Προς το περιεχόμενο

Piledriver preview


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και κάτι ακόμα ! Ο Α10-5800Κ με μνήμες στα 1866Μηζ/ 1,65v με βγαλμένους τους σκληρούς  (μόνο ssd) επάνω , δουλεύει IDLE με 21watt !!!!

 

 

Απο τα απλα mosfet εχεις ενα 20%  στα πολυ καλα  οπως UP4 εχεις καπου 10%. ( αποδοση PWM )

 

η φωτο ποσα W λεει;

 

 

 

 

Απο τα απλα mosfet εχεις ενα 20%  στα πολυ καλα  οπως UP4 εχεις καπου 10%. ( αποδοση PWM )

 

η φωτο ποσα W λεει;

 

146watt  αλλά για όλο το σύστημα που αναφέρω παραπάνω !!! Είδη στην μέτρηση ένα 20% είναι απώλειες από το τροφοδοτικό !!!!

 

 

Πολύ καλή μητρική η FM2 A75 PRO4 M ! Ισως η ταχύτερη μητρική με UEFI BIOS που έχω πιάσει στα χέρια μου για είσοδο στα WIN 7 64BIT !! 

 

Πληρέστατη και ταχύτατη !!! Μπράβο ASROCK !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ το μηχάνημα που έστησες μοιάζει πάρα πολύ με αυτό που θέλω να φτιάξω και εγώ. Πως το βλέπεις από άποψη επιδόσεων; Μήπως έχεις κανένα σκορ από PCMark7; Επίσης το τροφοδοτικό του είναι καλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Με το που άλλαξες cpu έκανες clear cmos ,, έβγαλες μπαταρία κ.λ.π. ?</p>

εγιναν ολες οι προβλεπομενες ενεργειες.

μαζι με αυτα που αναφερεις, η μητρικη δοκιμαστικε με μια η και καθολου μνημες.

χωρις καρτα γραφικων, χωρις επεξεργαστη.

σε ολες αυτες τις δοκιμες, απο τον τζιτζικα της

μητρικης δεν επερνα κανενα ηχητικο μηνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ το μηχάνημα που έστησες μοιάζει πάρα πολύ με αυτό που θέλω να φτιάξω και εγώ. Πως το βλέπεις από άποψη επιδόσεων; Μήπως έχεις κανένα σκορ από PCMark7; Επίσης το τροφοδοτικό του είναι καλό;

 

 

Το τροφοδοτικό του είναι ότι πρέπει για ένα τέτοιο σύστημα.  Είναι 80Plus με 35€ κόστος ! 

 

Απο επιδόσεις καλός είναι τηρουμένων των αναλογιών ! Σφαίρα πάει για να πω την αλήθεια παιχνίδια δεν δοκίμασα ακόμα και δεν νομίζω να κάτσω να δοκιμάσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική λέει πως οι πυρήνες δεν γίνεται να χουν χαμηλότερη από του socket  :)

Είναι όμως πραγματική θερμοκρασία το 32 που βλέπω;

Με φοβίζει λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις να ανησυχείς για κάτι.Κοντά στην πραγματική είναι.Αν είχες κάτω από τη θερμοκρασία περιβάλλοντος να λέγα άντε.Και κοίτα το load περισσότερο.

 

Μη ξεχνάς έχεις stressarei με ένα από τα πιο βαριά προγράμματα σε stress.Είσαι παραπάνω από απλώς καλά  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ο FX 8350 βαραει 73c ( amd OverDrive ) στην επεξεργασία βιντεο ( cpu usage 90% + gpu dxva )

 

ειναι φυσιολογική τελικα η ένδειξη του Overdrive η θα ξεχασω αυτα που ξερω ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να πηγαίνει κάτι λάθος με την ψύκτρα σου ! Κοίταξε παρακάτω τι γίνεται σε εμένα με OCCT και όλα defult ! Παρακολούθησε και την συμπεριφορά του APM MASTER MODE !!! Κοίταξε που ρίχνει τους πυρήνες για να μην ξεπεράσει το TDP ....  :shock:

 

Είμαι με SCYTHE MUGEN 2100 και με τους ανεμιστήρες ρυθμισμένους έτσι ώστε να δουλεύουν στο ελάχιστο δυνατό για να κρατήσουν την θερμοκρασία στους 60C (ρύθμιση από μητρική)

 

32764301.png



Κάτι άλλο που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι η ταλάντευση του B. CLOCK ....  

 

Κοίταξε το παρακάτω διάγραμμα...

 

capture3cm.png



Η θερμοκρασία στα cores 

 

capturehjw.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις νομιζεται οτι σας κανω πλακα ε ? δειτε εδω. http://postimage.org/image/o8m9fk34v/full/

 

 

full

 

 



Λάθος ένδειξη.

 

δες και αυτα που εβαλα απο αλλα προγραμματα !!!! 

 

πρεπει να υπάρχει πρόβλημα σίγουρα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...