Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ειδα οτι εχει θεματα ακομα το παιχνιδι,δεν ειναι ετοιμο.

Εκτος και εαν αυτο το build που μας εδειξαν ειναι πολλους μηνες πισω.

Το pop in ειδικα ειναι πολυ καραμπινατο και χαλαει πολυ το immersion.

Πρεπει κατι να γινει επειγοντως σε αυτον τον τομεα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμενα μ'αρεσε αυτο που ειδα στο 25λεπτο βιντεο,πλην της παρουσιασης του braindance που το καναν πιο βαρετο αποτι πιστευω ειναι στην πραγματικοτητα. 

Η Night City φαινεται απιστευτη,το mood το πιασαν αψογα,φαινεται να χει πεσει πολυ δουλεια σε story,χαρακτηρες κλπ. Το gunplay μου φανηκε μια χαρα για οσο λιγο εδειξε,γενικα νομιζω εξελισσεται ακριβως οπως θα ηθελα.

Και οτι δειξαν λεει ειναι απτον προλογο του παιχνιδιου,lol δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, optimus prime είπε

Εγω ειδα οτι εχει θεματα ακομα το παιχνιδι,δεν ειναι ετοιμο.

Εκτος και εαν αυτο το build που μας εδειξαν ειναι πολλους μηνες πισω.

Το pop in ειδικα ειναι πολυ καραμπινατο και χαλαει πολυ το immersion.

Πρεπει κατι να γινει επειγοντως σε αυτον τον τομεα.

γελουσα οταν οδηγουσε εκτος πολης και φύτρωναν φυτα / χόρτα αριστερα δεξια
εχουν ακομα 4-5  μηνακια να τα φτιαξουν αυτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

γελουσα οταν οδηγουσε εκτος πολης και φύτρωναν φυτα / χόρτα αριστερα δεξια
εχουν ακομα 4-5  μηνακια να τα φτιαξουν αυτα

Δεν είναι θέμα φτιαξίματος, σχεδόν σε όλα το games το βλέπεις αυτό. Μερικές φορες μπορεί να αυξηθεί αλλα όχι πάντα. Super wow graphs θέλει η μάζα και ας κάνουν render οι σκιές στα δυο μετρα. 😑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ βλέπω upgrade στα περισσότερα  με κάποιες downgrade λεπτομέρειες οπως πχ στα μαλλιά ενός χαρακτήρα κ.α 

Δεν με νοιάζει τόσο πολύ το επίπεδο των γραφικών. Μιλάμε για ένα τεράστιο open world Cyberpunk RPG με αποστολές που μπορείς να ολοκληρώσεις με πολλούς διαφορετικούς τρόπους και όχι ένα linear story action game 10-15 ωρών στη φύση, ή μοντέρνα πόλη ή post apocalyptic μέρος  που θα παίξεις μια φορά και θα το παρατήσεις.

Μεγαλύτερη σημασία έχουν το βάθος του κόσμου, τα quests, το voice acting, η μουσική, οι ήχοι και το replayability αλλα και η δράση. 

Μέχρι στιγμής σε όλα έχουν check απο μένα εκτός απο την δράση που βάση των πρώτων σχολίων και των video το gunplay είναι όντως πολύ καλό, η οδήγηση είναι αρκετά καλή, το melee μέτριο και τα hacking και stealth φαίνονται πολύ φτωχα μαλλον επειδή χρειάζεται να κάνεις πρώτα κάποια upgrade στα κατάλληλα skill trees πριν αρχίσουν να βελτιώνονται στην πράξη κάτι που δεν προλαβαίνουν να κάνουν οι reviewers σε 4 ώρες παιχνιδιου.

Επεξ/σία από psof
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Εννοώ ότι το καθυστέρησαν μέχρι να βγει HW λογικού κόστους(πες RTX 3070) που να το τρέχει όπως πρέπει. Όπως έκαναν και με το Witcher 3(παρά το τεράστιο downgrade οπτικά).

Αυτός ο σκοπός εξυπηρετούνταν και με το release date του Σεπτεμβρίου. Απλά τώρα έδωσαν πάτημα στην Nvidia να μην ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με drivers για τις Turing ώστε να φανούν τα Ampere(που θα πάρουν σίγουρα όλα τα performance optimizations) πολύ ανώτερα.

Πάνω στο game αυτό καθεαυτό με προβλημάτισε αυτό που είπε ο Skill Up(βίντεο στην προηγούμενη σελίδα) για 50 ώρες διάρκεια κάπου στο 20ο λεπτό. Όπως επίσης και το ότι το game βασίζεται στην έντονη δράση και εναλλαγή καταστάσεων/χαρακτήρων, παρά στη δημιουργία υπνωτικής ατμόσφαιρας τύπου Blade Runner. Παρά τα εντυπωσιακά γραφικά όντως φαίνεται να υπάρχει έλλειψη καλλιτεχνικής άποψης στο σχεδιασμό της πόλης. Μοιάζει με εντυπωσιακό mod κάποιου γνωστού game τύπου GTA V παρά με κάτι εντελώς αυθεντικό.

