Προς το περιεχόμενο

ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΠΟ 4 ΛΕΠΤΑ ΤΟ CD, ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΣΕ 12....


AGGANIS3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω παρει εδω και 5 μηνες ενα ΤΕΑC cdr 48x (w548e).

Ενω στην αρχη ημουν ευχαριστημενος τωρα ξαφνικα το cd μου γραφει με ταχυτητα 16X στο nero και 12Χ στο clonecd.

Δοκιμασα και αλλες μαρκες cd αλλα το ιδιο μου κανει.

Επισης νομιζω οτι και η ταχυτητα αναγνωσης του εχει πεσει πολυ.

Τι μπορει να φταιει?

Τωρα γραφω cd σε 10-12 λεπτα.

Εχω p4 2.0 - 768 mb ram - win xp gr

Ξερει κανεις τιποτα?

Μηπως εχει χαλάσει?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

profanos to dma sou einai apenergopoiimeno...an den einai valto se dma if available...efoson kai pali den exei energopoiithei tote kane uninstall toys drivers gia ide-ata controllers kai ksana egatastasi...an exeis kai pali ta idia allakse firmware...an paramenei to provlima einai xalasmeno!(profanos exeis dokimasei kai alles liseis...px apegatastasi nero ktl...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστω για τις απαντησεις.

Αυτό το DMA που θα το βρω?

Εχω winxp ελληνικα.

Παω στον υπολογιστή μου αλλα μετά καπου χάνομαι.

Πρεπει να κανω κλικ στο TEAC και να πατησω Ιδιότητες?? και μετά??? Δεν το βρίσκω...

Μπορει να με βοηθησει κανείς?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το βρηκα αυτο το DMA. Στο dvd βαζω "dma αν ειναι διαθεσιμο" και απο κατω μου βγαζει "τρχουσα μεταδοση DMA".

Στο TEAC ομως το αλλαξα απο "PIO" σε "Dma αν ειναι διαθεσιμο" αλλα απο κατω εξακολουθει να μου λέει "τεχουσα μετάδοση ΡΙΟ".

Ειναι σωστό????

Ας απαντησει καποιος.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο μου έκανε και μένα με το DVD. Τα Windows το έβλεπαν μόνο σε PIO mode. Κάνε, όπως είπε ο Dreamstorm, απεγκατάσταση του IDE controller που έχεις το recorder σου και ξανά εγκατάσταση (δώσε απλώς Ανίχνευση για αλλαγές στο υλικό) και το πρόβλημα θα λυθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, μήπως έκανες update το firmware και δεν πέτυχε το update? Κάτι τέτοιο μου έιχε κάνει ένα dvd κάποτε και λύθικε με αλλαγή του τρόπου μετάδωσης απο dma σε pio, και μετά απο pio σε dma, για να το ξαναδεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.

Τα εκανα ολα αυτά αλλα τιποτα...

εξακολουθεί και κανει τα ιδια.

Καταλαβα οτι μερικες φορες δεν διαβαζει και τα cd τα γραμμενα. 3 παιχνιδια που δοκιμασα δεν τα διαβαζε. εκανα restart και μετα μου διαβασε το ενα. Μετα απο λιγο ξανα τα ιδια.

Μαλλον εχει χαλασει. Θα το στειλω πισω.

Δεν ξερω τι αλλο να κανω.

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...