Προς το περιεχόμενο

NBA 2K13


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το game το έχω λατρέψει. το πήρα τωρα στις ευκαιρείες του steam και έχω κολήσει για τα καλά μαζί του. Είχα να παίξω basket από την εποχή του nba live. Ολά τα παραπάνω κατέρευσαν μέχρι που μπήκα να παίξω σε online αγώνα.

Εχω παίξει δύο αγώνες μέχρι στιγμής και σοτυς δύο οι τύποι είναι τρίποντες μηχανές. Μιλάμε είναι εκτός πραγματικότητας τα τρίποντα που βάζουν. Ο άλλος χθες μου είχε ρίξει 13/14! τρίποντα. 

Για όσους ασχολούνται στο ελάχιστο με basket αυτό το πράγμα είναι τελείως αδύνατο να συμβεί ακόμα και να αφήσεις κάποιον να βαράει τρίποντα ανενόχλυτος.

Epic fail μηχανισμος  στο nbalive τέτοια μλκ δεν μπορούσε να γίνει με τπτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 610
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όσους ασχολούνται στο ελάχιστο με basket αυτό το πράγμα είναι τελείως αδύνατο να συμβεί ακόμα και να αφήσεις κάποιον να βαράει τρίποντα ανενόχλυτος.

ο παικτης η η ομαδα?στο νβα το ρεκορ το χει ο κομπε με 12/18 κ σαν ομαδα 23/35 νομιζω οι ματζικ, στην ευρωπη τα νουμερα ειναι διπλασια.κ ολα αυτα με αμυνες

γιατι ανενοχλητοι στους διαγωνισμου 3π εχουν πολυ καλυτερα ποσοστα...

οπως κ να χει αν μαθεις να κανεις πιο σωστες αμυνες τα νουμερα θα πεσουν σε πιο συνηθισμενα επιπεδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται φίλε ειδικά αν τους αφήσεις αμαρκαριστους.παιζω με κανά 2 φιλαράκια συνέχεια στο ps3 και επειδή μου αρέσουν και τα σουτακια είχα φτάσει σε ένα αγώνα αν θυμάμαι καλά 18/25

τρίποντα.πχ ο νοβακ που παίζει New York Knicks σε πραγματικό αγώνα είχε κάπου 10 τριποντα αν δεν κάνω λάθος.μπορει να βάλεις και παραπάνω αναλόγως το παιχνίδι που παίζει ο καθένας αλλα γίνεται λίγο run and gun μετά.αν βγάλει και το σήματα κι κάτω απο τον παίχτη που δείχνει αν εχει ζεσταθει δεν τα χάνει εύκολα μετά.ενταξει ειναι λίγο βλακεία πάντως στα πιο παλιά 2k νομίζω δεν έμπαιναν τόσο εύκολα .παιζει ρόλο και σε τι δυσκολία το εχει βάλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το game το έχω λατρέψει. το πήρα τωρα στις ευκαιρείες του steam και έχω κολήσει για τα καλά μαζί του. Είχα να παίξω basket από την εποχή του nba live. Ολά τα παραπάνω κατέρευσαν μέχρι που μπήκα να παίξω σε online αγώνα.

Εχω παίξει δύο αγώνες μέχρι στιγμής και σοτυς δύο οι τύποι είναι τρίποντες μηχανές. Μιλάμε είναι εκτός πραγματικότητας τα τρίποντα που βάζουν. Ο άλλος χθες μου είχε ρίξει 13/14! τρίποντα. 

Για όσους ασχολούνται στο ελάχιστο με basket αυτό το πράγμα είναι τελείως αδύνατο να συμβεί ακόμα και να αφήσεις κάποιον να βαράει τρίποντα ανενόχλυτος.

Epic fail μηχανισμος  στο nbalive τέτοια μλκ δεν μπορούσε να γίνει με τπτ.

Με Allen (κυριως)/Nash/Bryant/και καμια φορα Chalmers δεν ειναι και τοσο αδυνατο, λιγη τυχη και timing θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι τουλάχιστον χάσιμο χρόνου το να παίζετε online με τυχαίους αντιπάλους (είτε 1vs1, είτε 5vs5). Έχω 1-2 χρόνια να το δοκιμάσω αλλά και τότε που το έκανα, ζήτημα 1 στους 10 αγώνες να έμοιαζε με πραγματικό μπάσκετ. Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ βάζω τρίποντα με τρελά ποσοστά με Μούσια. Από την στιγμή που υπάρχει η επιλογή ωστε η επιτυχία του σουτ να κρίνεται κατα κύριο λόγο απο το release είναι φυσιολογικό. Με άμυνα όμως μπορείς να περιορίσεις τον αντίπαλο αρκετά εύκολα. Απ ο,τι λες το πήρες πρόσφατα το παιχνίδι και είναι λογικό να είσαι σε αρχάριο επίπεδο ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξεχνατε οτι ειναι video game οποτε οι προγραμματιστες εχουν δυο επιλογες.Η μια ειναι να εξεταζεται το καθε σουτ ξεχωριστα,που σημαινει οτι εναι καλος σουτερ θα εχει τρελα ποσοστα αν εχει καθε φορα ιδανικες συνθηκες αλλα κανει το παιχνιδι πιο δικαιο κ στρατηγικο.

Η αλλη ειναι να συμπεριλαμβανονται στους υπολογισμους τα προηγουμενα σουτ οποτε αν ενας παικτης εχει 10/10 με καρφωματα τα επομενα σουτ θα γινονται με μεγαλο ντισατβανταζ ασχετως απ τις συνθηκες για να μην ξεφευγει το ποσοστο.

το τελευταιο το θυμαμαι να γινεται συχνα σε παλαιοτερα παιχιδια κ με ενοχλουσε αφανταστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους καταρχην.Συγνωμη αν κανω λαθος ερωτηση σε λαθος thread απλα θελω μια μικρη βοηθεια.

Στο ΝΒΑ2κ13 με εχει βαλει στον διαγωνισμο καρφωματων,μπορω να παω στον διαγωνισμο τριποντων?

Προκειται για PS3.Ευχαριστω και συγνωμη αν εκανα καποιο λαθος.

Επεξ/σία από laza1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Έχοντας συνδέσει ένα X360 controller και ένα PS3 controler (το οποίο όμως φαίνεται σαν Χ360 στα Windows) στο PC, όταν πάω να αλλάξω τα κουμπιά στο ένα χειριστήριο, τότε αυτά αλλαζουν και στο δεύτερο! Δεν υπάρχει τρόπος να έχει το κάθε χειριστήριο το δικό του configuration;

 

Το ίδιο συμβαίνει ακόμα και αν τα δυο χειριστήρια είναι X360.

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...