Προς το περιεχόμενο

Κανονικά οι πωλήσεις του Galaxy S III στις ΗΠΑ παρά τη μήνυση της Apple


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λέω εγώ τώρα μήπως η apple βλέπει να χάνι έδαφος από smartphone όπως η samsung και άλλες πολλές εταιρίες που έχουν λειτουργικό android και ξαφνικά πετάγεται και η microsoft και λέει να και το καινούργιο μου παιχνιδάκι windows 8 για tablets και λέει όπα όπα ρε παίδες τι κάνετε και εγώ πως θα πουλάω το iOS που είναι χιλιo κλειδωμένος κώδικας και πρέπει να έχεις μια χρυση καρτα για να αγοράζεις εφαρμογές?

και απλά βρέθηκε μπροστα της τώρα το sgs3

όπα εδώ εσύ θα πληρώσεις την νύφη.... :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματικά αυτή η κατάσταση έχει καταντήσει κουραστική. Το χειρότερο είναι ότι εκτός ότι μας βλέπουν σαν πορτοφόλια η πραγματική εξέλιξη της τεχνολογίας καθυστερεί από αυτές τις κινήσεις, με αποτέλεσμα να πάμε πιο αργά μπροστά απ' ότι μπορούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο κοστίζει το νεο GALAXY SIII ? smilie.png

6 κατοσταρικα!!! Ο chuck norris εχει iphone 4s με το μηλο ολοκληρο!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Καλα η apple δεν ξερει τι της φταιει. Πρωτα τους εκανε μυνηση στην samsung γιατι το samsung galaxy s λενε πως ηταν αντιγραφη επικολληση του iphone και τωρα αυτο!!!! Καλα ρε παιδια τι φταιει η samsung που κανει τοσο μαματα τα κινιτα της; Απλα η apple που εχει τοσο τσιμπιμενες τιμες καποια στιγμη θα σταματησει να πουλαει, και κανεις δεν θα κοιταει την εταιρια που αναφερεται μονο σε πλουσιους! Τεσπα με τις πατατες που κανει η apple στο τελος θα κανει το μηλαρακι να σαπισει και ο κοσμος θα προσπερνα καθε π@π@ρια που βγαζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο κοστίζει το νεο GALAXY SIII ? smilie.png

 

 

6 κατοσταρικα!!!

 

 

chuck norris εχει iphone 4s με το μηλο ολοκληρο!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Καλα η apple δεν ξερει τι της φταιει. Πρωτα τους εκανε μυνηση στην samsung γιατι το samsung galaxy s λενε πως ηταν αντιγραφη επικολληση του iphone και τωρα αυτο!!!! Καλα ρε παιδια τι φταιει η samsung που κανει τοσο μαματα τα κινιτα της; Απλα η apple που εχει τοσο τσιμπιμενες τιμες καποια στιγμη θα σταματησει να πουλαει, και κανεις δεν θα κοιταει την εταιρια που αναφερεται μονο σε πλουσιους! Τεσπα με τις πατατες που κανει η apple στο τελος θα κανει το μηλαρακι να σαπισει και ο κοσμος θα προσπερνα καθε π@π@ρια που βγαζει!

 

 

rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rolleyes.gif

 

 

κάτσε επειδή δεν μιλάς και απλά βάζεις παράθεσης καταλαβαίνω ότι και καλά η samsung δείχνει οικονομική μποστά στην apple αλλα με 6 κατοστάρικα δεν είναι απλά έτσι νομίζουμε?

 

εγώ προσωπικά νομίζω ότι 760 euro είναι παρα πολλά για iphone με οθόνη 3.5 inches LED-backlit IPS TFT 640 x 960 pixels και επεξεργαστή Dual-core 1 GHz Cortex-Α9 μπροστά σε 600 euro με οθόνη 4.8 inches Super AMOLED capacitive touchscreen 720 x 1280 pixels kai epeksergasti Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9

και για την ακρίβεια εδώ τα λέει όλα και πιστεύω πως ο καθένας μπορεί να καταλάβει γιατί 600 euro και σε λίγο καιρό και 500 ενώ η apple νομίζει ότι πουλάει πολύτιμα πετράδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε επειδή δεν μιλάς και απλά βάζεις παράθεσης καταλαβαίνω ότι και καλά η samsung δείχνει οικονομική μποστά στην apple αλλα με 6 κατοστάρικα δεν είναι απλά έτσι νομίζουμε?

