Προς το περιεχόμενο

Το Diablo III σπάει κάθε ρεκόρ πωλήσεων την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έπαιξα με quest pass αλλά ευχαριστώ θα προτιμήσω torchlight 2 με €18.99

Και τι ειναι τα παιχνιδια ρε συ, κολοκυθακια να ψαξεις να παρεις το ποιο φτηνο?

Το Diablo κοστιζει τοσο επειδη ειναι και καλυτερο...

 

Ασε που το torchlight δεν χρειάζεται να εισαι online για να παιξεις, οποτε θα μου το φερει ο θειος μου τσαμπα, σιγα μη πληρωσω κιολας :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης το diablo 1 ήταν και πανεύκολο και το τελείωνες μέσα σε ένα βράδυ ΑΝΕΤΑ.

 

δεν ισχυει αυτο.

θυμαμαι τοτε,πως το παιχνιδι και δυσκολο ηταν και ειχα καψει πολλες ωρες μαζι του.

ας μην ξεχναμε οτι ηταν το πρωτο παιχνιδι του ειδους του και πως μετα απο 15χρονια,ως gamers εχουμε και μια παραπανω εμπειρια και ικανοτητα γενικα.

επομενως οτι θεωρουμε οικειο και ευκολο σημερα,τοτε ηταν κατι το πρωτογνωρο και δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε που το torchlight δεν χρειάζεται να εισαι online για να παιξεις, οποτε θα μου το φερει ο θειος μου τσαμπα, σιγα μη πληρωσω κιολας :-D

 

 

Και εδώ βλέπουμε γιατί το Diablo χρειάζεται να είσαι online. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι ειναι τα παιχνιδια ρε συ, κολοκυθακια να ψαξεις να παρεις το ποιο φτηνο?

Το Diablo κοστιζει τοσο επειδη ειναι και καλυτερο...

 

Ασε που το torchlight δεν χρειάζεται να εισαι online για να παιξεις, οποτε θα μου το φερει ο θειος μου τσαμπα, σιγα μη πληρωσω κιολας :-D

 

εγώ δεν είπα ότι το ένα είναι καλύτερο και το άλλο όχι αλλά για πες μου σε τί είναι καλύτερο ; αλλά βέβαια το πλήρωσες δεν μπορείς να παραδεχτείς το αντίθετο

 

και ναι θα κοιτάξω και την τσέπη μου,εκτός αν εσένα σου τρέχουν από τα μπατζάκια ή στα πληρώνει άλλος

 

Και εδώ βλέπουμε γιατί το Diablo χρειάζεται να είσαι online. :rolleyes:

 

ναι κάνουν προσευχή πρώτα και μετά προσπαθούν να λογκάρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι.

 

 

Ναι.

 

- Κοίτα αν είναι να ανταλλάξουμε ΤΟΣΟ σοβαρά επιχειρήματα τότε να το κλείσουμε το μαγαζί.

Συνεχίζω να πιστεύω ότι δεν τίθεται θέμα σύγκρισης δυσκολίας αλλά σε κάθε περίπτωση δε λες ότι το diablo 1 ήταν δύσκολο ή μεγάλο.

 

Απλό και εξαιρετικό για την εποχή του, δε διαφώνω. Εγώ ακόμα και σήμερα παίζω άνετα, αλλά και μικρό σε διάρκεια και σχετικά εύκολο (ναι ακόμα και για την εποχή του) και ήμουν και 11-12 χρονών τότε.

Άμα δεν πήγαινες σαν τη χελώνα, είναι παιχνίδι του Σ/Κ (και πολύ λέω), ακριβώς γιατί ποτέ δεν ήταν αυτός ο στόχος του, όπως και στο 3 δεν είναι ο στόχος να σε κρατήσει να παίξεις 1000 ώρες για να το τερματίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Κορέα πρέπει να είναι ο μεγαλύτερος πελάτης της Blizzard...

 

κρίμα όμως που είναι άλλο region..να βγάζαμε φράγκα από το diablo :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ hate και flame μαζεύτηκε και σε αυτό το post, όπως και σε οποιοδήποτε αφορά πετυχημένο αντικείμενο, είτε αυτό λέγεται google chrome, mozilla firefox, diablo 3, iphone κτλ... Χαλαρώστε και πάρτε το ψύχραιμα...

 

Εγώ προσωπικά είχα πολλές αμφιβολίες για το Diablo3. Όταν έπαιζα το 1 ήμουν γυμνάσιο και το 2 λύκειο. Από τότε έχω αλλάξει χαρακτήρα και προτιμήσεις πανω στα games... Τότε το κόλλημα που είχα φάει δεν λέγεται. Πλέον ασχολούμε ελάχιστα με games και κυρίως παίζω FPS επειδή δεν τρώνε ώρα και τα σταματάς όποτε θες με ένα quicksave... Φυσικά όμως και έκανα preorder το game αφού έπαιξα στην beta και είδα ότι αξίζει να ασχοληθώ μαζί του. Γενικά πιστεύω ότι η Blizzard βγάζει προσεγμένα παιχνίδια.

