Προς το περιεχόμενο

Η Apple τροποποιεί τα διαφημιστικά της μηνύματα για την ασφάλεια του OS X


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα περισσοτερα παιχνιδια στην λιστα σου ειναι παλια.

μονο το diablo 3 και το kotor ειναι καινουργια παιχνιδια.

starcraft2 δεν εχει βγει ακομη.

και περα απο αυτο,οι 4 δυνατοι τιτλοι στην λιστα σου ειναι απο τις δυο ιδιες εταιρειες.δεν βλεπω ποικιλια απο publishers δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

 

 

 

Την απάντηση σε τι; Πολλά από τα παιχνίδια που ανέφερα συζητιούνται στην PC Games ενότητα, και από τα υπόλοιπα, δεν είναι τόσα πολλά αυτά που είναι καλύτερα. Πχ στα stickies έχουμε WoW και Diablo III (που δεν είχα αναφέρει), ενώ στην πρώτη σελίδα βρίσκουμε ακόμη το FIFA (το οποίο επίσης δεν ανέφερα), το Limbo, το Dirt, το Sims κτλ.

 

Άλλωστε δεν είπα ότι δεν υπάρχουν καλύτερα παιχνίδια από αυτά. Έγραψα απλά ότι αυτά δεν είναι χιλιάδες. Εν ολίγοις, από τα καλύτερα παιχνίδια που κυκλοφορούν, πολλά βγαίνουν για Mac. Αυτό έγραψα και δε βλέπω πως βγαίνει κάποιο διαφορετικό συμπέρασμα κοιτώντας την ενότητα PC Games.

 

 

 

 

Ναι. Δεν νομίζω ότι είναι παλιά παιχνίδια το Diablo 3, το Civilization V, το Starcraft 2, το Portal 2, το Knights of the Old Republic, το Batman, το Football Manager 2012 κτλ κτλ, βαριέμαι να τα ξαναγράφω.

BF3,Witcher2,Batman arkham city,Call of Duty: Modern Warfare 3,PES,Crysis2 k Crysis3(που αναμενεται) και πολλα αλλα ολοκαινουρια παιχνιδια!

Απλα σου αναφερα τα πιο μαστ παιχνιδια του 2011-2012!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

 

BF3,Witcher2,Batman arkham city,Call of Duty: Modern Warfare 3,PES,FIFA,Crysis2 k Crysis3(που αναμενεται) και πολλα αλλα ολοκαινουρια παιχνιδια!

Απλα σου αναφερα τα πιο μαστ παιχνιδια του 2011-2012!

 

 

 

Και ποια είναι η αντίρρησή σου σε αυτά που γράφω εγώ;

 

Επί τη ευκαιρία, αργά ή γρήγορα, τα Witcher 2 και Batman Arkham City θα βγούνε και για Mac, όπως και τα προηγούμενα.

 

ΟΚ, προσωπικό θέμα τα παρακάτω και δεν τα χρησιμοποιώ ως επιχείρημα, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν αλλάζω υπολογιστή κάθε χρόνο για να μπορώ να παίξω τα παιχνίδια που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή. Πάντα παίζω παιχνίδια 2-3 χρόνων (εκτός βέβαια από τα πρώτα 1-2 χρόνια που αγοράζω υπολογιστή), ώστε αφενός να μπορώ να τα χαρώ με τα γραφικά και τις επιδόσεις που πρέπει, αφετέρου για να έχουν βγει από το Beta Testing, το οποίο εδώ και χρόνια γίνεται πλέον ταυτόχρονα με την κυκλοφορία του παιχνιδιού και τα patches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποια είναι η αντίρρησή σου σε αυτά που γράφω εγώ;

 

Επί τη ευκαιρία, αργά ή γρήγορα, τα Witcher 2 και Batman Arkham City θα βγούνε και για Mac, όπως και τα προηγούμενα.

 

ΟΚ, προσωπικό θέμα τα παρακάτω και δεν τα χρησιμοποιώ ως επιχείρημα, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν αλλάζω υπολογιστή κάθε χρόνο για να μπορώ να παίξω τα παιχνίδια που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή. Πάντα παίζω παιχνίδια 2-3 χρόνων (εκτός βέβαια από τα πρώτα 1-2 χρόνια που αγοράζω υπολογιστή), ώστε αφενός να μπορώ να τα χαρώ με τα γραφικά και τις επιδόσεις που πρέπει, αφετέρου για να έχουν βγει από το Beta Testing, το οποίο εδώ και χρόνια γίνεται πλέον ταυτόχρονα με την κυκλοφορία του παιχνιδιού και τα patches.