 

εγώ προσωπικά νομίζω ότι 760 euro είναι παρα πολλά για iphone με οθόνη 3.5 inches LED-backlit IPS TFT 640 x 960 pixels και επεξεργαστή Dual-core 1 GHz Cortex-Α9 μπροστά σε 600 euro με οθόνη 4.8 inches Super AMOLED capacitive touchscreen 720 x 1280 pixels kai epeksergasti Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9

και για την ακρίβεια εδώ τα λέει όλα και πιστεύω πως ο καθένας μπορεί να καταλάβει γιατί 600 euro και σε λίγο καιρό και 500 ενώ η apple νομίζει ότι πουλάει πολύτιμα πετράδια

Κανένα πρόβλημα. Μπορείς να πάρεις το Samsung Galaxy SIII. Απλά μην μας λες ότι είναι οικονομικό (600€). Γιατί εγώ , αλλά και αρκετοί Apple Users, και 200€ να κόστιζε το SIII, πάλι iPhone 3GS θα αγόραζαν, ούτε καν 4S. Πρέπει λοιπόν να καταλάβεις εσύ και κάποιοι άλλοι, ότι δεν πάνε όλα με το κιλό και ότι δεν χτυπήσατε την καταπληκτική προσφορά επειδή έχει turbo, scart, διπλές εξατμίσεις, RCA, HDMI, 21" οθόνη, κλπ.

 

 

Απλά προτιμάτε το Android και καλά κάνετε. smilie.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα. Μπορείς να πάρεις το Samsung Galaxy SIII. Απλά μην μας λες ότι είναι οικονομικό (600€). Γιατί εγώ , αλλά και αρκετοί Apple Users, και 200€ να κόστιζε το SIII, πάλι iPhone 3GS θα αγόραζαν, ούτε καν 4S. Πρέπει λοιπόν να καταλάβεις εσύ και κάποιοι άλλοι, ότι δεν πάνε όλα με το κιλό και ότι δεν χτυπήσατε την καταπληκτική προσφορά επειδή έχει turbo, scart, διπλές εξατμίσεις, RCA, HDMI, 21" οθόνη, κλπ.

 

 

Απλά προτιμάτε το Android και καλά κάνετε. smilie.png

 

κοίταξε να δεις για να καταλάβεις ότι δεν είμαι άσχετος επειδή σίγουρα είχα iphone από πολύ μικρότερος από εσένα γιατί έχω ακολουθήσει όλη την οικογένεια apple από iphone 2g ipad1 και πάει λέγοντας και μετά το 4s αποφάσισα να πάρω το πρώτο μου android και είδα ότι η apple είναι απλά όνομα και τίποτα παραπάνω ευτυχώς για πολλούς και δυστυχώς για εσένα τώρα πια είναι παρα πολλά τα smartphones που έχουν την ποιότητα κατασκευής τις apple και ίσος σε μερικές περίπτωσις και καλύτερα. οποτε πιστεύω ότι είναι καλο η apple να περιοριστεί στην αμερική όπου το 4s το πουλάνε εκεί τα μισά χρήματα όπου την ίδια στιγμή εδώ το πουλάνε τα διπλα απλά και μονο γιατί δεν μπούν να χτυπήσουν τις τιμές τον άλλον smartfphone τουλάχιστον στην ελλάδα μιας και το κινεζάκι τις apple ακριβοπληρώνεται (μόλις 1,5 δολάριο την ώρα) για να γίνει χειροποίητο το υπερτιμημένο iphone

 

δεν έχει μονο η apple γνώσης στην τεχνολογία ζούνε κι άλλοι εδώ που μπορούνε να ασχοληθούνε με την τεχνολογία και να πατεντάρουν πράγματα.

 

απλά κάποτε και εγώ έτσι ήμουν δεν πάει να είχε και κάρβουνο μέσα είναι apple εγγύηση. xaxaxaxaxa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε οι εποχές που είχαν λίγοι και καλοί Apple products όμως. Και σε τόσο ανταγωνιστικό περιβάλλον, όλες οι εταιρίες πρέπει να λαμβάνουν υπ' όψιν τους πολύ σοβαρά τι ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ το κοινό από αυτές.

 

Συνεπώς, δεν είναι μόνο η ποιότητα κατασκευής, αλλά ΚΑΙ το λειτουργικό με το οικοσύστημά του, ΚΑΙ το brand status της εταιρίας, ΚΑΙ το prestige που σου προσθέτει το gadget...

 

Αν ερχόταν το iPhone στα 250ε δεν θα το έπαιρνε κανείς. Θα γινόταν το κινητό-μαϊντανός. Ενώ τώρα, έχει ένα ορισμένο status, και σαν κινητό αλλά και σαν brand. Και σε αυτό βασίζεται κιόλας.

