Προς το περιεχόμενο

ποια νεα TV στα €500?


cabdik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και η Sony 720 και D6000 ρυθμιστούν σωστα' date=' μια χαρα θα σε καλύψουν (για τις απαιτησεις που αναφερεις) Για εμενα η ST 30 δεν αντιπροσωπεύει τις πλάσμα που εχω σε υπόληψη. Οποτε οτι και εαν προσαψουμε υπερ της, δεν θα αποτελει χασμα μεταξυ των επιλογων σου. Εκτος απο την κινηση της οπου τα παει πολυ καλα, κοντραρει (και χανει) απο 800 αρες led πολλαπλασιας αξιας.[/quote']

 

Παντα μιλαω για το συγκεκριμενο μπατζετ. Αν οι πλασμα που εννοεις πανε στο 1000αρικο, παμε αλλου! Μαλλον θα καταληξω στην D6000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χτες κοιτουσα κωτσο και electroworld την ειχαν στα 599.

σημερα βλεπω αλλαξαν τιμες στα 699 και 619 αντιστοιχα....!!!!!!!!!! :shock:

 

 

κοιταζω και την LG 42LW5400 πλεον...!!!

Επεξ/σία από cabdik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες κοιτουσα κωτσο και electroworld την ειχαν στα 599.

σημερα βλεπω αλλαξαν τιμες στα 699 και 619 αντιστοιχα....!!!!!!!!!! :shock:

 

 

κοιταζω και την LG 42LW5400 πλεον...!!!

Την εχουν και τα MM εδω http://www.mediamarkt.gr/mcs/special/e_shop,19701,shop80.html στα 599.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχουν και τα MM εδω http://www.mediamarkt.gr/mcs/special/e_shop,19701,shop80.html στα 599.

 

το ξερω φιλε μου, αλλα ειμαι επαρχια, οποτε ειναι λιγο δυσκολο να παω στα MM. και εχουν και 4 γυαλια δωρο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Πρόσφατα αγόρασα την LG 42LV4500...δεν είχα ιδιαίτερες απαιτήσεις μια και η προηγούμενη που είχα ήταν CRT 24άρα (νομίζω). Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος απο την ποιότητά της...και γενικά την προτείνω. Την χρησιμοποιώ κυρίως για ταινίες/σειρές FullHd και δε μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα εκτός απο το κλασικό της Lg όπου δεν παίζουν DTS ήχο άπο το φλασάκι. Το έχω λύσει κάνοντας απο πρίν μια μετατροπή με το πρόγραμμα XviD4PSP 5 σε aac και παίζει μια χαρά χωρίς να αλλάζει η ποιότητα εικόνας (τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται). Επίσης την έχω δοκιμάσει και για playstation 3 και μου φάνηκε μια χαρά στα δικά μου μάτια πάντα.

Πλέον την βρίσκεις στα 470 ευρώ απο ότι έριξα μια ματιά (και εγώ λίγο παραπάνω την είχα πάρει). Την θεωρώ μια τίμια επιλογή. Στα συν της η εμφάνισή της...αρκετά λεπτή και όμορφη.

Οσον αφορά το 3d...δεν έχει και να σου πω την αλήθεια προσωπικά δε με απασχολεί καθόλου. Τώρα αν για σένα είναι βασικό...απλά ξέχνα αυτό το post!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καθε αποψη, ευπροσδεκτη!!

 

απλα την στιγμη που η LV4500 εχει 470 και οι αντιστοιχες με 3D-SΜΑRT TV ειναι μολις κατα 100€ ακριβοτερες, και επειδη δεν αγοραζω τηλεοραση καθε μερα, ειπα να δοκιμασω και το 3D..!!! περιεργεια καταλαβαινεις..!! αλλωστε η περιεργεια κινει τον κοσμο!!

 

εχω ηδη μια LE32D550 στο υπνοδωματιο και δικτυωμενη! οποτε εχω εικονα των LCD!

 

απλα ειπα η κεντρικη τηλεοραση μου να ειναι λιγο μεγαλυτερη και με 100 πραγματικα HZ τουλαχιστον, ωστε να ειναι πιο ομαλη η κινηση!! αυτοματως, ξεκιναμε απο την LV4500 στα 470, οπως σωστα ειπες.

