Προς το περιεχόμενο

Δύο νέες (αναγκαστικές) οθόνες ενημέρωσης στους DVD και Blu-ray τίτλους


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι οθονες αυτες βγαινουν και rip -- blue ray η εχουν μονο συγκεκριμενο τυπο

 

δύο νέες οθόνες ενημέρωσης? γιατί υπήρχαν και παλιές? TROLOLOLOL

μπορει σαν παλιες να εννοουν αυτο το κατεβατο που λεει για την αντιγραφη οπου ουτε οι ιδιοι δεν παιζει να ξερουνε τη λεει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H texaco δεν υπάρχει σαν ανεξάρτητη εταιρεία απο το 2001, η shell πάλι είναι ολλανδική. Μήπως δεν σου φταίνε οι κακές εταιρεία, αλλα η άγνοια;

 

 

 

Το ότι άλλαξε χέρια ή έδρα η Texaco, δεν σημαίνει ότι δεν είχε την εύνοια της εκάστοτε πολιτικής ...... Link

Μάθε ποια είναι η Shell ..... Link ..... και σταματήστε να το παίζεται ξερόλες με άσχετα και άκυρα σχόλια.

 

Το υπονοούμενο μου το κατάλαβες .... ποιος ο λόγος να το παίζεις εξυπνάκιας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παιδιά μπήκα στο www.iprcenter.gov και έφριξα με αυτά που είδα και διάβασα.

 

Δε ξανακατεβάζω ταινία,μόνο αγορά από εδώ και πέρα.

 

 

images?q=tbn:ANd9GcS6odR5gFXKFdM-IBry5d2rceLNJBQ9tjM1PU6QczydIuqEYRzH

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει οι άνθρωποι καπνίζουν ληγμένα ναρκωτικά. Δεν εξηγείται αλλιώς... κάνουν ότι μπορούν για να κάνουν την εμπειρία ενός πελάτη που πληρώνει το προιόν τους 100 φορές χειρότερη απο κάποιον που το κατεβάζει δωρεάν.

 

http://www.abload.de/img/piratedvdm71i.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι άλλαξε χέρια ή έδρα η Texaco, δεν σημαίνει ότι δεν είχε την εύνοια της εκάστοτε πολιτικής ...... Link

Μάθε ποια είναι η Shell ..... Link ..... και σταματήστε να το παίζεται ξερόλες με άσχετα και άκυρα σχόλια.

 

Το υπονοούμενο μου το κατάλαβες .... ποιος ο λόγος να το παίζεις εξυπνάκιας ?

 

 

Έχεις πρόβλημα κατανόησης. Δεν εξηγείται αλλιώς πως κάνεις ανάρτηση αυτά ακριβώς που λέω, για να μου αποδείξεις ότ κάνω λάθος. Τί να σου εξηγήσω λοιπόν τί είναι θυγατρική και τί είναι συγχώνσευση.

 

Ας μιλήσουμε καλύτερα για τους κακούς αμερικάνους.

 

Υ.Γ.

Το υπονοούμενό σου ποίο είναι; Ότι η Texaco επέβαλε 2 οθόνες ενημέρωσης;

Επεξ/σία από marios_geo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένταξη άποψη δικια μου χωρίς να είμαι γνωστης πολύ του αντικειμενου αλλα νομίζω ότι η ταινίες τα φράγκα τα βγάζουν από το σινεμά και όχι από την αγορά dvd τουλάχιστον εγώ έχω αγοράσει dvd σε special edition 2-3 τα οποια τα έχω αγοράσει απλά για να έχω την special edition και όχι γιατί δεν την έβρισκα ripαρισμενι οποτε τσάμπα! το κέρδος τον dvd μάλλον είναι από τα video club και μονο. γιατί δεν νομίζω να σώθηκαν από 300-400-500 πώλησης special edition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

department_of_justice_a_joke.jpg

 

 

 

 

Καλά ... από μούρη οι Αμερικάνοι άλλο τίποτα.

