Προς το περιεχόμενο

Ampe A90


rhomio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ΄όσο γνωρίζω δεν υπάρχει γιατί το Α90 βγήκε εξαρχής με ICS. Έχω το Sanei N90 που είναι ίδιο με το Ampe(τα βγάζει το ίδιο εργοστάσιο).

 

Εδώ υπάρχει η τελευταία rom για το Ampe. Και εδώ forum γαι το Ampe.

 

Προσωπικά το Ν90 μου πάει σφαίρα. Έχει τεράστια διάρκεια μπαταρίας για "κινεζιά". 10 ώρες και 10 λεπτά συνεχούς βίντεο MP4 ταινίας και 8 ώρες και 15 λεπτά συνεχούς αναπαραγωγής youtube.

 

To play store του δεν ήταν full και υποθέτω το ίδιο συμβαίνει και στο δικό σου. Αυτό λύνεται εύκολα με το market fix για το Onda Vi610 από τον colonel zap(googlαρε το).

 

Και για το skype στα tablets με allwinner επεξεργαστή, η μόνη έκδοση που δουλεύει σωστά είναι η 2.5.0.160

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ΄όσο γνωρίζω δεν υπάρχει γιατί το Α90 βγήκε εξαρχής με ICS. Έχω το Sanei N90 που είναι ίδιο με το Ampe(τα βγάζει το ίδιο εργοστάσιο).

 

Εδώ υπάρχει η τελευταία rom για το Ampe. Και εδώ forum γαι το Ampe.

 

Προσωπικά το Ν90 μου πάει σφαίρα. Έχει τεράστια διάρκεια μπαταρίας για "κινεζιά". 10 ώρες και 10 λεπτά συνεχούς βίντεο MP4 ταινίας και 8 ώρες και 15 λεπτά συνεχούς αναπαραγωγής youtube.

 

To play store του δεν ήταν full και υποθέτω το ίδιο συμβαίνει και στο δικό σου. Αυτό λύνεται εύκολα με το market fix για το Onda Vi610 από τον colonel zap(googlαρε το).

 

Και για το skype στα tablets με allwinner επεξεργαστή, η μόνη έκδοση που δουλεύει σωστά είναι η 2.5.0.160

 

 

Εγινε φιλε μου σευχαριστω πολυ με καλυψες νασαι καλα. Το Playstore μια χαρα ειναι απλως το skype εχει λιγο κακο ηχο οταν ακους τον αλλον.

 

Το εχω βαλει και σε εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα και παλι μου φαινεται καπως αργο, αλλα οκ μπορει να φταει το γεγονος οτι πρωτη φορα ασχολουμαι με tablet και να ειναι φυσιολογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου, εβαλα την εκδοση skype που με ειπες αλλα εγινε ακομα χειροτερα, δεν δειχνει αν καποιος ειναι online η οχι, και ουτε στελνει μηνυμα ουτε τηλ. παιρνει και φυσικα ουτε μπορει καποιος να με απρει τωρα. Λες αμα περασω την τελευταια ρομ να σιαξει? Θα χασω οτι εχω και στην μνημη sd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου, εβαλα την εκδοση skype που με ειπες αλλα εγινε ακομα χειροτερα, δεν δειχνει αν καποιος ειναι online η οχι, και ουτε στελνει μηνυμα ουτε τηλ. παιρνει και φυσικα ουτε μπορει καποιος να με απρει τωρα. Λες αμα περασω την τελευταια ρομ να σιαξει? Θα χασω οτι εχω και στην μνημη sd?

 

Tην έκσδοση skype που ανέφερα την δοκίμασα σε 3 διαφορετικά tablets με allwinner επεξεργαστή και σε όλα δουλεύει οκ. Έτσι όπως το περιγράφεις φαίνεται σαν να μην είσαι συνδεμένος με το ιντερνετ.

 

Δεν νομίζω ότι με την τελευταία rom θα γινόταν κάτι διαφορετικό εκτός και αν όντως επιλήφθηκαν του θέματος του skype και το έλυσαν ώστε να δουλεύει με την τελευταία έκδοση του. Χλωμό το βλέπω αν σκεφτούμε ότι Ampe και Sanei είναι το ίδιο εργοστάσιο και λαμβάνοντας υπόψιν ότι η τελευαταία rom του Sanei ου πέρασα δεν διότθωσε κάτι σε σχέση με το skype.

 

Ο σίγουρος τρόπος να μην πάθει τίποτα η micro sd σου είναι να την βγάλεις πριν περάσεις οποιαδήποτε άλλη rom. Αν εννοείς την εσωτερική μνήμη του μηχανήματος, όλα τα δεδομένα χάνονται απ'όσο γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου επισης κατεβαζω την 12-4-30 και δεν γινεται αποσυμπιεση μου βγαζει σφαλμα στο winrar. Καταρχην αξιζει να κανω αναβαθμιση στο τελευταιο firmare? εννοω θα γινει πιο γρηγορο ή θα αλλαξει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...