Προς το περιεχόμενο

NBA 2K13


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 610
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα παλιά του fearwhatnow, δηλαδή προ του κονσολάδικου patch. Με ελαφρώς ανεβασμένο το inside shooting. Λεπτομέρειες εδώ: http://nasos.gr/2012/10/fearwhatnow-nba-2k13-sliders/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός απο του albys που είναι πολύ καλά(αν και λίγο εύκολα) εγώ χρησιμοποιώ και του slimm, τα οποία έχουν πιο ευχάριστο gameplay αλλά δεν έχουν όλα τα accessories/shoes του albys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός απο του albys που είναι πολύ καλά(αν και λίγο εύκολα) εγώ χρησιμοποιώ και του slimm, τα οποία έχουν πιο ευχάριστο gameplay αλλά δεν έχουν όλα τα accessories/shoes του albys.

Τι εννοείς πιο ευχάριστο;

 

Ευχαριστώ πολύ Νάσο! Θα το δοκιμάσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και οι δυο τους χρησιμοποιούν τα playbooks του Vannwolkhawk's(ο albys τα πρόσθεσε πολύ πρόσφατα) με τα οποία το pc παίζει με πιο πολλά plays και πιο ρεαλιστικά, ο jimm έχει κάνει πολύ έρευνα πάνω στα tedencies των παιχτών και γενικώς στα sliders.

Μπορείς εύκολα να δεις όλα τα στατιστικά και τους υπολογισμούς που έχει κάνει καθώς τους έχει ανεβάσει σε xls.Προσωπικά ο κάθε παίχτης παίζει πιο πολύ σύμφωνα με αυτό που είναι και δεν πρόκειται να δεις ποτέ τον rose να τελειώνει με 3 πόντους το game.Επίσης το οτι είναι πιο δύσκολα(σε allstar και τα 2) προσθέτει πόντους.

 

Σε association βάζω του alby καθώς έχει πιο πολλά πράγματα(accessories/faces/shoes..μέχρι και φανέλες :P  ) αλλά άμα θέλω quick match(που τώρα πια παίζω πιο πολύ καθώς δεν έχω πολύ χρόνο) με ενδιαφέρει μόνο το gameplay, οπότε χρησιμοποιώ του slimm. 

Όλα αυτά κατά την άποψη μου πάντα(δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το 2.1 του alby).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το framedrop το κάνει το Vsync και όχι το ΑΑ!!!

Με όλα maxed out και το Vsync off πιάνω 112fps! Όπως είχα ξαναφέρει όταν είναι on πιάνω 46.

Με το ΑΑ 4x (αντί 8x) και το Vsync off πιάνω 112fps. Όταν είναι on πιάνω 46.

Άρα δεν φταίει το ΑΑ αλλά το Vsync!

 

Όλα αυτά με τους καινούριους 13.1 drivers.

 

Φυσικά χωρίς Vsync το παιχνίδι με πεθαίνει στα tearing οπότε είπα να το έχω in game off και να το ενεργοποιήσω απ'τοn Catalyst Control Center. Αμ, δε! Για κάποιον λόγο ο CCC δεν γίνεται εγκατάσταση, όταν πατάω δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας δεν τον βγάζει στον υπομενού και όταν πάω να τον τρέξω απ'το αρχείο του στον σκληρό δίσκο μου βγάζει το εξής μήνυμα: Could not load file or assembly 'CLI.Implementation' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified. 

Που σημαίνει ότι δεν υπάρχει καν στο PC ενώ στο discription του 13.1 αναφέρει ότι τον περιλαμβάνει φυσικά!

Τους καινούριους drivers τους πέρασα όπως κάνω κάθε φορά drivers update. Πρώτα clean με DriverSweeper και μετά fresh install τους καινούριους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια sliders; Υπάρχουν δεκάδες (και λίγα λέω...). Όσο για τα settings δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος, ο καθένας βάζει τα δικά του.

 

Για τα sliders του fearwhatnow δες εδώ: http://nasos.gr/2012/10/fearwhatnow-nba-2k13-sliders/

 

(δεν βάζω το link του operationsports γιατί αυτό είναι πλέον για την πατσαρισμένη έκδοση των κονσολών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ειχα το LagoaV4 και ειναι πολυ καλο και δεν χαλαει το χρονομετρο στα τελευταια 5sec καθε επιθεσης οπως τα αλλα..Επισης βγηκε Albys 3.0 που το θεωρω το καλυτερο Roster μακραν...http://forums.nba-live.com/downloads.php?view=detail&df_id=4013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο παιχνίδι εναντίον του Brooklyn.  Ο Αγάπης ρεκόρ οικουμένης με 37(!) πόντους και 11 ριμπάουντ (αλλά 3/11 τρίποντα). Ενδεικτικά να πω ότι σε οκτάλεπτα σπάνια να πετύχει κάποιος πάνω από 20 πόντους και οι πρώτοι πέντε σκόρερ της λίγκας έχουν κάπου 17-19ppg.

 

Νικούσαμε σε ολάκερο τον αγώνα αλλά με κάποιο μαγικό τρόπο (και κυρίως λόγω της κούρασης αφού έπαιξα με την ίδια πεντάδα στα τελευταία... 5 λεπτά), βρεθήκαμε να χάνουμε 68-69 στο 1'20". Τελικά νικήσαμε με το τρίποντο του αιώνος που πέτυχε στα 10" ο Ρούμπιος, που μέχρι εκείνη τη στιγμή είχε 0/6 σουτ και άθλια εμφάνιση  ενώ στον προηγούμενο αγώνα κόντεψε να κάνει κουαντράμπλ νταμπλ με 16π-8ρ-11ασ και 8 λά8η.

 

Πέκος και Κιριλένκος έμειναν άποντοι, πρωτοφανές. Το είδαμε όλα σε τούτο τον αγώνα. Η μόνη σταθερή αξία ήταν ο Roy, που πέτυχε τους κλασικούς 15 πόντους με τα εξίσου κλασικά 6/15 σουτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...