Ας μαζέψουν τα μαύρα τους τα χάλια πρώτα και μετά βλέπουμε.

Όπλα - Ναρκωτικά - Ποτά - Τσιγάρα - Παράνομα φάρμακα ..... και ένα σορό άλλα.

Και το κακό είναι ότι δεν βρομίζουν μόνο αυτοί .... βρομίζουν και εμάς.

 

Αλλά τι λέω ;

.... μια ζωή αγωνίζονται οι άνθρωποι για τα συμφέροντα των λίγων ....

TEXACO - SHELL - HOLLYWOOD

 

δεν πιστευω να κατεβαζεις την μουσικη,τις ταινιες και να χρησιμοποιεις την τεχνολογια αυτων των βρωμιαρηδων,ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο λίγες μέρες έβαλα τα γνήσια dvd μιας μίνι σειράς, αγορασμένα απο εξωτερικό, και πραγματικά είχε ένα σωρό άχρηστα πράγματα, που δεν μπορούσες να τα παρακάμψεις :shifty: , πριν σε βάλει στο κυρίως μενού. :mad:

Είχα ξεχάσει εντελώς ότι υπάρχει αυτή την βλακώδη διαδικασία.

Και τους δίνουμε τα ωραία μας λεφτά και μας ταλαιπωρούν απο πάνω.

Μπράβο συνεχίστε έτσι, το πιθανότερο είναι να χάσετε και άλλους πελάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο λίγες μέρες έβαλα τα γνήσια dvd μιας μίνι σειράς, αγορασμένα απο εξωτερικό, και πραγματικά είχε ένα σωρό άχρηστα πράγματα, που δεν μπορούσες να τα παρακάμψεις ,

 

Τα οποια αν ηταν απο Αμερικη φανταζομαι θα παιζουν μονο σε software players ή no name ή hacked dvd players, λογω region lock.

 

Nτε και καλα θα αγορασεις το ελλατωματικο προϊον μου, αλλιως εισαι παρανομος.

 

Ας μας εξηγησουν πως το region lock προστατευει τις ταινιες τους απο τους κακους πειρατες, και γω θα παω να αγορασω 10 dvd new releases.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις πρόβλημα κατανόησης. Δεν εξηγείται αλλιώς πως κάνεις ανάρτηση αυτά ακριβώς που λέω, για να μου αποδείξεις ότ κάνω λάθος. Τί να σου εξηγήσω λοιπόν τί είναι θυγατρική και τί είναι συγχώνσευση.

 

Ας μιλήσουμε καλύτερα για τους κακούς αμερικάνους.

 

Υ.Γ.

Το υπονοούμενό σου ποίο είναι; Ότι η Texaco επέβαλε 2 οθόνες ενημέρωσης;

 

ΜΑριε εισαι απο αμερικη ή wannabe america? Ρωτάω βλέποντας το αβαταρ σου..αν εισαι για πες ποια ειναι η κατασταση εκει ? Ανεργια,διαφθορα,πολυεθνικες κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους καποιος που το καταλαβε! Εγω καθε φορα που βλεπω αυτα τα μηνυματα εκτος του οτι μου σπανε τα νευρα, οταν βρισκομαι στον κινηματογραφο γιουχάρω κιόλας! :lol: Αλλες φορες τα θεωρω αστεια παλι και γελαω με την καταντια τους.

Σοβαρα τωρα, αυτοι που βαζουν αυτες τις οθονες πρηξίματος δεν το καταλαβαινουν αυτο? Ολος ο κοσμος γνωριζει για την πειρατεία και δεν νομιζω αυτα τα μηνυματα να συγκινουν κανεναν. Αντιθετα απο αντιδραση πολλοι μπορει να νιωθουν και περηφανοι που καταφευγουν πολλες φορες στην πειρατεια, με το σκεπτικο "εσεις λαμογια μας κλεβετε μια ζωη! Αχ δειτε τι ωραια ειναι τωρα που σας κλεβουμε και μεις!"

