Προς το περιεχόμενο

Τέλος το Flash Player για Android στις 15 Αυγούστου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω βλεπω στο sgs2 και στο htc hd2,που εχω στην κατοχη μου να μην ταλεπορουνται τοσο ιδιαιτερα(hd2)εως καθολου(sgs2) με την υπαρξη του flash!

Δε ξερω ομως,για αλλους αν εχουν καποια θεματα με τις συσκευες τους!

Αυτη ειναι η δικη μου εμπειρια!

Α με το hd2 ειχα καποιες καθυστερησεις σε καποιες σελιδες οταν ηταν σε wm6.5,αλλα στα android δεν υπαρχουν πλεων!

 

Στο galaxy note μου εκτός από ξαφνικό performance drop στο scrolling της ιστοσελίδας, παρατηρώ και αύξηση θερμοκρασίας στο πίσω μέρος της συσκευής και φυσικά πολύ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας. Πολύ πιο σοβαρά προβλήματα τα δυο τελευταία από το user experience...

 

Δεν συμφωνώ με την πολιτική της Apple που το απόκλεισε εντελώς από τις συσκευές της αλλά πρέπει να μπει ταφόπλακα επιτέλους σε αυτήν την προβληματική πλατφόρμα και να πάμε όλοι σε μια καλύτερη.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι γιατί η ίδια η Adobe δεν έκανε ποτέ σωστό optimization στον κώδικα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο galaxy note μου εκτός από ξαφνικό performance drop στο scrolling της ιστοσελίδας, παρατηρώ και αύξηση θερμοκρασίας στο πίσω μέρος της συσκευής και φυσικά πολύ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας. Πολύ πιο σοβαρά προβλήματα τα δυο τελευταία από το user experience...

 

Δεν συμφωνώ με την πολιτική της Apple που το απόκλεισε εντελώς από τις συσκευές της αλλά πρέπει να μπει ταφόπλακα επιτέλους σε αυτήν την προβληματική πλατφόρμα και να πάμε όλοι σε μια καλύτερη.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι γιατί η ίδια η Adobe δεν έκανε ποτέ σωστό optimization στον κώδικα της.

Δε διαφωνω οτι πρεπει να προχωρισουμε παρακατω,αφηνοντας πισω τις παλιες τεχνολογιες!Απλα πρεπει η μεταβηβαση απο την παλια στην καινουρια να γινει ομαλα και οχι να αφηνει ενα χαος στο μεσοδιαστημα της αντικαταστασης!

Μονο σκεψου αν στις 15 η adobe σταματουσε σε ολες τις πλατφορμες το flash,τι πανικος και τι διστακτικοτητα θα επικρατουσε στο να αναβαθμησουν ή να μεταβουν στα νεα λογισμικα,windows8 και mountenlion που θα ερχοντουσαν χωρις το flash!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσει που μερικοι βγηκαν κατευθειαν να δικαιωσουν τον Steve Jobs που και εγω συμφωνω οτι ηταν ο κορυφαιος και εβλεπε πολυ μπροστα.οσον αφορα το flash player δεν το εκανε γιαυτον τον λογο επειδη εβλεπε μπροστα αλλα για να παει κοντρα στην adobe για λογους μαρκετινγκ και συμφεροντων που παιζοντε απο πισω απο καθε εταιρια.αλλο να σταματησει η υποστιριξη flash λιγο πριν μετατραπουν ολα σε html5 και αλλο να μη το υποστιριζει μια συσκευη εδω και 5 χρονια.για να το σταματαει η adobe σημαινει οτι μεχρι τα χριστουγεννα θα γυρισουν ολα σε html5 γιαυτο χαλαρωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το adobe flash player 11 σήμερα σε android μου έκανε ενημέρωση έκδοσις ... ότι νάνε όμως...

 

Devices that already have the Flash Player installed will continue to receive minor updates and bug fixes post August 15.

 

πολυτέλεια να μπουν τέτοιες λεπτομέριες στο αρθρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το adobe flash player 11 σήμερα σε android μου έκανε ενημέρωση έκδοσις ... ότι νάνε όμως...

Υποθέτω ότι θα γίνονται ενημερώσεις μέχρι την τελική διακοπή του προϊόντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...