Προς το περιεχόμενο

Ανοίγει ο δρόμος για VDSL από τον ΟΤΕ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα περάσει πολύς καιρός για κάτι τέτοιο mindtrapper, ακόμα και για τον "μέγα" ΟΤΕ. Το θέμα δεν είναι τόσο εύκολο... Σχεδόν στην πλειοψηφία τους, υπάρχουν πολλοί δήμαρχοι "αντάρτες" που αξιώνουν πολλά χρήματα. Δεν νομίζω ότι αυτό το ποσοστό είναι εφικτό, και δεν νομίζω να καλυφθούν σύντομα τα αστικά κέντρα. Δεν είναι απλή διαδικασία, να αντικαταστήσεις όλα τα KV.

 

Δυστυχώς είναι απαισιόδοξα τα πράγματα. Μπορεί να πάρει πάνω από ένα χρόνο (ίσως και κατα πολύ πάνω από 1 χρόνο), και με τα ιδανικότερα σενάρια παρακαλώ (προσωπική εκτίμηση / σενάριο). Κρατάει καιρό και ο κλεφτοπόλεμος του ΟΤΕ με την ΕΕΤΤ (και αντίστροφα), η κοκορομαχία δεν λέει να τελειώσει εύκολα.

 

Δύσκολααααααα τα πράγματα, και αν το πάω παραπέρα, θα κάνω και την εξής νύξη:

 

Δύσκολη εποχή για πρίγκηπες.... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

και ρε παιδια οσοι ειναι πανω απο τα 800 μετρα τι γινεται? στο πηγαδι κατουρισαν? εγω π.χ ειμαι στα 1400 μετρα περιπου και δε μπορω λεει να βαλω vdsl (ειχα ρωτησει στη forthnet.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ε ναι, εξασθενεί το σήμα και δεν πιάνεις μέγιστο συγχρονισμό ακόμα και η καλωδίωση είναι άψογη...

 

ο μόνος τρόπος για να λυθεί αυτό το πρόβλημα είναι η υλοποίηση του VDSL μέσω FTTC (οπτική ίνα μέχρι το ΚΑΦΑΟ) που κάνει σιγά σιγά ο ΟΤΕ, ώστε η εξασθένιση να υφίσταται από το ΚΑΦΑΟ μέχρι το σπίτι (απόσταση μικρή στις περισσότερες περιπτώσεις)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...