Προς το περιεχόμενο

Οθονη PLASMA και αποκωδικοποιητης DIGEA


giorgosap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

tom_wysius42.jpg

 

Γεια σας! Εχω μια οθονη 42" THOMSON WYSHIUS μοντελο 42WB02S.Αυτη καποτε ειχε tv box το οποιο ειχε ενα μικρο θανατηφορο ατυχημα και την εκανε τηλεοραση! Σκεφτηκα οτι αν επαιρνα εναν αποκωδικοποιητη να μπορουσα να την κανω παλι τηλεοραση.Το προβλημα ειναι οτι ο οθονη εχει εισαγωγη μόνο RGB και DVI. Δοκίμασα ολουσ τους συνδιασμους καλωδιων για να τη συνδεσω στον αποκωδικοποιητη αλλα τζιφος και απο οτι διαβασα κατι παιζει με τη μετατροπη του σηματος που αναγνωριζει η οθονη.Μπορει καποιος να προτεινει καμια λυση η να μου πει αν ενα VGA/AV Tuner DVB-T σαν αυτο θα ηταν αρκετο για να την κανει παλι τηλεοραση?? Ειναι ο μονος αποκωδικοποιητης που εχει εξοδο VGA και η οθονη οταν την συνδεω με το pc δειχνει κανονικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An πάρεις αποκωδικοποιητή με scart μπορείς να το πας σε rgb πολύ εύκολα με ένα τέτοιο

yuv-rgb-scart-adapter.jpg

 

Αν πάρεις με HDMI μπορείς να πας σε DVI πολύ εύκολα με ένα τέτοιο dvi-hdmi.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HDMI-DVI-D_cable.jpg

 

Δοκιμασα αυτο αλλα αλλα τιποτα.Ειναι αλλο για εισοδο αλλο για εξοδο? Η αναλυση ειναι 852x480. Για τον ηχο δεν νομιζω να εχω θεμα γιατι εχει τα δυο χρωματα του ηχου του rca η το πολυ πολυ βαζω τιποτα εξωτερικα ηχεια. Ειναι απλα θεμα συνδεσμολογιας η μπορει να χρειαστει και κανενα μεταροπεα? Ειμαι εντελως ασχετος και ευχαριστω για καθε συμβουλη!!

 

 

Κατι τετοιο μπορει να ηταν καλυτερο??

RCA%20hd%20cable%20-technopirate.co.cc.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...