Από ότι είδα, είπε για 50-60 ώρες κάνοντας το "Χ".

Το πόση ώρα παίρνει για να κάνεις τα βασικά vs για να τελειώσεις τα πάντα, δεν το είπε κάποιος από όσο ξέρω.

Πάντως ακόμη και να είναι μόνον 50 ώρες καλή εμπειρία >>> 150 ώρες ΟΚ, τουλάχιστον αυτό πιστεύω. 

|

Σε κανένα τρέιλερ δεν είχε το ζεν, αργό, ψιλοήρεμο ατμοσφαιρικό sci-fi στυλ. Σε όλα ήταν σε κρακ και τα πάντα περνούσαν/γίνονται πολύ γρήγορα.

|

|

Τώρα παρά τα καλά ριβιού, θα πρέπει να κρατάμε μικρό καλάθι για ότι λένε.

Υπάρχουν παραδείγματα που οι ριβιούερς τρελάθηκαν με το πόσο καλό ήταν ένα review copy, αλλά όταν το παιχνίδι βγήκε για τον λαό ήταν μάπα. 

Από την άλλη, ότι συμπεράσματα βγουν για λεπτομέρειες είναι ολίγον τι θεωρίες θερινής νυκτός με καύσωνα. Με το παιχνίδι να βγαίνει σε ~5 μήνες πολλά μπορούν να αλλάξουν, προς το καλύτερο ή χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Το ποιο ιντριγκαδορικο για μενα ειναι οτι το επαιξαν τοσοι πολλοι διαφορετικοι και στο ιδιο στορυ αναφερουν τελειως διαφορετικο path...

 

Spoiler

Για παραδειγμα το στορυ για το demo που  ειχαμε δει εκει που συναντας την τυπισα και σου δινει το τσιπ να αγορασεις εκεινο το ρομποτ σαν αραχνη που ειχε μεσα ιο ( το επαιξαν καποιοι με ανεβασμενο το hacking  skill  του χαρακτηρα ) και οταν το περνεις το σκαναρεις και βλεπεις οτι εχει μεσα ιο και τον αφερεις .. οποτε οταν φτανεις σε αυτους με τον καταλληλο διαλογο τους κανεις συμμαχους και ο τυπος που εδειξαν σαν boss fight  πλεον ειναι μαζι σου και πολεμαει την αλλη τυπισα..

 

 

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο τα ελάχιστα pre order που έχω κάνει, και το αγόρασα μόνο για τα γραφικά που ΘΑ έχει και όλο το hype γύρω από τον τεχνικό τομέα, κατά τα άλλα και από τα βίντεο τα γραφικά δεν θα τα κρίνω παρά μόνο όταν το δοκιμάσω ο ίδιος (απλά δεν τρελάθηκα) μόνο για το gameplay ελπίζω επειδή ξέρω οτι δεν είναι σίγουρα του γούστου μου να μην το βαρεθώ τουλάχιστον αμέσως θα δείξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουμε δει πολλά μέχρι τώρα απλά κάτι δεν με αφήνει να πω ουαου θα είναι το καλύτερο game ever κτλ. Η πολύ γρήγορη δράση που φαίνεται να έχει δεν μου ταιριάζει με το Cyberpunk (blade runner) σκηνικό. Το pop up επίσης τραγικό και πολύ χειρότερο του Witcher 3 (Ultra Settings). Δεν ξέρω αλλά το περσινό trailer είχε αφήσει καλύτερες εντυπώσεις. Βέβαια είναι νωρίς ακόμα αλλά ελπίζω να βγουν σύντομα νέα gameplay trailers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Δεν έχουμε δει πολλά μέχρι τώρα απλά κάτι δεν με αφήνει να πω ουαου θα είναι το καλύτερο game ever κτλ. Η πολύ γρήγορη δράση που φαίνεται να έχει δεν μου ταιριάζει με το Cyberpunk (blade runner) σκηνικό. Το pop up επίσης τραγικό και πολύ χειρότερο του Witcher 3 (Ultra Settings). Δεν ξέρω αλλά το περσινό trailer είχε αφήσει καλύτερες εντυπώσεις. Βέβαια είναι νωρίς ακόμα αλλά ελπίζω να βγουν σύντομα νέα gameplay trailers.

Όπως έγραψα πριν:

Αναφορά σε κείμενο

Σε κανένα τρέιλερ δεν είχε το ζεν, αργό, ψιλοήρεμο ατμοσφαιρικό sci-fi στυλ. Σε όλα ήταν σε κρακ και τα πάντα περνούσαν/γίνονται πολύ γρήγορα.

Είχαν πει ποτέ ότι θα πάρουν στοιχεία από Blade runner και το έχασα; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι απλά αυτά που έγραψες αργό, ήρεμο, ατμοσφαιρικό, φουτουριστικό που θα ήθελα να είναι το παιχνίδι αντικατοπτρίζει για μένα πλήρως το Blade Runner. 

Ότι θα είναι παιχνιδάρα είναι σχεδόν σίγουρο. Το θέμα είναι αν πάει για best game of... που πολλοί από εμάς περιμένουμε. 

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...