 

Το ότι σε κάποιον άρεσε το Diablo 2, και το 3 τώρα του φένεται βλακεία και χάσιμο χρήματος δεν σημαίνει ότι φταίει η Blizzard αποκλειστικά. Η αγορά των hack n slash και των RPG γενικότερα έχει στερέψει (τουλάχιστον τα δυνατά ονόματα π.χ. Baldur's Gate, Sacred, Neverwinter Nights, Dungeon Siege). Αυτό δεν οφείλεται στις εταιρείες αποκλειστικά, αλλά και στους πελάτες που πλέον στις ηλικίες που εμείς παίζαμε όλα αυτά, τώρα παίζουν Call of Duty, WoW και παιχνίδια στο Facebook... Η Blizzard απλά προτίμησε να βάλει και ένα online RPG στο μίγμα, προσθέτοντας Auction House, Random group playing κτλ. Δεν μου φένεται τραβιγμένο αυτό...

 

Όσο για τα θέματα με το online single-player, σκέψου ότι:

 

1ον όλοι έχουμε internet adsl (ή σχεδόν όλοι)

2ον τα θέματα με το login είναι αστεία και δεν είναι μόνο θέμα της blizzard, όλα μα όλα τα online games έχουν συχνά πρόβλημα

3ον βλέπε WoW. Πλέον το να πέφτει ξαφνικά ο server είναι τόσο σπάνιο που αν σου συμβεί το αντιμετωπίζεις με χιούμορ. Πιστεύω ότι το Diablo 3 θα σταθεροποιηθεί πολύ γρήγορα όπως έγινε και με το StarCraft 2.

4ον Πλέον είναι πολύ εύκολο να σε βοηθήσει καποιος π.χ. να φας τον Diablo στο Hell, απλά με ένα invite μπαίνει στο party, ακουμπάει το flag σου και έρχεται δίπλα σου. Το μεγαλείο του coop...

 

και 5ον Προσωπικά (πάντα) πιστεύω ότι το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών που κράζουν για το online single-player είναι άτομα που σπάστηκαν που θα δυσκολευτούν να το παίξουν offline απο το "Θείο" ή δεν θα το παίξουν πλήρες γιατι θα λείπουν π.χ. achievments κτλ...

 

Τελειώνοντας να πω ότι θα συμφωνήσω σε όσους λένε ότι είναι ακριβό. Για μένα θα έπρεπε να κοστίζει 40-50 ευρώ (αν και ψάχνοντας στο internet το βρίσκεις στο 50άρι). Επίσης να πω ότι ούτε εγώ είμαι ιδιαίτερα ενθουσιασμένος με το παιχνίδι. Όχι όπως ήμουν με το Diablo 2, ούτε όπως ήμουν με τα Red Alert 1 & 2, ούτε όπως ήμουν με το Unrela Tournament, ή το Resident Evil 1 που έπαιξα πρώτη φορά στο PS1 και απο τη χαρά μου την προηγούμενη της ημέρας που θα το έπαιρνα δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ... Αλλά, ναι, ξέχασα, έχω αλλάξει πλέον, τότε έπαιζα για 1η φορά τέτοια παιχνίδια, τώρα έχω παίξει άλλα 10 παρόμοια, τότε ήμουν παιδί, τώρα κοντεύω τα 30...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ hate και flame μαζεύτηκε και σε αυτό το post, όπως και σε οποιοδήποτε αφορά πετυχημένο αντικείμενο, είτε αυτό λέγεται google chrome, mozilla firefox, diablo 3, iphone κτλ...

 

...lady gaga

 

και το 3 τώρα του φένεται βλακεία

 

κανείς μας νομίζω δεν είναι απόλυτος όπως λες, μιλάμε και κριτικάρουμε συγκεκριμένα κομμάτια τους παιχνιδιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

02.προστασια της επενδυσης τους.η πειρατια μεσω ιντερνετ δεν ηταν τοσο σοβαρο προβλημα πριν 15 χρονια.

15.δεν επηρεασε καθολου την εμπειρια μου που ειχα με το παιχνιδι.επομενως δεν βλεπω ποιο ειναι το προβλημα.

Σ'αυτά τα δύο(είναι το ίδιο άλλωστε) να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Η πειρατεία δεν είναι τόσο σοβαρό πρόβλημα και πιστεύω το έχεις διαβάσει απο διάφορες πηγές.

Το πρόβλημα είναι ότι κινδυνεύουν να δημιουργήσουν μια μόδα που κανείς μας δεν θέλει. Θα είναι τραγικό να φτάσουμε στο σημείο να χρειάζονται σχεδόν όλα τα προγράμματα διαρκή σύνδεση στο ίντερνετ, χωρίς κάποιον άλλο λόγο εκτός της πειρατείας. Ήδη είμαστε στο σημείο που για ένα γνήσιο παιχνίδι πρέπει να έχουμε 1-2 λογαριασμούς σε διάφορες υπηρεσίες και στο τέλος δεν παίζουν και εντελώς σωστά.

Αλλά αυτό είναι ενα δείγμα της απληστίας και έλλειψης σεβασμού που κυβερνά το σήμερα. Αντί να προσπαθούν να ικανοποιήσουν τους πελάτες που τους εμπιστεύτηκαν, ψάχνουν απεγνωσμένα να πάρουν χρήματα από την μειονότητα που κλέβει. Αποτέλεσμα;

 

http://www.eurogamer.net/articles/2012-05-21-diablo-3-accounts-hacked-gold-and-items-stolen

http://www.gamebanshee.com/reviews/108191-diablo-iii-review/page-6.html

http://arstechnica.com/gaming/2012/05/why-is-diablo-iii-still-a-work-in-progress/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα να αναφερω οτι το παιχνιδι κοστιζει 35€ στο αμαζον, τελικη τιμη στην πορτα σου, με το κουτι του και ολα.

 

60 δε θα εδινα ουτε εγω να το αγορασω, θα περιμενα να πεσει η τιμη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...