Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει τα τελευταία πολλά χρόνια. Με διαφορά. Το τελείωσα 1-2 φορές λίγο πριν το patch 2.0, μερικές μετά, και μερικές με το PL, με την τελευταία στο Very Hard. Ναι, το έχω λιώσει. Η ιστορία είναι συγκινητική και, γενικά, μιλάμε για παιχνιδάρα. Δεν μπορώ καν να αρχίσω να περιγράφω τα συναισθήματα. Όποιος είναι του είδους και δεν το έχει παίξει, αγοράστε το σήμερα. Ναι, το παιχνίδι ήταν σκατά για χρόνια, αλλά τώρα είναι ένα τεράστιο έπος.

image.png.7e80351feb4db38288bbd756e3cc55e8.png

Επεξ/σία από BLiTzER
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι ποτέ δεν το συμπάθησα, γιατί ο κόσμος του μου θυμίζει ένα τεράστιο τσίρκο γεμάτο χρώματα και κλόουν. Βέβαια προτιμώ το υπό-είδος του Dark Cyberpunk, στυλ Blade Runner. Εν αναμονή του νέου Deus Ex, όταν και αν κυκλοφορήσει ποτέ.

  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deus Ex. Το original. ❤️ Τι σενάριο, διαλογάρες... Θυμάμαι ακόμα εκείνον τον διάλογο με τον Morpheus στο μυστικό δωμάτιο. Πολύ μπροστά. Δεν μπόρεσα ποτέ να παίξω κανένα άλλο της σειράς βέβαια. Μου έβγαζαν μια έντονη κονσολίλα που δεν πάλευα. 

Είναι πολύ μαύρο και σκοτεινό το CP2077 πάντως. Θα έλεγα να προσπεράσεις τα χρώματα και να του δώσεις μια ευκαιρία. 

Επεξ/σία από BLiTzER
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, BLiTzER είπε

Deus Ex. Το original. ❤️ Τι σενάριο, διαλογάρες... Θυμάμαι ακόμα εκείνον τον διάλογο με τον Morpheus στο μυστικό δωμάτιο. Πολύ μπροστά. Δεν μπόρεσα ποτέ να παίξω κανένα άλλο της σειράς βέβαια. Μου έβγαζαν μια έντονη κονσολίλα που δεν πάλευα. 

Είναι πολύ μαύρο και σκοτεινό το CP2077 πάντως. Θα έλεγα να προσπεράσεις τα χρώματα και να του δώσεις μια ευκαιρία. 

 

Του έχω δώσει πολλές ευκαιρίες. Βασικά το έχω τερματίσει 2 φορές, πριν την κυκλοφορία του Phantom Liberty. Στα μισά του expansion το παράτησα από βαρεμάρα. Έπρεπε να ήταν σε αυτήν την κατάσταση εξ αρχής και όχι μετά από 3 χρόνια. Κάποια στιγμή θα τερματίσω και το expansion. 

Όπως έχω πει ξανά παλαιότερα δεν με τραβάει η ατμόσφαιρα, οι διάλογοι (πολύ "μαγκιά" και αργκό)  και το gameplay που βασίζεται σε ιστορία (story-driven) και είναι απαρχαιωμένο (οι επιλογές του παίκτη δεν έχουν αντίκτυπο στην ιστορία και το περιβάλλον). Αντικειμενικά όμως είναι πολύ καλό παιχνίδι, πάνω από το μέσο όρο. 

Όσον αφορά το Deus Ex, αν είσαι φανατικός παίξε τα όλα μετά το πρώτο που ήταν και είναι το κορυφαίο. Το δεύτερο είναι Console port, μην το πάρεις στα σοβαρά. Το τρίτο (Human Revolution) παιχνιδάρα και άξιος διάδοχος του πρώτου. Το τέταρτο (Mankind Divided) επίσης είναι καλό αλλά κατώτερο από το Human Revolution. 

Δυστυχώς η σειρά έχει μπει στο πάγο εδώ και χρόνια. Γενικά, καλά Cyberpunk FPS δεν υπάρχουν δυστυχώς, και είναι και ένας από τους λόγους της επιτυχίας του CP 2077. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2024 στις 12:35 ΜΜ, _Theo_ είπε

 

Του έχω δώσει πολλές ευκαιρίες. Βασικά το έχω τερματίσει 2 φορές, πριν την κυκλοφορία του Phantom Liberty. Στα μισά του expansion το παράτησα από βαρεμάρα. Έπρεπε να ήταν σε αυτήν την κατάσταση εξ αρχής και όχι μετά από 3 χρόνια. Κάποια στιγμή θα τερματίσω και το expansion. 

Όπως έχω πει ξανά παλαιότερα δεν με τραβάει η ατμόσφαιρα, οι διάλογοι (πολύ "μαγκιά" και αργκό)  και το gameplay που βασίζεται σε ιστορία (story-driven) και είναι απαρχαιωμένο (οι επιλογές του παίκτη δεν έχουν αντίκτυπο στην ιστορία και το περιβάλλον). Αντικειμενικά όμως είναι πολύ καλό παιχνίδι, πάνω από το μέσο όρο. 

Όσον αφορά το Deus Ex, αν είσαι φανατικός παίξε τα όλα μετά το πρώτο που ήταν και είναι το κορυφαίο. Το δεύτερο είναι Console port, μην το πάρεις στα σοβαρά. Το τρίτο (Human Revolution) παιχνιδάρα και άξιος διάδοχος του πρώτου. Το τέταρτο (Mankind Divided) επίσης είναι καλό αλλά κατώτερο από το Human Revolution. 

Δυστυχώς η σειρά έχει μπει στο πάγο εδώ και χρόνια. Γενικά, καλά Cyberpunk FPS δεν υπάρχουν δυστυχώς, και είναι και ένας από τους λόγους της επιτυχίας του CP 2077. 

στην ίδια φάση ειμαι και εγώ. Το deus ex το λάτρεψα αυτό εδώ το παλεύω να το τελειώσω εδώ και χρόνια αν και δεν το παρατάω αλλά από την άλλη δεν μου έχει δώσει ποτέ αυτό το wow που είναι τα κορυφαία για μένα game.

Δεν μπορεί κάποιος όμως να αναγνωρίσει ότι πρόκειται για κορυφαίο τίτλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...