Ή εγω ειμαι αναρχικο στοιχείο ή αυτοι που βαζουν τα μηνυματα ειναι βλακες και δεν σκευτονται πως επιδρουν στην ψυχολογια ή ο περισσοτερος κοσμος ειναι προβατα και οταν βλεπουν τετοια μηνυματα αισθανονται ενοχοι αν εχουν κατεβασει ποτε απο τορεντ ή φοβουνται μην τους πιασει η cia :lol: :lol: :lol:

 

 

 

+1 ή επισης αυτοι που πηγαν στο σινεμα και αυτοι εχουν πληρωσει τα δικαιοματα κτλ αρα γιατι να τα βλεπουν? Εχεις απολυτο δικιο!

 

 

Είναι απλο...ΑΝ λεμε ΑΝ που δεν προκειται,σε πιασουν να εχεις βγαλει καμερα κτλ και σε τρεξουν στα δικαστηρια πρεπει να ειναι καλυμενοι οτι σε προειδοποιησαν για να μην αρχισεις τα "δεν ηξερα οτι ειναι παρανομο,δεν με προειδοποιησατε κτλ"

Ομοιως και στα παιχνιδια...για να μην σπασεις την τηλεοραση σου με το move,για να μην παθεις καμια επιλιπτικη κριση αν εχει προβλημα αυτοι σε προειδοποιουν για να ειναι καλυμενοι και καλα κανουν κατα την γνωμη μου...

Απο την στιγμη που υπαρχουν ανθρωποι που για να βγαλουν κανα φραγκο τους τρεχουν στα δικαστηρια για ψυλου πηδημα καλα κανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.

Το υπονοούμενό σου ποίο είναι; Ότι η Texaco επέβαλε 2 οθόνες ενημέρωσης;

 

 

Εκεί σταματάει η νοημοσύνη σου ; ...... αυτό κατάλαβες από αυτά που έγραψα ;

Και πολύ ασχολήθηκα μαζί σου .... γράψε όσα και ότι θέλεις ... τέλος.

 

 

 

δεν πιστευω να κατεβαζεις την μουσικη,τις ταινιες και να χρησιμοποιεις την τεχνολογια αυτων των βρωμιαρηδων,ε;

 

Αναγκαίο κακό φίλε μου ..... αυτοί έχουν το Καρότο .... αυτοί και το μαστίγιο.

.... ας λουστούμε τότε τα σηματάκια τους και να λέμε και ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκαίο κακό φίλε μου ..... αυτοί έχουν το Καρότο .... αυτοί και το μαστίγιο.

.... ας λουστούμε τότε τα σηματάκια τους και να λέμε και ευχαριστώ.

 

α οχι οχι,δεν παει ετσι.

δεν μπορεις να τους βριζεις ενω παραλληλα να χρησιμοποιεις τα αγαθα τους.

το λιγοτερο ειναι μια σταση υποκρισιας απο την πλευρα σου.οπως και να προσπαθησεις να το δικαιολογησεις.

εναλλακτικες επιλογες υπαρχουν.

μια χαρα μουσικη και ταινιες βγαζει ο ευρωπαικος και ο ασιατικος κινηματογραφος,οπως επισης και τεχνολογια.

μπορεις επισης να στηριξεις την αμερικανικη αγορα και με καθαρα ιδεολογικα κριτηρια:

υπαρχει ανεξαρτητη μουσικη και κινηματογραφος,υπαρχει ελευθερο λογισμικο,do it yourself κατασκευες,ανακυκλωμενα η επαναχρησιμοποιημενα υλικα κοκ.

 

επιλογες υπαρχουν.το ερωτημα ειναι εσυ τι προτιμας;

την ευκολη λυση να κανεις τον επαναστατη του πληκτρολογιου η να αρχισεις να υιοθετεις μια σταση ζωης απαλλαγμενη απο αυτα τα οποια εσυ κριτικαρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...