Προς το περιεχόμενο

Που θα βρω φθηνά αεροπορικά εισιτήρια;


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά. Ψάχνομαι τελευταία για sites με φτηνά αεροπορικά εισιτήρια, για εξωτερικό. Έχει κανείς υπόψη του κάποιο; Μέχρι τώρα δουλεύω με το checkfelix.com. Μήπως υπάρχει όμως κάτι καλύτερο; Εσείς ποιό site χρησιμοποιείτε;

 

Και κάτι τελευταίο. Μου είπε ένας φίλος ότι κάνει το εξής κόλπο. Πάει τελευταία στιγμη στο αεροδρόμιο, 1-1.30 ώρα πριν την πτήση που θέλει και βρίσκει πάντα σε πολύ καλές τιμές , εισιτήρια που έχουν ξεμείνει. Παίζει κάτι τέτοιο; Και αν ναι, με την επιστροφή, τι γίνεται; Πρέπει να κάνω πάλι τα ίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου είπε ένας φίλος ότι κάνει το εξής κόλπο. Πάει τελευταία στιγμη στο αεροδρόμιο, 1-1.30 ώρα πριν την πτήση που θέλει και βρίσκει πάντα σε πολύ καλές τιμές , εισιτήρια που έχουν ξεμείνει. Παίζει κάτι τέτοιο; Και αν ναι, με την επιστροφή, τι γίνεται; Πρέπει να κάνω πάλι τα ίδια;

Δεν ειναι κολπο. Ειναι οι κρατησεις που ακυρώθηκαν. Την μια φορα θα βρεις και τις αλλες 20 δεν θα βρεις. Πρεπει να εισαι κωλόφαρδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα xpapias, αυτό το checkfelix.com πρώτη φορά το ακούω.

 

Τσέκαρε και e-airtickets.gr και skyscanner.com.

 

Αυτό που κάνει ο φίλος σου μπορεί να πετύχει αλλά κινδυνεύεις πολύ εύκολα να μην πετάξεις :) Εγώ δεν θα το έκανα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνε σε αμερικάνικα sites, τις περισσότερες φορές βγαίνεις κερδισμένος από το exchange ratio δολάριο/γιούρο.

 

www.cheaptickets.com, www.expedia.com, etc

 

Αυτό που προτείνει ο φίλος σου, το έκανα για 3-4 χρόνια, σε δρομολόγιο που ήμουν τακτικός, Μυτιλήνη/Σάμο-Αθήνα, αλλά μην το κάνεις. Οι τιμές δεν είναι κοψοχρονιά και μπορεί να ξεμείνεις. Σημείωση, το είχα εξελίξει τόσο που έκανα τηλεφωνικά check-in.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.flylowcostairlines.org/low-cost-airlines/

 

Γενικά κάνε αναζήτηση low cost airlines στον γούγλη και δες ποιες εταιρίες βγαίνουν και ποιες πετάνε σ'αεροδρόμια που σε βολεύουν.

Συνήθως σε sites όπως cheaptickets expedia e-airtickets.gr και skyscanner αυτές οι εταιρίες δεν βγαίνουν (με εξαίρεση ίσως το skyscanner που κάποιες φτηνές εταιρίες τις βγάζει.

Πιο φθηνά, δεν θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ το kayak.com Παρόμοιο ψαχτήρι με τα παραπάνω. Στα + το multi-city feature (βοηθάει στο να μην πληρώσεις τα μαλλιοκέφαλά σου μιας και αν ταξιδέψεις με την ίδια εταιρεία παίρνεις τιμές round-trip), το add nearby airports καθώς και η ταυτόχρονη αναζήτηση σε άλλα ψαχτήρια όπως edreams, rumbo, expedia κτλ. αν και αυτή δεν είναι διαθέσιμη σε όλες τις γλώσσες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Τελικά ξέμεινα έξω αλλά δεν πειράζει! Εγινε χαμός με τα αεροπορικά εισιτήρια αυτές τις μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Για φθηνά αεροπορικά νομίζω ότι επιλέγουμε http://www.fthina-aeroporika.gr/. Επιπλέον υπάρχει ειδική σελίδα για όλες τις προσφορές από όλε τις αεροπορικές εταιρίες και μπορείτε να τις βρείτε στο :
http://www.fthina-aeroporika.gr/prosfores-aeroporika-eisitiria/

Υπάρχει προσφορά από την Aegean Airlines για 39€ για πτήσεις Αθήνα Θεσσαλονίκη - Ρόδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...