Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση CRT τηλεόρασης με DVD Player και αποκωδικοποιητή


mascuale

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά,

έχω μια παλιά τηλεόραση Philips CRT, για την οποία πρέπει να αγοράσω αποκωδικοποιητή.

 

Επειδή έχω ήδη συνδεδεμένο στο scart της τηλεόρασης το DVD Player, μπορεί να μου πει κάποιος πώς θα συνδέσω τον αποκωδικοποιητή; Πρέπει πχ να πάρω καλώδιο που να διακλαδώνεται σε 2 scart και να συνδέσω στο ένα το dvd και στο άλλο τον αποκωδικοποιητή;

 

Επίσης, έχει κανείς αυτόν τον αποκωδικοποιητή:Crypto ReDi 210A MP DVB-T MPEG 4;

Παίζει κανονικά divx με ελληνικούς υποτίτλους αν συνδέσεις εξωτερικό σκληρό στο usb;

 

 

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα

αν η τηλεοραση ειναι μικρη (15) και δεν εχει scart δεν παιρνει αποκωδικοποιητη ?

 

ευχαριστω

Επεξ/σία από lefter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

αν η τηλεοραση ειναι μικρη (15) και δεν εχει scart δεν παιρνει αποκωδικοποιητη ?

 

ευχαριστω

 

Αν πισω απο την τηλεοραση δεν εχει τιποτα αλλο ουτε scart ουτε rca τοτε δυστυχως δεν περνει αποκωδικοποιητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mascuale αν το ένα από τα δύο ή το dvd ή ο αποκωδικοποιητής έχουν δύο scart τότε μπορείς να τα συνδέσεις μεταξύ τους και να παίζουν μια χαρά πάντα αυτό που δεν είναι στο standby,αν είναι να πάρεις αντάπτορα τότε δες να πάρεις με διακόπτη αφού αλλιώς σχεδόν σίγουρα θα έχεις παρεμβολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mascuale αν το ένα από τα δύο ή το dvd ή ο αποκωδικοποιητής έχουν δύο scart τότε μπορείς να τα συνδέσεις μεταξύ τους και να παίζουν μια χαρά πάντα αυτό που δεν είναι στο standby,αν είναι να πάρεις αντάπτορα τότε δες να πάρεις με διακόπτη αφού αλλιώς σχεδόν σίγουρα θα έχεις παρεμβολές.

 

 

Το dvd έχει 2 scart, οπότε θα είμαι εντάξει, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

αν η τηλεοραση ειναι μικρη (15) και δεν εχει scart δεν παιρνει αποκωδικοποιητη ?

 

ευχαριστω

 

Μπορεις αμα βρεις καποιο οικονομικο rf modulator που μετατρεπει τα σηματα βιντεο σε συχνότητες rf Πχ ενα φθηνο Link Ενα λιγο καλυτερο Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις αμα βρεις καποιο οικονομικο rf modulator που μετατρεπει τα σηματα βιντεο σε συχνότητες rf Πχ ενα φθηνο Link Ενα λιγο καλυτερο Link

Ελπίζω να είναι αυτονόητο ότι θα πέσει και η ποιότητα με κάτι τέτοιο.

(Όχι ότι θα το καταλάβεις σε 15 ίντσες :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε σιγουρα, αλλα μιλαμε για crt οποτε ελαχιστο το κακο. Εαν εχει και θεμα με την ληψη σε αναλογικο οπως χιονι και ειδωλα, τοτε το αποτελεσμα θα ειναι υπερ του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα

αν η τηλεοραση ειναι μικρη (15) και δεν εχει scart δεν παιρνει αποκωδικοποιητη ?

 

ευχαριστω

Κι εγώ έχω το ίδιο θέμα, και έμαθα ότι υπάρχουν κάποιοι αποκωδικοποιητές με ενσωματωμένο RF modulator.

Επεξ/σία από gong
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά,

έχω μια παλιά τηλεόραση Philips CRT, για την οποία πρέπει να αγοράσω αποκωδικοποιητή.

 

Επειδή έχω ήδη συνδεδεμένο στο scart της τηλεόρασης το DVD Player, μπορεί να μου πει κάποιος πώς θα συνδέσω τον αποκωδικοποιητή; Πρέπει πχ να πάρω καλώδιο που να διακλαδώνεται σε 2 scart και να συνδέσω στο ένα το dvd και στο άλλο τον αποκωδικοποιητή;

 

Επίσης, έχει κανείς αυτόν τον αποκωδικοποιητή:Crypto ReDi 210A MP DVB-T MPEG 4;

Παίζει κανονικά divx με ελληνικούς υποτίτλους αν συνδέσεις εξωτερικό σκληρό στο usb;

 

 

 

Ευχαριστώ.

Μια χαρα ειναι τον εχω κανα μηνα χωρις προβληματα>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πισω απο την τηλεοραση δεν εχει τιποτα αλλο ουτε scart ουτε rca τοτε δυστυχως δεν περνει αποκωδικοποιητη

φυσικά και παίρνει, όσους έχουν έξοδο RF out

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...