιθανά σημεία. Το να ψεκάσεις αποκλειστικά δεν έχει νόημα, μπορεί να εξαφανιστούν για κάνα 2 χρόνια (άμα φέρεις άτομα να στο κάνουν), αλλά θα εμφανιστούν πάλι ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεται ψέκασμα με σκεύασμα από το γεωπόνο (πυρεθροειδη εντομοκτόνο) , εξωτερικά στις αποχετεύσεις , τα σχαράκια κλπ. Μετά μέσα στο σπίτι σε σχαράκια, μπαλκόνια , κάτω από πλυντήριο , πίσω από λεκάνες κλπ. Για καλύτερο αποτέλεσμα (έτσι σώθηκα εγώ) πρέπει να το συνδυάσεις με "ζελεδάκι" για κατσαρίδες που πουλάνε στα φαρμακεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα τηλέφωνο μια εταιρεία που κάνει απεντομώσεις.

Τελικά η μαύρες κατσαρίδες από ότι μου είπανε είναι μια κατηγορία μόνη της και έρχονται από φρεάτια!

Μου είπανε ότι μετά την επίσκεψη θα πεθαίνουν πριν φθάσουν στο σπίτι!

Θα ποστάρω πάλι μετά την επίσκεψη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο πολλα χρονια και αφου εχω μετακομισει εδω και 6 μηνες στο νεο σπιτι ,χθες το βραδυ ειχα ραντεβου με 4 .Το γεγονος οτι ξαφνικα το βραδυ και για πρωτη φορα εμφανιστηκαν 4 θηρια σημαινει οτι υπαρχει αποτομα μεγαλο θεμα?Ευτυχως εγω γατα οποτε αυτη τις βρηκε και πηρε μπρος.Ψεκασα με ενα απλο σπρει που βρηκα κτλ.Επειδη ειμαι νεος στο σπορ για πειτε βηματα αντιμετωπισης,γιατι δεν σας κρυβω οτι φρικαρα λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα σπίτι και κανένας εξωτερικός χώρος δεν γενούν κατσαρίδες, από κάπου έρχονται. Το 95% από τις αποχετεύσεις, είτε αυτές είναι βουλόμενες ή έχουν να ακαθάριστους απ` όταν η Ακρόπολη ήταν στα μπετά ακόμη. Κάπου υπάρχει τρυπούλα και εισέρχονται…. Μπορεί ακόμη και από φωταγωγό…          

roach.jpg.d58751a401afa235b8fb70c5be59e12d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...