Προς το περιεχόμενο

Watch Dogs


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια να ρωτησω κατι κι εγω;Αγορασα πριν λιγες ημερες τη gtx 770 στα 2gb .Η αληθεια ειναι οτι την αγορασα αποκλειστικα για το παιχνιδι ,αλλα βλεπω οτι τα ψιλοκολληματακια του τα χει.Με αφορμη αυτο λοιπον ηθελα να ρωτησω αν η καρτα αυτη και γενικα το συστημα μου ειναι αρκετα για ν ατρεξουν το παιχνιδι. (κατι διαβαζω για vram αλλα δε ξερω τι ειναι αυτο κι αν το εχω οντως)

 

  ASUSTeK COMPUTER INC. P8H61-M LX
 Intel Sandy Bridge
   Intel Core i5 @ 2900MHz
 8192MB (2 x 4096 DDR3-SDRAM )
  NVIDIA GeForce GTX 770

Eaeoionaeeu Oyoocia :    Windows 7 Ultimate Professional Media Center 6.01.7601 Service Pack 1 (64-bit)
DirectX :    ?eaioc 11.00
Windows Performance Index :    5.9 ooi 7.9
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα πρεπει να περιμενουμε να βγουν drivers αφου κυκλφοορησει επισημα το παιχνιδι σε 2 μερες για να ξερουμε ακριβως τι συστημα χρειαζεται για max settigns.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο τραγικά πράγματα..

 

1.Τα physics των αμαξιών είναι για κλάματα, χτυπάς και πολλές φορές το αμάξι δείχνει σαν καινούργιο.

2.Το σύστημα της μέρας/απόγευμα/νύχτας είναι λίγο ότι να 'ναι αφού πολλές φορές εκεί που οδηγάς ξαφνικά νυχτώνει απότομα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1.Τα physics των αμαξιών είναι για κλάματα, χτυπάς και πολλές φορές το αμάξι δείχνει σαν καινούργιο.

 

πραγματικά πολύ εκνευριστικό αυτό. γιατί έτσι; από εκεί που είχαμε παιχνίδια με ωραία car crash physics( αν υπάρχει τέτοιος όρος :P ) γυρίζουμε πίσω δεν ξέρω και γω πόσα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξενέρωσα απόλυτα τώρα..Το GTA IV μας είχε κακομάθει με τα crash physics των αμαξιών..

 

και το gta v δεν φαίνεται να τα πηγαίνει καλύτερα σ'αυτό το κομμάτι δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω κι εγω με Psycho Warhead.

 

μεχρι τωρα

 

+++

 

η φαση με τις καμερες και το ολο stealth με βαση αυτες

 

η φαση με τους npc και το προφιλ τους

 

οι καταδιωξεις με την αστυνομια ειναι ωραιες και ψιλοδυσκολες

 

το χακινγκ σε συστηματα εχει πλακα

 

οπως και το χακινγκ στους δρομους το οποιο ειναι και πιο ευχρηστο απο οσο περιμενα

 

το οτι ο χαρτης ειναι γεματος με μικροπραγματα να κανεις...το ποσο ενδιαφεροντα ειναι δεν ξερω γιατι παω σερι το campaing

 

- - -

 

η οδηγηση...και ειναι μεγαλο μειων γιατι παιζει ρολο σχεδον σε καθε αποστολη...δεν ειναι τραγικη αλλα ειναι μετριοτατη

 

η ατμοσφαιρα της πολης

 

 

 

αν δειξουμε επιεικια επειδη το concept του παιχνιδιου ειναι πολυ απαιτητικο και δυσκολο το 9αρακι το παιρνει. Αν το δουμε στεγνα ειναι παιχνιδι του 8, μονο και μονο επειδη οι καλλιτεχνες της rockstar εχουν ανεβασει τις απαιτησεις στο open world σε απλησιαστα επιπεδα για τους κοινους θνητους developers :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την οδήγηση την βρίσκω μια χαρά μου άρεσε ας πούμε πολύ περισσότερο απο αυτήν του GTAIV η οποία λίγο-πολύ με ξενέρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1.Τα physics των αμαξιών είναι για κλάματα, χτυπάς και πολλές φορές το αμάξι δείχνει σαν καινούργιο.