 

Η samsung -και η κάθε samsung, προσπαθεί να ισοσταθμιστεί στα μάτια του καταναλωτή με τέτοιες τιμές. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. ^_^

 

ΕΚείνους τους ενδιαφέρει να πουλήσουν, όχι να συμφέρει τον καταναλωτή. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε να δεις για να καταλάβεις ότι δεν είμαι άσχετος επειδή σίγουρα είχα iphone από πολύ μικρότερος από εσένα γιατί έχω ακολουθήσει όλη την οικογένεια apple από iphone 2g ipad1 και πάει λέγοντας και μετά το 4s αποφάσισα να πάρω το πρώτο μου android

Πως είσαι τόσο σίγουρος ότι εγώ δεν είχα το πρώτο iPhone;

Τι θα έλεγες να σου ζητούσα στοιχεία γι' αυτό που λες, δηλαδή ότι είχες αυτές τις συσκευές στην κατοχή σου; :)

 

 

και είδα ότι η apple είναι απλά όνομα και τίποτα παραπάνω ευτυχώς για πολλούς και δυστυχώς για εσένα τώρα πια είναι παρα πολλά τα smartphones που έχουν την ποιότητα κατασκευής τις apple και ίσος σε μερικές περίπτωσις και καλύτερα. οποτε πιστεύω ότι είναι καλο η apple να περιοριστεί στην αμερική όπου το 4s το πουλάνε εκεί τα μισά χρήματα όπου την ίδια στιγμή εδώ το πουλάνε τα διπλα απλά και μονο γιατί δεν μπούν να χτυπήσουν τις τιμές τον άλλον smartfphone τουλάχιστον στην ελλάδα μιας και το κινεζάκι τις apple ακριβοπληρώνεται (μόλις 1,5 δολάριο την ώρα) για να γίνει χειροποίητο το υπερτιμημένο iphone

Δεν θα σχολιάσω την υποκειμενική πλευρά των πραγμάτων, αλλά την αντικειμενική.

Λες ότι το iPhone στην Αμερική έχει μισή τιμή. Με τον κοινό νου, κάποιος μπορεί να καταλάβει ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να συμβαίνει. Όμως επειδή είπα ότι θα μιλήσω με αντικειμενικά κριτήρια, το iPhone στην Αμερική χωρίς συμβόλαιο έχει παρόμοια τιμή με αυτή των Ευρωπαϊκών χωρών. Απλά αντί για 650€, έχει 650$. Με λίγα λόγια ότι κέρδος έχει κάποιος που θα το αγοράσει από Αμερική με Ευρώ, θα είναι αυτό του συναλλάγματος.

Υπάρχουν ωστόσο λίγο φθηνότερα iPhone, τα οποία είναι κλειδωμένα στο δίκτυο της AT-T και φυσικά πληρώνεις 24μηνο συμβόλαιο.

http://store.apple.c...e/family/iphone :)

 

 

Όσον αφορά το που κατασκευάζονται και πως εργάζονται οι εργαζόμενοι της Foxxcon, δες που φτιάχνεται η μητρική σου, τη TV σου και τα περισσότερα ηλεκτρονικά που έχεις στο σπίτι σου, και άσε τον αλτρουισμό για άλλο θέμα.

 

Υ.Γ.: Το Samsung Galaxy SIII, έχει 634€, όχι 600€.

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=9116

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζεις τόσο φανμποισμους, και τόσο πανασχετες απόψεις εκατέρωθεν εδω μέσα ώρες ώρες, που σου έρχεται να μη ξαναποσταρεις ποτε..

Μακάρι να φτιάξει κάποιος ένα φόρουμ που να κοβει με τη μια όσους γραφούν παπαριες για να διαβαζεις σοβαρά πραγματα και ας υποστηρίζουν οποιαδήποτε πλευρά.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα λατρευω ολες αυτες τις "αντικειμενικες" αποψεις και επιχειρηματα...Ρε παιδια οτι και να λετε και τα δυο κινητα πανακριβα ειναι οποτε νομιζω οτι θα πρεπε να σταματησει ολο αυτο το η samsung ειναι πιο φθηνη ειδικα οταν υπαρχουν φθηνοτερα smartphone αλλων εταιριων.Καλω η κακως πανω κατω iphone και galaxy (τα τελευταια μοντελα μην παρεξιγουμαι) σχεδον στις ιδιες τιμες κυμαινονται.Γιατι αν καποιος μου πει το galaxy φθηνο λογω του οτι ειναι 60 -70€ κατω ενω θα σκασει 630 € το θεωρω.....

Αν καποιον τον νοiαζει η τιμη να παει σε zte

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...