Προς το περιεχόμενο

[SERIES] - Game of Thrones Season 3 [Full Spoilers till Season 2]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλά καταλήγει με χειρονομία της γιαγιάς που είναι αρκετά κάπως... και δεν νομίζω να είχε άλλος τα κότσια να την κάνει. 

 

Αυτό που δεν γνωρίζω είναι πως είναι στα βιβλία αυτός ο διάλογος... μπορεί κάποιος αναγνώστης να πας πει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Στα βιβλία

 

 

αυτός ο διάλογος δεν έγινε ποτέ :P Κυρίως γιατι ο Ταιγουιν ήθελε να παντρέψει τη Σερσι με αλλον για να ισχυροποιήσει το θρόνο, τι νοημα έχει να παντρέψει τη Σερσι με τον Λορας τη στιγμή που ήδη εχουν συμμαχία με τους Ταιρέλς και παντρευεται ο Τζοφρι τη Μαργιωρη; 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε δει ως και τον κώλο του Χόντορ αλλά της Μαργιωρής ουχί,γιατί;

Μη με ξέφυγε θα γίνει χαμός,του Χόντορ χαράχτηκε στη μνήμη μου και δεν σβήνει,εμπειρία ζωής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σου ξεφυγε η Μαργιωρη (νταξει κωλο δεν εδειξε) και σου εμεινε ο Χοντορ ε; Χμμμ, δεν ειναι καλό αυτό :P

Όχι ωρέ,λέω δεν νομίζω να μου ξέφυγε ο κώλος και δεν μου ξέφυγε (αφού λες δεν τον έχει δείξει),άρα;

4b9.png

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Μπορεί να μας πει κανείς που έχει διαβάσει τα βιβλία αν η Καλίσι έχει κανει πάνω από 10 χλμ εδω και 3 σεζόν όμως?

Έχει κάνει. Μη ξεχνάς πως έχει πάρει απόφαση να ελευθερώνει σκλάβους... Εντάξει γίνεται κάπως επαναλαμβανόμενη σε αυτή τη φάση η ιστορία της,αλλά κάποια στιγμή θα πει "βαρέθηκα" και θα σταματήσει να τριγυρνάει σε κάθε κεφάλαιο και σε διαφορετική πόλη για κατάκτηση.

 

Εγώ που δεν έχω διαβάσει τα βιβλία αναρωτιέμαι τι σκατά γράφουν στις 700 ή 800 σελίδες που έχουν (ή πόσες έχουν τελοσπάντων). Γιατί αν η σειρά είναι πιστή μεταφορά τότε οι 650 ή 750 σελίδες πρέπει να είναι οι συζητήσεις στην αυλή του king's landind και οι βόλτες των λοιπών πέρα δώθε στην ύπαιθρο και στα χιόνια. Πραγματικά σε όλη τη σεζόν δεν έγινε απολύτως τίποτα πέρα από τα γεγονότα του 9ου επεισοδίου. Εδώ και 3 σεζόν η Καλίσι δε πρέπει να έχει κάνει πάνω από 10 χιλιόμετρα κι αυτά με το ζόρι. Εντάξει καλογυρισμένη είναι δε λέω αλλά άνετα ότι έχουμε δει μέχρι τώρα χωράει σε μια τρίωρη ταινία.

η σειρά δεν είναι πιστή μεταφορά.

σε γενικές γραμμές είναι,αλλά υπάρχουν καταστάσεις και πρόσωπα που δεν εμφανίζονται στη τηλεοπτική σειρά,και κάποια πράγματα είναι κάπως αλλαγμένα σε σχέση με τα βιβλία.

 

Σκέψου λίγο τη σχέση που έχει το κείμενο που είναι γραμμένο στο "Ιστορίες" του Ηρόδοτου,με το τι δείχνει η ταινία "300" και θα καταλάβεις πάνω κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...