Εγω δεν εχω καμια αντιρηση!Οπως βολευεται ο καθενας!

Αλλα το να λεμε οτι εχουν ολα τα καλα παιχνιδια των 2-3 προηγουμενων χρωνων,με 2-3 εξερεσεις και ολα τα υπολοιπα ειναι χαλια,ακομη και τα τοπ καινουρια παιχνιδια που αναφερα πιο πανω,ειναι λιγο ως πολυ υπερβολικο ή και παραλογο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγω δεν εχω καμια αντιρηση!Οπως βολευεται ο καθενας!

Αλλα το να λεμε οτι εχουν ολα τα καλα παιχνιδια των 2-3 προηγουμενων χρωνων,με 2-3 εξερεσεις και ολα τα υπολοιπα ειναι χαλια,ακομη και τα τοπ καινουρια παιχνιδια που αναφερα πιο πανω,ειναι λιγο ως πολυ υπερβολικο ή και παραλογο!

 

Δεν είπε κανένας τέτοιο πράγμα. Και seriously, βαρέθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα περισσοτερα παιχνιδια στην λιστα σου ειναι παλια.

μονο το diablo 3 και το kotor ειναι καινουργια παιχνιδια.

starcraft2 δεν εχει βγει ακομη.

και περα απο αυτο,οι 4 δυνατοι τιτλοι στην λιστα σου ειναι απο τις δυο ιδιες εταιρειες.δεν βλεπω ποικιλια απο publishers δηλαδη.

 

 

Αν το StarCraft 2 δεν έχει βγει ακόμα, εγώ είμαι από το μέλλον και το έχω.... :)

 

Πάντως, δεν ξέρω τι πρόβλημα έχουν μερική με τα λειτουργικά. Έμενα μου αρέσουν και τα δυο. Το κάθε ένα και στην χρήση του. Ότι αφορά Virus κλπ, να προσέχουμε όλοι, είτε MAC Users είτε Windows Users. Χωρίς προσοχή όλοι θα την πατήσουν κάποια μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσεις το Ελλαδιστάν, δηλαδή 900 ευρώ στην Αμερική για τον απλό iMac είναι για λεφτάδες;

 

Εξαρτάται τις ανάγκες του καθενός. Αν κάποιος πχ χρειάζεται ένα λαπτοπ για απλή χρήση (σερφαρισμα, μουσική, ταινίες, κλπ), μπορεί να το κάνει και με ένα λαπτοπ των 400 ευρώ. Στην Apple θα δώσει 1000 ευρώ για να κάνει την ίδια χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τις ανάγκες του καθενός. Αν κάποιος πχ χρειάζεται ένα λαπτοπ για απλή χρήση (σερφαρισμα, μουσική, ταινίες, κλπ), μπορεί να το κάνει και με ένα λαπτοπ των 400 ευρώ. Στην Apple θα δώσει 1000 ευρώ για να κάνει την ίδια χρήση.

 

 

 

Kαι πάλι εξαρτάται..

Μια φίλη μου δεν είχε ποτέ υπολογιστή ούτε ήξερε πως είναι εμφανισιακά δηλαδή τόσο άσχετη ..

 

Ήθελε να πάρει laptop κάποια στιγμή..

 

Τι να της έλεγα πάρε pc να αρχίσει μετά από καιρό μου κολλαει το ένα μου κολλάει το άλλο;;

 

Μου αργεί γιατί το laptop έρχεται με 200 άχρηστα προγράμματα adds προεγκατεστημενα από την κάθε εταιρία και σέρνονται;;;

 

Δε νομίζω. ..πήρε ένα mac το άναψε και αυτό ήταν δεν χρειάστηκε να ασχοληθεί με τίποτα...

έμαθε τα βασικά έδωσε κάτι παραπάνω άλλα επένδυσε σε μια αγορά...

 

 

Tα pc είναι η χαρά του modifier μπιμπλικά που πρέπει να σετάρι 10 πράγματα για να κάνει ένα...

 

Εξαρτάται από την ανάγκη και την περίπτωση λοιπόν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι πάλι εξαρτάται..

Μια φίλη μου δεν είχε ποτέ υπολογιστή ούτε ήξερε πως είναι εμφανισιακά δηλαδή τόσο άσχετη ..

 

Ήθελε να πάρει laptop κάποια στιγμή..

