Προς το περιεχόμενο

Η Apple τροποποιεί τα διαφημιστικά της μηνύματα για την ασφάλεια του OS X


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ούτε να κάνω format(δεν υπάρχει σαν ορισμός αυτό)

Χμμ... μία γρήγορη αναζήτηση για τη λέξη format στο MacOS subforum του insomnia δίνει 307 αποτελέσματα, άρα πρέπει να υπάρχει ως ορισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Το ξέρω. Σε σένα πήγαινε η πρώτη παράγραφος. Η δεύτερη δεν απευθύνεται σε σένα.

Αφού έχουμε 9 σελίδες offtopic θα μου επιτρέψετε ένα σχόλιο ακόμα. Ερώτηση μάλλον..

Τα windows 7 πως τα "πηγαίνουν" με MAC hardware?

Άσχετο με τη συζήτησή μας, αλλά δεν υπάρχουν χιλιάδες παιχνίδια καλύτερα από αυτά που ανέφερα. Εκτός αν σε ενδιαφέρει απλώς να έχεις την επιλογή να παίζεις χειρότερα παιχνίδια.

Εγώ κατεβάζω 15 περίπου παιχνίδια από PSN και Xbox Live το μήνα και μπορεί να παίξω μια ώρα το καθένα και να γουστάρω. Είναι ανάλογα τι γουστάρει ο καθένας..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μιλησα για ασυμβατοτητες βαλτο λιγο να δουλεψει με ειδες να λεω για usb?

 

Μίλησες για χαρακτηριστικά για θύρες...

 

 

 

Δουλεύω και τα δυο και εγώ οπότε μην μου λες να ξεχωρίσω ξέρω πολύ κάλα να ξεχωρίζω και να διακρίνω τα μειονεκτήματα του ενός και του άλλου....

 

Άλλα ας ρίξουμε τους τόνους..

 

Πες μας λοιπον σε τι δεν σε καλύπτουν , μήπως τελικά αυτό που θες να κάνεις γίνεται και δεν το ξέρεις...ή να μάθουμε και εμείς αν δεν

μπορουν να καλύψουν κάποιο τομέα τα mac ποιος είναι αυτός ώστε να προφυλάξουμε , μελλοντικούς αγοραστές και να μην τα προτείνουμε...

 

Συγκεκριμένα θέλω όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

Αφού έχουμε 9 σελίδες offtopic θα μου επιτρέψετε ένα σχόλιο ακόμα. Ερώτηση μάλλον..

Τα windows 7 πως τα "πηγαίνουν" με MAC hardware?

 

Δεν ξέρω. Τα XP χρησιμοποιώ. Για λόγους χώρου, αλλά δε τα θεωρώ και απαραίτητα τα 7.

 

Εγώ κατεβάζω 15 περίπου παιχνίδια από PSN και Xbox Live το μήνα και μπορεί να παίξω μια ώρα το καθένα και να γουστάρω. Είναι ανάλογα τι γουστάρει ο καθένας..

 

Σωστός.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άσχετο με τη συζήτησή μας, αλλά δεν υπάρχουν χιλιάδες παιχνίδια καλύτερα από αυτά που ανέφερα. Εκτός αν σε ενδιαφέρει απλώς να έχεις την επιλογή να παίζεις χειρότερα παιχνίδια.

Την απαντηση θα την βρεις αν κανεις μια βολτιτσα στη PC games ενοτητα και την συγκρινεις με την mac games ενοτητα!

Πολυ φιλικα παντα!;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω και τα δυο και εγώ οπότε μην μου λες να ξεχωρίσω ξέρω πολύ κάλα να ξεχωρίζω και να διακρίνω τα μειονεκτήματα του ενός και του άλλου....

 

Άλλα ας ρίξουμε τους τόνους..

 

Πες μας λοιπον σε τι δεν σε καλύπτουν , μήπως τελικά αυτό που θες να κάνεις γίνεται και δεν το ξέρεις...ή να μάθουμε και εμείς αν δεν

μπορουν να καλύψουν κάποιο τομέα τα mac ποιος είναι αυτός ώστε να προφυλάξουμε , μελλοντικούς αγοραστές και να μην τα προτείνουμε...

 

Συγκεκριμένα θέλω όμως..

Το καταλαβαινεις οτι το εχουμε χεσει το θεμα και το τι δεν μου αρεσει εμενα στο μακ δεν αφορα τους υπολοιπους εδω μεσα ετσι?αν ειναι θα σου στειλω πμ αλλη στιγμη κ θα σου πω τι μου φταιει στο μακ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ χρησιμοποιώ και τα δύο. Γι' αυτό έχω Mac. Γιατί τρέχει και Windows. Βέβαια, αυτή τη στιγμή τα χρησιμοποιώ μόνο για το Pro Evolution και ένα πρόγραμμα εκμάθησης Γερμανικών. Α, και το Sopcast όταν έχει κανέναν αγώνα (γιατί δεν έχω τηλεόραση).

 

Από παιχνίδια σε Mac, καλύπτομαι από τα Civilization, Warcraft, Starcraft, Witcher, Half Life, Portal, Machinarium, Monkey Island, Sims, World of Goo, Football Manager, Braid, Rome Total War, Bioshock, Batman Arkham Asylum, Assasin's Creed, Knights of the Old Republic, Call of Duty, DiRT, Sid Meier's Pirates και πολλά ακόμη. Όλα από πολύ καλά ως εξαιρετικά παιχνίδια. Έτσι, για να τελειώνουμε και με αυτό το μύθο.

