Προς το περιεχόμενο

Που πήγαν τα RWD αυτοκίνητα?


Panagiotis32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φίλοι και φίλες του ινσομνια αλλα και του αυτοκινήτου και καλη πρωτομαγια :)

Σκέυτομαι στο εγγύς μελλον να αγοράσω νεο αυτοκίνητο μεταχειρισμενο μεχρι 5000 ευρω και μαλλον το θελω πισωκίνητο :rolleyes:

Το πρόβλημα είναι οτι αν εξαιρέσεις τα "άπιαστα" αυτοκινητα ελαχιστα πισωκινητα υπαρχουν σημερα. Δεν ξερω αν οι αυτοκινητοβιομηχανιες τα αποφευγουν πλεον λογω κοστους ή λογω ασφάλειας αλλα εκτος απο τις bmw δεν μου 'ρχετε κατι αλλο στο μυαλο... Βεβαια bmw 15-20ετιας δεν θελω σε καμια περιπτωση!

Γι'αυτο θελω τη βοηθεια σας μηπως και υπαρχει καμια πισωκουνα σχετικα καινούριο μοντελο σ'αυτα τα λεφτα που ανεφερα και κατα προτίμηση μην ειναι κανενα σενταν αλλα κατι πιο μικρο σε μηκος (μικρομεσαιο, σουπερμινι... λεω εγω τωρα :Ρ).

Επισης θελω την αποψή σας πανω στο θεμα και τι θα προτιμούσατε εσεις αν ηταν να αγορασετε πισωκινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα φίλοι και φίλες του ινσομνια αλλα και του αυτοκινήτου και καλη πρωτομαγια :)

Σκέυτομαι στο εγγύς μελλον να αγοράσω νεο αυτοκίνητο μεταχειρισμενο μεχρι 5000 ευρω και μαλλον το θελω πισωκίνητο :rolleyes:

Το πρόβλημα είναι οτι αν εξαιρέσεις τα "άπιαστα" αυτοκινητα ελαχιστα πισωκινητα υπαρχουν σημερα. Δεν ξερω αν οι αυτοκινητοβιομηχανιες τα αποφευγουν πλεον λογω κοστους ή λογω ασφάλειας αλλα εκτος απο τις bmw δεν μου 'ρχετε κατι αλλο στο μυαλο... Βεβαια bmw 15-20ετιας δεν θελω σε καμια περιπτωση!

Γι'αυτο θελω τη βοηθεια σας μηπως και υπαρχει καμια πισωκουνα σχετικα καινούριο μοντελο σ'αυτα τα λεφτα που ανεφερα και κατα προτίμηση μην ειναι κανενα σενταν αλλα κατι πιο μικρο σε μηκος (μικρομεσαιο, σουπερμινι... λεω εγω τωρα :Ρ).

Επισης θελω την αποψή σας πανω στο θεμα και τι θα προτιμούσατε εσεις αν ηταν να αγορασετε πισωκινητο.

 

εεεεμ

εκει ειναι τα ωραια!!!!

δινει και μερικα φραγκα και το φτιάχνεις οπως θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πισωκουνα μπορεις να κοιταξεις μιατα που ειναι σχολειο. ποσοι και ποσοι εχουν μαθει σε μχ5, με οτι συνεπαγεται αυτο οταν πας να παρεις μεταχειρω (ποιος ξερει ποσα πεζοδρομια θα εχει αγορασει)..

 

απο κει και περα υπαρχει και το λεξους is200 το παλιο το οποιο εχει 2 μειονεκτηματα, το οτι ειναι σενταν (ειπες δε θες τοσο μεγαλο) και το οτι ειναι διλιτρο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεεεμ

εκει ειναι τα ωραια!!!!

δινει και μερικα φραγκα και το φτιάχνεις οπως θες

 

Ωραία για όποιον του αρέσουν. Απ' ότι φαίνεται ο OP δε τα εκτιμά αυτά. Κι εγώ για να είμαι ειλικρινής τα θεωρώ σαράβαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω αλλα δεν θελω κατι τετοιο για τους εξεις λογους:

Πρωτον δεν θελω πολλα κυβικα γιατι ειμαστε σε δυσκολους καιρους..