 

η Panasonic U30 που ειδα, δεν με ενθουσιασε, οπως ηδη ανεφερα, παρολο που την εκθειαζουν αρκετοι!! τα δικα μου ματια δεν τα ικανοποιησε, και δεν την ειδα διπλα σε D8000, που μεσα στο καταστημα συνηθως οι LED φαινονται καλυτερες, αλλα διπλα σε ST30 -επισης πλασμα! καμια σχεση η μια με την αλλη!!

 

η KDL 40EX710 που ειδα επισης μου εκανε εντυπωση με τα χρωματα της! δεν ειχε LG της κατηγοριας εκει, ειχε μεγαλυτερα μοντελα, οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη για LV4500 - LW5400..!

Επεξ/σία από cabdik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κρίνεις μια tv μόνο από την τιμή της και τα χαρακτηριστικά που έχει βάση αυτής,

πάρε 1 μοντέλο δουλεμένο και καλό τώρα το αν θες να είναι 3d σμαρτ και τα συναφεί δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου, πολυ καλα, ξερω την Samsung LE32D550, που την εχω. αν αυτη η σειρα βγαζει μοντελο και σε 100HZ, την παιρνω με κλειστα ματια!!!!

επισης ξερω, πολυ καλα, την LK450 που την εχει ενας κολλητος μου.

 

Για τα πιο νεα μοντελα, δεν μπορω να εχω αποψη, περα απο τα τεχνικα χαρακτηριστικα, παρα μονο οτι βλεπεις στα μαγαζια, που δεν ειναι απολυτως αντικειμενικα, αφου και οι ρυθμισεις τους ειναι διαφορετικες, αλλα και οι συνθηκες φωτισμου ειναι αλλες!!

επισης απο οσα διαβαζω, παλι δεν μπορεις να εχεις αντικειμενικη αποψη, γιατι οι απαιτησεις του καθενος ειναι διαφορετικες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά γράφεις ότι δεν μπορεί να υπάρξει αντικειμενική άποψη.

Το πόσο καλή είναι μια εικόνα ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το 3D υπάρχουν διάφορες τεράστιες απο τηλεόραση σε τηλεόραση. Για μένα σε "φτηνές" τηλεοράσεις δεν αξίζει. Έχω δει 3d σε τηλεόραση των 2000 ευρώ και μου έχουν βγει τα μάτια. Αλήθεια οι καινουργιες ταινίες βγαίνουν πλέον όλες σε 3d; Γιατι στα γνωστά μέρη...δεν έχω δει κάτι τέτοιο.

Συμβουλη μου είναι να μην ασχοληθείς ιδίαίτερα με smart tv...είδικά απο τη στιγμή που όπως λες έχεις τηλεόραση συνδεδεμένη με το pc σου.

Επίσης είπες tv στα 500 ευρώ...τώρα αν εισαι διατεθειμένος να δώσεις άλλα 100 οκ θα βρεις λογικά κάτι καλύτερο. Το θέμα ειναι να ικανοποιεί τα δικά σου τα γουστα και να αξίζουν αυτά τα επιπλέον χρήματα που θα δώσεις. Είναι καθαρά υποκειμενικά κριτήρια αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο οσα εχω διαβασει για το 3D, οι περισσοτεροι προτιμουν -σε φθηνα μπατζετ- το 3D της LG γιατι, οπως λενε, ειναι παθητικο και πολυ πιο ξεκουραστο.

 

εγω λεω, οτι τα γκατζετακια του Smart TV, δεν με ενδιαφερουν, αφου η τηλεοραση θα ειναι συνδεδεμενη με PC.

το 3D ομως θα ηθελα να το δοκιμασω, εστω και σε χαμηλοτερου επιπεδου ποιοτητας απο οτι οι τηλεορασεις των €2-3,000! αλλωστε με €600 δεν μπορεις να τα εχεις ολα...!!!

 

οι καλες παραγωγες, ναι, βγαινουν και σε 3D!

Επεξ/σία από cabdik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...