Προς το περιεχόμενο

Total War: Rome II


mchls

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ερώτηση: το preload το κατεβάζει στο γενικό directory του Steam, και μόλις κυκλοφορήσει το παιχνίδι επιλέγουμε εμείς πού θα το εγκαταστήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν νομίζω, εμένα μου έδωσε μήνυμα οτι μπορώ να παίζω κανονικά 3 του μήνα, σαν να το έχει κάνει ήδη εγκατάσταση δηλαδή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι εγκατάσταση δεν το έχει κάνει (θα το καταλάβαινες αφού σε όλα τα παιχνίδια κάνει install το γ@μημένο directx που κάνει 10 χρόνια)

 

για την ακρίβεια είναι κατεβασμένο (hidden και καλά) μέσα στο φάκελο C:\Program Files (x86)\Steam\depotcache αλλά κάτι μου λέει ότι παίζει αυτό να είναι με το ζόρι το 50% του παιχνιδιού και όταν κάνει release να χρειαστεί να κατεβάσουμε το υπόλοιπο σαν anti piracy method, 10gb δε παίζει να είναι μόνο, το Shogun 2 είναι 22.8GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Aλίμονό μου με τη σύνδεση-καβουρδιστήρι.

 

Μετά την εγκατάσταση ελπίζω να το σβήνει αυτόματα, ο C έχει γεμίσει επικίνδυνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το παιχνίδι είναι σίγουρο οτι θα είναι γαμάτο!! θα σου δώσουμε feedback παρόλα αυτά

 

Το εκτιμω για το feedback :) και ελπίζω να ειναι και γαμάτο το παιχνίδι γιατι ειμαι φαν της σειρας απο την εποχη του πρωτου σογκουν,αλλα δυστηχως κατι τετοιο δεν αποτελει αξίωμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε προπαραγγελία. Κρατιόμουν τόσους μήνες να μην παίξω κάποιο από τα υπόλοιπα total war που έχω. Νιώθω σαν λιοντάρι που θα ξεχυθεί στην αρένα έχοντας φάει μόνο γιαούρτι την προηγούμενη νύχτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε προπαραγγελία. Κρατιόμουν τόσους μήνες να μην παίξω κάποιο από τα υπόλοιπα total war που έχω. Νιώθω σαν λιοντάρι που θα ξεχυθεί στην αρένα έχοντας φάει μόνο γιαούρτι την προηγούμενη νύχτα.

εγώ το παρέλαβα κιόλας σήμερα... we have to w8 though... ακόμη και με το hard copy... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε προπαραγγελία. Κρατιόμουν τόσους μήνες να μην παίξω κάποιο από τα υπόλοιπα total war που έχω. Νιώθω σαν λιοντάρι που θα ξεχυθεί στην αρένα έχοντας φάει μόνο γιαούρτι την προηγούμενη νύχτα.

 

Αν και off-topic.Εσύ έκανες δοκιμές για τα προβλήματα στο pc;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και off-topic.Εσύ έκανες δοκιμές για τα προβλήματα στο pc;

 

Περιμένω να γυρίσει ένας φίλος μου απο διακοπές για να δοκιμάσουμε το τροφοδοτικό του γιατί οι υπόλοιποι της παρέας δεν εχουν gaming pc. Σε περίπτωση που επιβεβαιωθεί οτι υπάρχει θέμα όντως με το τροφοδοτικό, θα το στείλω το δικό μου στην ίδια την Corsair. To εκπληκτικό όμως είναι οτι αν μπω σε ένα παιχνίδι με το που ανοίξουν τα windows μπορώ να παίξω για ώρες χωρίς κανένα πάγωμα. Αν βγω από το παιχνίδι και μπω σε άλλο ή ξαναμπώ στο ίδιο θα παγώσει μέσα στο 10λεπτο. Δηλαδή στο γράφω και γελάω. Και επειδή μπορώ να παίξω για ώρες είπα να μην χάσω την ευκαιρία να παίξω το Rome II και βλέπουμε τι θα κάνω στη συνέχεια. Αν υπάρξει εξέλιξη θα γράψω στο τοπικ που είχα ανοίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι όπως το περιγράφεις το πρόβλημα δεν βλέπω να είναι τροφοδοτικού. Τις μνήμες τις έχεις τεσκάρει με κανα memtest? Και τι μνήμες έχεις ακριβώς? 

Θα έκανα και ένα bios update πάντως στην τελευταία έκδοση μήπως χτυπάει πουθενά κάποια ασυμβατότητα ιδίως με τις μνήμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το gamestation.gr με 36.90 μου το έφεραν από την Παρασκευή ενημερώνοντάς με για το καθετί. Τώρα βέβαια το βλέπω απλά να κάθεται μέχρι την Τρίτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...