Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με σύνδεση αποκωδικοποιητή και τηλεόρασης


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά. Η κοπέλα μου αγόρασε ένα αποκωδικοποιητή power plus για την επερχομενη αλλάγή στα ψηφιακά κανάλια στις 20 Ιουλίου. Επειδή έχει παλιά CRT τηλεόραση, της έδωσαν μαζί με τον αποκωδικοποιητή και καλώδιο SCART όπως και RCA.

 

Το θέμα είναι ότι ενώ από την πλευρά του αποκωδικοποιητή το SCART συνδέεται κανονικά, από την πλευρά της τηλεόρασης δεν συνδέεται. Έχει ενα "σιδεράκι" όπως μου είπε, το οποίο εμποδίζει το SCART να μπει.

 

Θα πάω κι εγώ από εκεί να το δω σήμερα μήπως τον συνδέσω με RCA, αλλά για πείτε μου την γνώμη σας. Υπάρχει περίπτωση η τηλεόραση να έχει πιο παλιό πρότυπο SCART από το καλώδιο του αποκωδικοποιητή?

 

P.S. Η τηλεόραση είναι τουλάχιστον 15ετίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο περιπτώσεις

φτηνό scart που έχει πρόβλημα,έχω δει πολλά όπου τα πινάκια φεύγουν δεξιά-αριστερά...

Έχει στραβώσει ή κατά κάποιο άλλο τρόπο χαλάσει η θύρα της tv,μπορεί να έχει μείνει μέσα και κάνα πινάκι από παλιότερο scart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυο περιπτώσεις

φτηνό scart που έχει πρόβλημα,έχω δει πολλά όπου τα πινάκια φεύγουν δεξιά-αριστερά...

Έχει στραβώσει ή κατά κάποιο άλλο τρόπο χαλάσει η θύρα της tv,μπορεί να έχει μείνει μέσα και κάνα πινάκι από παλιότερο scart.

Χμμμ.. Μάλιστα. Θα το τσεκάρω εγώ το βράδυ.

Επεξ/σία από Tmark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...