 

Τι να της έλεγα πάρε pc να αρχίσει μετά από καιρό μου κολλαει το ένα μου κολλάει το άλλο;;

 

Μου αργεί γιατί το laptop έρχεται με 200 άχρηστα προγράμματα adds προεγκατεστημενα από την κάθε εταιρία και σέρνονται;;;

 

Δε νομίζω. ..πήρε ένα mac το άναψε και αυτό ήταν δεν χρειάστηκε να ασχοληθεί με τίποτα...

έμαθε τα βασικά έδωσε κάτι παραπάνω άλλα επένδυσε σε μια αγορά...

 

 

Tα pc είναι η χαρά του modifier μπίμπλικα που πρέπει να σετάρι 40 πράγματα για να κάνει ένα...

 

Εξαρτάται από την ανάγκη και την περίπτωση λοιπόν..

 

Ούτε 5 λεπτά υπόθεση δεν είναι αυτά που λες. Δεν χρειάζεται πτυχίο πληροφορικής για να πατήσεις απεγκατάσταση σε ΟΛΑ όσα βλέπεις στην "απεγκατάσταση προγραμμάτων" (εκτός από τους drivers) με το που ανοίγεις το καινούριο σου λαπτοπ ;)

 

Από 'κει και πέρα, να τα λέμε ίσα κι όμοια. Ότι περνάς στο Mac σου, περνάς και στο pc. Όχι στο Mac 2-3 βασικά προγράμματα (αυθεντικά) και στο pc 1.000 κρακαρισμένα προγράμματα που βρήκες σε torrent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε 5 λεπτά υπόθεση δεν είναι αυτά που λες. Δεν χρειάζεται πτυχίο πληροφορικής για να πατήσεις απεγκατάσταση σε ΟΛΑ όσα βλέπεις στην "απεγκατάσταση προγραμμάτων" (εκτός από τους drivers) με το που ανοίγεις το καινούριο σου λαπτοπ ;)

 

Από 'κει και πέρα, να τα λέμε ίσα κι όμοια. Ότι περνάς στο Mac σου, περνάς και στο pc. Όχι στο Mac 2-3 βασικά προγράμματα (αυθεντικά) και στο pc 1.000 κρακαρισμένα προγράμματα που βρήκες σε torrent.

 

 

Μα εκεί έγκειται το θέμα φίλε μου γιατί να μπει να κάτσει να βγάλει προγράμματα υπάρχει λόγος;;

Γιατί να μπει κάποιος άσχετος σε αυτήν την διαδικασία;

 

Και πίστεψε με και στο mac όλα σπασμένα παίζουνε..

έκτος βέβαια εάν πρόκειται για κάτι φθηνό..

 

 

Άλλα εάν ένα πρόγραμμα κάνει 300 είτε pc είτε mac ως επί το πλείστων σπασμένο θα είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εκεί έγκειται το θέμα φίλε μου γιατί να μπει να κάτσει να βγάλει προγράμματα υπάρχει λόγος;;

Γιατί να μπει κάποιος άσχετος σε αυτήν την διαδικασία;

 

Και πίστεψε με και στο mac όλα σπασμένα παίζουνε..

έκτος βέβαια εάν πρόκειται για κάτι φθηνό..

 

 

Άλλα εάν ένα πρόγραμμα κάνει 300 είτε pc είτε mac ως επί το πλείστων σπασμένο θα είναι..

 

 

Εγώ προτιμώ να δώσω 500 ευρώ λιγότερα για λαπτοπ και να κάτσω 5 λεπτά να απεγκαταστήσω τη "σαβούρα", παρά να πληρώσω παραπάνω και να είναι "ready to use" :P

Πάντως τα περισσότερα προγράμματα που χρησιμοποιεί ο απλός χρήστης δεν χρειάζεται να είναι σπασμένα. Για όλες τις χρήσεις (όχι επαγγελματικές) υπάρχει κάποιο δωρεάν πρόγραμμα (εγώ πχ μόνο ένα "σπασμένο" έχω στο pc μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως τα περισσότερα προγράμματα που χρησιμοποιεί ο απλός χρήστης δεν χρειάζεται να είναι σπασμένα. Για όλες τις χρήσεις (όχι επαγγελματικές) υπάρχει κάποιο δωρεάν πρόγραμμα

 

 

Συμφωνώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

htd0er.jpg

 

ο tzampas ζει...για αυτό αφήστε τα windows και τα mac, βάλτε ένα ωραιότατο linux και ησυχάστε...ειδικά στις εποχές που ζούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...