Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον σημερα που επαιξα μπορω να πω ειδα μεγαλη βελτιωση στο netcode ,μπορω να πω σαν επαιζα bc2 ενιωσα..Δεν ειμαι σιγουρος ομως οτι θα κρατησει καθοτι πλησιαζει το dragons teeth ...

ακριβως αυτο.

Επαιξα σημερα 2 και κατι ωρες CQ και μπορω να πω οτι ηταν πιο αμεσο το παιχνιδι σε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια επειδη δεν ειμαι και πολυ σχετικος θα ηθελα να μου πειτε ποιες ειναι οι καλυτερες ρυθμισεις που μπορω να κανω στο παιχνιδι ωστε να μην κολλαει.Το μηχανημα μου φοραει i7 4700mq 2,4-3,4,8ram/nvidia geforce 745m.Επισης ηθελα να ρωτησω πως μπορω να ρυθμισω τα fps και ποια ειναι τα καταλληλα για το pc μου.Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα καταλληλα θα τα βρεις εσυ.

προσδιορισε λιγο το κολλαει

 

το πρωτο που θα σου ελεγα βγαζεις το vsync,lightning στο low,mesh low,post process medium,Ambient occlusion low H off.

Antialiazing post κλπ off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αναφερεσαι στο multiplayer αν δεν θες να χανεις καρε πρεπει να κατεβασεις γραφικα στο medium και τα οσα ανεφερα παραπανω.

Το βασικοτερο ολων βεβαια να εχεις πολυ καλη συνδεση στο ιντερνετ και να μην χανεις πακετα δεδομενων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εκει ισχυουν τα οσα εχω γραψει.

Επισης αν μιλαμε για εκδοση σπασμενη, να περασεις το τελευταιο patch που εχει βγει αν εχει βγει καποιο και τους τελευταιους drivers απο nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Οντως σπασμενο το εχω.Υπαρχει καποιος τροπος να παιξω on-line με την σπασμενη version?</p>

 

Σοβαρά ρε φιλε ρωτάς πως μπορείς να παίξεις battlefield σε σπασμένη έκδοση??? Ένα παιχνίδι αν υπάρχει που να μην μπορείς να παίξεις online σε σπασμένο αυτό είναι το battlefield... Εκτός αυτού απαγορεύεται να μιλάμε για πειρατικό υλικό στο φόρουμ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις το PB απ το παιχνιδι η το εχεις κατεβασει ξεχωριστα;

 

εγω εχω κανει το δευτερο και εχω προσθεσει στη λιστα του τα παιχνιδια.Μου τα patchαρε και δεν ειχα κανενα θεμα.

Για εναν παραξενο λογο το PB ΔΕΝ μπαινει στο συστημα μου καθως δεν μπορει να αντιγραψει κατι αρχεια μεσα στο system32 αν θυμαμαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάστε:

 

1) Τρέξτε το "pbsvc" (θα το βρείτε στο google) σαν αδμιν, σταματήστε και απεγκαταστήστε τις υπηρεσίες.

 

2) Στο φάκελο του BF (...OriginGames/Battlefield4...), σβήστε το φάκελο του ΡΒ.

 

3) Επανεκκινήστε.

 

4) Τρέξτε το "pbsetup", πάλι σαν αδμιν, θα περάσει τα τελευταία updates για 3-4 κλπ.

 

5) Τρέξτε πάλι το "pbsvc" για εγκατάσταση/επιβεβαίωση.

 

Λογικά, θα λειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει ότι ο χάρτης Sienge of Shanghai είναι ο πιο απαιτητικός από θέμα hardware εγώ με την 780ti και i5 [email protected] έχω πολλά frame drops ακόμα και στα 30fps δεν νομίζω να μην μπορεί να έχει 60frames σταθερά μια τέτοια κάρτα ή εκτός αν ''κόβει'' ο επεξεργαστής . Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...