Προς το περιεχόμενο

Nova επίγεια


johnbond

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσοι εχετε κρατησει το κουπονακι απο την εφημεριδα η προσφορα ειναι για 4 μηνες αντι των 3.

Περισσότερα εδώ από το 10:27 και μετά//Ο Χατζηνικολαου τα χωνει στην νοβα κανονικα.:P:P:P

http://www.real.gr/audiofiles/160518.mp3

 

Αν εχετε ηδη κανει ενεργοποιηση παρτε τηλεφωνο στη νοβα...ριξτε και κανα μπινελικι που δε σας ενημερωσαν και θα σας πουν τι να κανετε να παρετε τον 4 μηνα δωρεαν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Διαθέτω το Novabox HD 831, αλλά δεν είμαι πλέον συνδρομητής Nova. Θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να μετατρέψω το novabox σε αποκωδικοποιητή για τα ψηφιακά της Digea, χρησιμοποιώντας διαφορετικό usb dongle από αυτό που παρέχει η εταιρεία. Ο λόγος απλός: το πουλάει 30€ και βρίσκω στο ebay από 3,5€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να γνωρίζω τον αποκωδικοποιητή σου, αν δεν είναι linux based , ενδέχεται να ταλαιπωρηθεις για να εγκαταστησεις οποιοδήποτε άλλο dongle εκτός από το συγκεκριμένο που δίνει η nova. Δοκίμασε να ψάξεις να δεις ποια υποστηρίζει, και τι λειτουργικό έχει.

 

P.s λίγο που τον κοίταξα φίλε μου, έχω να σου πω,

Α. Δεν αξίζει με τίποτα να δώσεις 30 ευρώ για αυτό το μηχάνημα

Β. Αποκλείω το ενδεχόμενο να ταιριάξει οποιοδήποτε άλλο. Τουλάχιστον όχι με το firmware της nova. Ο αποκωδικοποιητής είναι της pace.

 

Σορρυ από τους υπόλοιπους για το off-topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε καποιο ελληνικο φορουμ γινεται λογος ακριβως για ποια εταιρια και τι μοντελο ειναι το dongle.

θα ψαξω να το βρω.

 

Υ.Γ. 1. Η νοβα δινει το στικακι στα 10€ απ'οτι γνωριζω. Ρωτα και σε αλλα καταστηματα.

Στην αναγκη βαλε ενα φιλο σου συνδρομητη να το παρει για σενα, αν αυτη η τιμη 10€,

ειναι για συνδρομητες. (Υπαρχουν συνδρομητες που το προμηθευτικαν δωρεαν απ'οτι ξερω. εξαρταται σε ποιο καταστημα θα πας)

 

2. Το στικακι που δινει η νοβα για τον 831 ειναι της AverMedia , A867X.

http://www.forthnetg...ίδια-Dongle.pdf

Εχει πιστοποιηση απο το 2009 που σημαινει οτι προυπηρχε πριν το ζητησει η νοβα για τον 831.

Απλα η νοβα το 'κανε παρεγγελια με το δικο της λογοτυπο, λογω συμβατοτητας.

 

3. Υπαρχει και το ενδεχομενο να μην καταλαβα κατι.

Επεξ/σία από achillevs72
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Διαθέτω το Novabox HD 831, αλλά δεν είμαι πλέον συνδρομητής Nova. Θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να μετατρέψω το novabox σε αποκωδικοποιητή για τα ψηφιακά της Digea, χρησιμοποιώντας διαφορετικό usb dongle από αυτό που παρέχει η εταιρεία. Ο λόγος απλός: το πουλάει 30€ και βρίσκω στο ebay από 3,5€.

 

Καλησπέρα ,

Εχω & εγώ το συγκεκριμένο αποκωδικοποιητή απο την προσφορά της Real , εχω την εντύπωση ότι & στην περίπτωση που διακόψεις την υπήρεσία των επίγειων καναλιών της NOVA ότι τα κανάλια της DIGEA θα εξακολουθείς να τα πιάνεις...

