Προς το περιεχόμενο

Αγορά ΠικΑπ


aer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατι θες να εχει usb το pickup σου?

Γιατί περιλαμβάνει phono pre amp Κάδιθ δεν χρειάζεται να αγοράζει εξωτερικό pre amp. Αν έχει ενισχυτή με phono τότε είναι άχρηστο εκτός και αν θες να συνδεθεις για κάποιο λόγο με PC.

Όσο για το πικάπ εγώ προσωπικά που το ψάχνω αυτό το καιρό έχω καταλήξει σε pro-ject elemental που έχει αξιοπρεπή ήχο και είναι plug n play

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι θες να εχει usb το pickup σου?

Δε ξέρω αν θέλω απαραίτητα απλά ψάχνω να βρω τι παραπάνω μπορεί να προσφέρει ένα usb turntable. 

Η technics διάβασα ότι θα ξαναβγάλει τα θρυλικά mk2.Δεν ξέρω σε τι τιμή...

Διάβασα κι εγώ κάτι σχετικό αλλά νομίζω η τιμή θα είναι αρκετά υψηλή. Τουλάχιστον για το δικό μου budget.

Γιατί περιλαμβάνει phono pre amp Κάδιθ δεν χρειάζεται να αγοράζει εξωτερικό pre amp. Αν έχει ενισχυτή με phono τότε είναι άχρηστο εκτός και αν θες να συνδεθεις για κάποιο λόγο με PC.

Όσο για το πικάπ εγώ προσωπικά που το ψάχνω αυτό το καιρό έχω καταλήξει σε pro-ject elemental που έχει αξιοπρεπή ήχο και είναι plug n play

Ναι ένα πλεονέκτημα είναι ο ενσωματωμένος προενισχυτής αλλά νομίζω υπάρχουν και απλά turntables (όχι usb) που δεν χρειάζονται pre amp. Το συγκεκριμένο που έχεις καταλήξει δείχνει αρκετά ελαφρύ και minimal.

Εγώ έχω τσεκάρει από usb turntables κάποια της Audio Technica. Σε εμφάνιση φέρνουν αρκετά σε mk2. Από ήχο δεν έχω γνώμη, έχει κανείς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγε κανείς ότι είναι trend της εποχής μέχρι να ακούσεις ένα από καλό μηχάνημα και να αρχίσεις να συχτιρίζεις τις εποχές λιτότητας που ζούμε :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν ακόμα πικάπ βεβαίως εδώ μάλιστα άρχισαν να ξαναβγαίνουν κασέτες!!! Και όπως πολύ σωστά λέει ο TEOKOS το hobby των βινυλίων κοστίζει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν ακομα πικαπ εδω κοντευουν να πεθανουν τα dvd  :-D

 

Εμενα κατι μου λεει οτι το τελευταιος φυσικος δισκος που θα πουλησει ποτε δισκοπωλειο θα ειναι βινυλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...