 

Θα έλεγα περισσότερο "damage model", γιατί όταν κόψεις τα φανάρια και τρακάρουν όλοι, ε, νομίζω ότι physics είναι μια χαρά. Το αν το αμάξι σου αντέχει πολύ, δεν έχει σχέση με την φυσική, αλλά με το πώς το έχουν κάνει να αντέχει γενικά.

 

Έχει φάση ότι το παιχνίδι έχει από διάφορα της Ubisoft μέσα.

 

Cover system / takedowns με ή χωρίς όπλο (Conviction, Blacklist).

Parkour / chase on foot (Assassin's Creed)

In-car camera (Driver: SF)

Tripping out (Far Cry 3)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα λιγο με Rivatuner,1440p Msaa x2+Ultra ολα, με 4.8Ghz ton cpu,εδειχνε 40-55fps/90%-94%-99% ακομα και 100% πολλες φορες τοgpu usage/3680mb Vram usage. Με λιγο oc tin gpu πιστευω εχω βρει το sweet spot του παιχνιδιου.

 

INgame τωρα,εκτος απο αυτα που αναφερατε με την οδηγηση,παρατηρησατε οτι το αμαξι που οδηγειτε εχει τον αψοφαντο?? :P θελει παρα πολλα τρακαρισματα για να το φτασεις στα τελειωματα του.. Btw μονο εγω παρατηρησα τα απειρα Ford Fiesta που εχει το παιχνιδι ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το παιχνίδι έχει άθλιο draw distance, τα υπόλοιπα πες οκ, αλλά το draw distance σε open world τίτλο εν έτη 2014, θα έπρεπε να 'ναι καλύτερο..

Αυτο. Με ολα τερμα, ακομα βλεπεις πραματα να ξεπεταγονται

 

Μετα απο εντατικα tests, πιστευω οτι το παιχνιδι ΘΕΛΕΙ patch. Δεν γινεται να τα βαζω ΟΛΑ low και να βγαζω 10 fps παραπανω απο οτι με ολα maxed out. Kατι δεν παει καλα εδω περα

Θα έλεγα περισσότερο "damage model", γιατί όταν κόψεις τα φανάρια και τρακάρουν όλοι, ε, νομίζω ότι physics είναι μια χαρά. Το αν το αμάξι σου αντέχει πολύ, δεν έχει σχέση με την φυσική, αλλά με το πώς το έχουν κάνει να αντέχει γενικά.

 

 

Σου φαινεται λογικο να χαλαν τα φαναρια και να τρακαρουν ολοι? ΕΜενα παλι οχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το αν το αμάξι σου αντέχει πολύ, δεν έχει σχέση με την φυσική, αλλά με το πώς το έχουν κάνει να αντέχει γενικά.

 

Έστω ότι έκαναν κάποιο αμάξι να αντέχει γενικά (που δεν ισχύει κάτι τέτοιο), πώς γίνεται όλα τα αμάξια να αντέχουν το ίδιο τότε, ποσο μάλλον σε τέτοιο βαθμό; Τάνκς είναι; Απλά είναι fail τα physics για τρακαρίσματα/ζημιές αυτοκινήτων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για μένα physics = Πώς πετάγεται ένα αμάξι και πώς κουνιέται όταν χτυπάει εδώ κι εκεί. Αναρτήσεις κλπ.

 

Το ότι δεν παθαίνουν ζημιά = damage modelling / "hitpoints".

 

 



Σου φαινεται λογικο να χαλαν τα φαναρια και να τρακαρουν ολοι? ΕΜενα παλι οχι..

 

Ναι, γιατί να χακάρεις όλη την πόλη είναι λογικότατο.

 

It's a GAME

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...