2ον δεν θελω τοσο παλιο αυτοκινητο για λογους ασφαλειας (αμφιβαλω αν εχουν εστω και abs... για αλλα συστηματα ασφαλειας δεν τα αναφερω καν :Ρ) αλλα και απο θεμα αξιοπιστιας τετοια αυτοκινητα συνηθως τα πινουν το αιμα και ενα παραπανω που ειναι και παλια... αρα παλι στο χρηματικο καταληγουμε.

Τωρα να πηγαινω να το κανω μετατροπες δεν λεω ωραιο ειναι αλλα δεν ειμαι και τοσο κολλημενος απλα θελω ενα "παιχνιδιαρικο" αυτοκινητο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω ειναι ασυμπτωτα αυτα που ζητας. μεχρι 5000 ευρω μεταχειρω, πισωκουνα και σχετικα νεας τεχνολογιας (να εχει ABS κλπ); δε γινεται φιλος.. λυπαμαι. :confused:

 

η που θα ανεβεις χρηματικα για να παρεις καναν αεροσακο και κανα ABS (lexus), η που θα αρκεστεις στα βασικα.

 

σε καθε περιπτωση αν χτυπησεις ενα πισωκινητο το οποιο εχει σπορτιφ χαρακτηρα (δε μιλαω για μια BMW 116 που μπορει να την εχει ενας οικογενειαρχης η καμμια κυρια για το σουπερμαρκετ), κατα 99% θα παρεις κατι που ειναι "σκισμενο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω ειναι ασυμπτωτα αυτα που ζητας. μεχρι 5000 ευρω μεταχειρω, πισωκουνα και σχετικα νεας τεχνολογιας (να εχει ABS κλπ); δε γινεται φιλος.. λυπαμαι. :confused:

 

 

Το ξερω ζηταω πολλα αλλα ηλπιζα μηπως υπαρχει κατι.

Βεβαια το mx5 που ανεφερε ο φιλος FedonasP ειναι πολυ καλη ιδεα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πισωκουνα μπορεις να κοιταξεις μιατα που ειναι σχολειο. ποσοι και ποσοι εχουν μαθει σε μχ5, με οτι συνεπαγεται αυτο οταν πας να παρεις μεταχειρω (ποιος ξερει ποσα πεζοδρομια θα εχει αγορασει)..

κλεβω τα credits απο φεδονα μιας και το ανεφερα πρωτος!!χοχοχοχοχο :mrgreen:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα mg tf ειναι καλη περιπτωση γενικα, αλλα εχω ακουσει οτι λογω του οτι ειναι κεντρομηχανα εχουν καπως περιεργη συμπεριφορα. οχι οτι ειναι σκοτωστρες, απλα στην αλλαγη κατευθυνσης ειναι καπως πιο απολυτα. ισως στην κατηγορια τους προτιμω το mx5 που εχει βρωμισει ο τοπος οποτε και να παθεις κατι εχεις 10 μηχανικους που να τα ξερουν και βρισκεις ευκολα ανταλλακτικα.

 

για την 316 ειπε δε θελει σενταν (ασε που ειναι ταφος απο επιδοσεις).

 

το RX8 το σκεφτηκα και εγω να του το προτεινω αλλα με φοβιζει στο θεμα συντηρησης (αν θα εχει γινει σωστα απο τον προηγουμενο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα mg tf ειναι καλη περιπτωση γενικα, αλλα εχω ακουσει οτι λογω του οτι ειναι κεντρομηχανα εχουν καπως περιεργη συμπεριφορα. οχι οτι ειναι σκοτωστρες, απλα στην αλλαγη κατευθυνσης ειναι καπως πιο απολυτα.

 

Εξηγησε μου λιγο τι ειναι τα κεντρομηχανα αν εχεις την καλοσυνη :)

Με ενθουσιασαν τα mg tf, αν και μ'αυτο που ειπες μαλλον καταλήγω σε mx5 ή ξεχνω τις πισωκουνες και τα παιχνιδια :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...