Δεν είμαι 100% σίγουρος μιας & το δωρεάν τετράμηνο που πήρα με την προσφορά λήγει τέλη του μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,

Εχω & εγώ το συγκεκριμένο αποκωδικοποιητή απο την προσφορά της Real , εχω την εντύπωση ότι & στην περίπτωση που διακόψεις την υπήρεσία των επίγειων καναλιών της NOVA ότι τα κανάλια της DIGEA θα εξακολουθείς να τα πιάνεις...

Δεν είμαι 100% σίγουρος μιας & το δωρεάν τετράμηνο που πήρα με την προσφορά λήγει τέλη του μήνα...

 

Ειτε εισαι συνδρομητης ειτε οχι,

ειτε εχεις την καρτα στον αποκωδικοποιητη, ειτε οχι,

με το στικακι πιανεις ολα τα ελευθερα επιγεια καναλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα σημερα αυτη την προσφορα εδω

http://www.goldendea...n-a-box-epigeia

δεν ξερω αν αξιζει ...

τωρα ειδα οτι εχει ληξει εδω (τοχω δει και αλλου με τα ιδια χρηματα ,αν βρω το λινκ θα το βαλω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

nova επίγεια: H προσφορά Real News με Δωρεάν παράταση μέχρι τέλος Δεκεμβρίου!

 

Όσοι είχαν ενεργοποιήσει την προσφορά της εφημερίδας Real News, για nova επίγεια μέσα στον Ιούλιο-Αύγουστο, έχουν δωρεάν παράταση θέασης μέχρι 31 Δεκεμβρίου.

Η αρχική προσφορά περιελάμβανε 3 μήνες δώρο, στην συνέχεια άμεσα δόθηκε ένας ακόμη μήνας δώρο, δηλαδή 4 μήνες και τώρα δίδεται ένας ακόμη μήνας, μέχρι τέλος Δεκεμβρίου, συνολικά δηλαδή 5 μήνες δωρεάν θέασης. Περισσότερες πληροφορίες για το δωρεάν διάστημα έως 31 Δεκεμβρίου στην εξυπηρέτηση πελατών τηλ. 18345.

 

http://www.satleo.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάνει χρήση κάποιος αυτής της προσφοράς; εγώ τους πήρα τηλέφωνο και μου λένε ότι είναι για μια πολύ μικρή "γκάμα" πελατών...ούτε κουβέντα για επέκταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάνει χρήση κάποιος αυτής της προσφοράς; εγώ τους πήρα τηλέφωνο και μου λένε ότι είναι για μια πολύ μικρή "γκάμα" πελατών...ούτε κουβέντα για επέκταση

 

Τους πήρα & εγώ σήμερα τηλέφωνο & μου απάντησαν σχεδον τα ίδια..

Η επέκταση της προσφοράς αφορα κάποιους συνδρομητές που δεν είχα πάρει

το δωρεάν τετράμηνο μέσω της Real αλλά τρίμηνο...

Απο εκεί & πέρα δεν δέχτηκαν & την μετάβαση μου στο Χριστουγεννιάτικο πακέτο

τους που κυκλοφόρησε & αξίζει αλλά αντιπρότειναν να κρατήσω το επίγειο πακέτο

με επιπρόσθετη διαφορά 10 ευρώ το μήνα δηλαδή 34,90..(εχω ήδη 2play economy)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη ειναι, αλλα εξαρταται και απο τις απαιτησεις που εχεις.

Κανε λιστα λιστα τι χρειαζεσαι σε τηλ , ιντερνετ και καναλια και δες αν μπορεις να τα αποκτησεις με λιγοτερο απο 29,90.

Αν οχι παρε αυτο το πακετακι. +49€ ο εξοπλισμος +35€ συνδεση στη φορθνετ αν εισαι καινουριος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...