Προς το περιεχόμενο

[SERIES] - Game of Thrones Season 3 [Full Spoilers till Season 2]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το 3ο βιβλίο θα το γυρίσουν σε 2 κύκλους απ' ότι κατάλαβα. Είναι πολύ μεγάλο και κάποιοι εκδοτικοί οίκοι το είχαν βγάλει σε 2 βιβλία.

Μιλάω για το τέλος και του 2ου τόμου, όπου αν οι σεναριογράφοι είναι πιστοί (που μέχρι τώρα είναι), πολλοί θα κόψουν φλέβες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3ο βιβλίο θα το γυρίσουν σε 2 κύκλους απ' ότι κατάλαβα. Είναι πολύ μεγάλο και κάποιοι εκδοτικοί οίκοι το είχαν βγάλει σε 2 βιβλία.

Μιλάω για το τέλος και του 2ου τόμου, όπου αν οι σεναριογράφοι είναι πιστοί (που μέχρι τώρα είναι), πολλοί θα κόψουν φλέβες!

Ποια βιβλία ήταν που ήταν ίδιο time frame αλλά άλλο point of view; To 3+4 ή το 4+5; Αυτά λογικά θα βγουν σε μία season, έτσι; Εγώ τώρα ξεκίνησα το 1ο ... :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια βιβλία ήταν που ήταν ίδιο time frame αλλά άλλο point of view; To 3+4 ή το 4+5; Αυτά λογικά θα βγουν σε μία season, έτσι; Εγώ τώρα ξεκίνησα το 1ο ... :)

 

Και τα 3 αυτά κάνουν overlap εαν θυμάμαι καλά (δηλαδή ένα timeline απο 3 μέχρι 5 με την αρχή κάθε βιβλίου να κάνει lap με το τέλος του προηγούμενου). 

 

Το αποκλείω να βγαίνουν σε μια σεζόν, απλώς επειδή τα βιβλία επικεντρώνουν σε διαφορετικούς χαρακτήρες στον ίδιο χρόνο - γιαυτό και το overlap - στην σειρά θα τους δείξουν όλους τους χαρακτήρες σε λογική χρονική συνέχεια. Δηλαδή θα κόβουν και θα ράβουν τα βιβλία για να πατάνε σε μια χρονική σειρά 10 επεισοδίων αντί για τον τρόπο που τα έχει ο Martin ταξινομημένα ανα χαρακτήρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια βιβλία ήταν που ήταν ίδιο time frame αλλά άλλο point of view; To 3+4 ή το 4+5; Αυτά λογικά θα βγουν σε μία season, έτσι; Εγώ τώρα ξεκίνησα το 1ο ... :)

νομίζω ήταν το 3+4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καταντησει βαρετο τοση αναμονη ,και εχω πολυ δρομο θα περιμενω να τελειωσει και αυτη η σεζον και θα την δω ολη σε ενα σουκου οπως παντα αλλωστε.1-1 επεισοδιο σε τοσο ενδιαφερουσα σειρα δεν παλευεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...