 

φρεσκο πραμα δηλαδη. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ξεκίνησε λοιπόν επειδή η apple άλλαξε τη διαφήμισή της (η οποία έλεγε κατα γράμμα: Τα MAC δε κολλάνε ιούς!)

και βρέθηκε άνθρωπος απο την 1η σελίδα να κατηγορεί τα windows.

9 σελίδες offtopic.

 

Pc viruses κολλάνε αλλα δεν νοσουν. Υπάρχει η πιθανότητα να γίνουν φορείς κάποιον windows pc viruses χωρίς τα Mac να χάσουν απο την λειτουργικότητα τους. Στην apple o όρος pc σημαίνει windows. Απο την στιγμη όμως που αποφάσισαν στο mountain lion να κάνουν security update ώστε να γίνεται έλεγχος τους συστήματος απο την apple για τυχον viruses αυτόματα, πάει να πει ότι έχουν υπόψιες για ύπαρξη Mac viruses. Σε λίγο καιρο πιστεύω θα βγει η Microsoft και θα διαφημίζει ότι το windows δεν κολλάει Mac viruses.....που και κατα γράμμα να το ερμηνεύσει κάποιος είναι σωστό.....

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλάω για παιχνίδια αλλά για εφαρμογές. Αν θέλω παιχνίδια έχω PS3 και XBOX με χιλιάδες τίτλους να διαλέξω. Όχι 20 που μόλις αράδιασες.

Υπάρχουν εφαρμογές στον τομέα μου που δεν τρέχουν σε MAC όπως άλλες που δεν τρέχουν σε windows, τουλάχιστον όπως θα έπρεπε..

 

τριχες.

και οι δυο κονσολες απο καμια 10αρια (αντε 20 το πολυ) καλα IP προσφερουν για να παιζεις ολα αυτα τα χρονια.oλα τα υπολοιπα παιχνιδια oυτε καν ξερεις ποια ειναι.

που ειναι χαρακτηριστικο παραδειγμα οτι μια κλειστη και απολυτως ελεγχομενη αγορα,δεν ειναι προσφορο εδαφος για δημιουργικότητα,πρωτοτυπια,προβολη και προωθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κομπλεξισμός του παραθυροχρήστη σε όλο του το μεγαλέιο εδω μέσα!!!!!!!Dll hell for ever!!!!!xaxaxaxaxax

Ειμαι χρηστης και των 2 λογισμικων και ξερω ποτε να χρησιμοποιω το ενα και ποτε το αλλο για καθαρα δικο μου κερδος!μην κανετε ετσι,δεν σας πληρωνουν οι μεγαλοκαρχαριες που θεοποιητε!ειτε λεγετε μηλο ειτε παρατζουροφυλο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

 

Την απαντηση θα την βρεις αν κανεις μια βολτιτσα στη PC games ενοτητα και την συγκρινεις με την mac games ενοτητα!

Πολυ φιλικα παντα!;)

 

 

Την απάντηση σε τι; Πολλά από τα παιχνίδια που ανέφερα συζητιούνται στην PC Games ενότητα, και από τα υπόλοιπα, δεν είναι τόσα πολλά αυτά που είναι καλύτερα. Πχ στα stickies έχουμε WoW και Diablo III (που δεν είχα αναφέρει), ενώ στην πρώτη σελίδα βρίσκουμε ακόμη το FIFA (το οποίο επίσης δεν ανέφερα), το Limbo, το Dirt, το Sims κτλ.

 

Άλλωστε δεν είπα ότι δεν υπάρχουν καλύτερα παιχνίδια από αυτά. Έγραψα απλά ότι αυτά δεν είναι χιλιάδες. Εν ολίγοις, από τα καλύτερα παιχνίδια που κυκλοφορούν, πολλά βγαίνουν για Mac. Αυτό έγραψα και δε βλέπω πως βγαίνει κάποιο διαφορετικό συμπέρασμα κοιτώντας την ενότητα PC Games.

 

φρεσκο πραμα δηλαδη. :devil:

 

 

Ναι. Δεν νομίζω ότι είναι παλιά παιχνίδια το Diablo 3, το Civilization V, το Starcraft 2, το Portal 2, το Knights of the Old Republic, το Batman, το Football Manager 2012 κτλ κτλ, βαριέμαι να τα ξαναγράφω.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτα που διαβαζω εδω μεσα νομιζω οτι χρησιμοποιω windows 17 και οχι windows 7. μηπως ρε παιδια εσεις που λετε οτι κολλατε ιους, οτι σας κανει το pc restart, οτι κολλαει συνεχεια, οτι σας πεταγονται συνεχεια μηνυματα σφαλματος... μηπως κανετε κατι λαθος? λεω εγω τωρα...

@manuel τα μισα απο τα παιχνιδια που εγραψες ειναι παλια.....αν το starcraft 2, το knights of the old republic, το half life, machinarium που εβαλες δεν ειναι παλια τοτε τι ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
αν το starcraft 2, το knights of the old republic, το half life, machinarium που εβαλες δεν ειναι παλια τοτε τι ειναι?

 

Το Starcraft 2 ακόμη περιμένουμε να κυκλοφορήσει ολόκληρο, κατά μια έννοια.

Εννοούσα το The Old Republic. Sorry για το λάθος, αλλά νομίζω ότι ήταν εύκολο να το καταλάβεις.

Για το Half Life και το Machinarium, δεν είπα ποτέ ότι δεν είναι παλιά παιχνίδια. huh.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...