Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με κάρτα δικτύου σε Laptop


GR-Internet Blog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, έχω το laptop Dell inspiron n5110 http://www.skroutz.gr/s/355415/Dell-Inspiron-15R-N5110-i5-2410-4GB-500GB.html Είχα καιρό να το ανοίξω και το άνοιξα σήμερα. Πάω στο Intel Wifi και μου λέει "Δεν βρέθηκε υποστηριζόμενος προσαρμογέας ασύρματου δικτύου Intel".Πάω στο Intel Wireless και μου λέει "Η τεχνολογία Intel My wifi δεν είναι ενεργοποιημένη, επανεκινείστε τον υπολογιστή και δοκιμάστε ξανά". Κάνω επανεκίνηση αλλά τίποτα. Ακουλούθησα κάποιους οδηγούς που βρήκα στο site της intel και σε άλλα site αλλά πάλι τίποτα. Μήπως έχει κουνηθεί δεν ξέρω και γω πως το λαπτοπ και έχει αποσυνδεθεί η κάρτα δικτύο γιατί συνδέω και καλώδιο ethernet και ούτε αυτό το αναγνωρίζει. Τώρα έχω κουμπώσει μία άλλη usb κάρτα και κατάφερα να συνδεθώ στο διαδίκτυο. Τι φταίει, τι μπορώ να κάνω, ποιο είναι το τηλέφωνο της dell? Boήθειστε με αν μπορείτε και σόρρυ αν το έβαλα σε λάθος κατηγορεία το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το θέμα λύθηκε. Τελικά πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα που το αγόρασα αρχικά και μου είπαν να πάρω στην dell. Πήρα στην dell (εξυπηρετικότατοι παρεπιτώντως) και μου είπαν να κάνω εγκατάσταση κάτι drivers και όλα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...