Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

60hz σε gulf και caspian  δεν εχω παιξει ποτε ( για classic mode ουτε λογος :/ ) 

 

Το χρώμα της πίστας Caspian  στο BF3 μ' αρέσει περισσότερo απ' ότι στο BF4. Βέβαια η προσθήκη των πυργίσκων στο 4

είναι μια καλοδεχούμενη προσθήκη.

Στη πίστα του Oman αν η μια ομάδα πάρει τη πλειοψηφία των οχημάτων τετέλεσθαι ... Σπάνια θυμάμαι να έχω παίξει αυτόν το χάρτη και να μην ήταν τσόντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στη πίστα του Oman αν η μια ομάδα πάρει τη πλειοψηφία των οχημάτων τετέλεσθαι ... Σπάνια θυμάμαι να έχω παίξει αυτόν το χάρτη και να μην ήταν τσόντα.

Συνήθως αν έρχεσαι απο θάλασσα, έχεις χάσει.

Το ίδιο γίνεται και στην metro.

Αν είσαι απο την μεριά της RU που μπαίνει στο μετρο φτάνεις πρώτος στο Β με δεδομένου οτι κάποιος απο την US μερια δεν έχει 5 ssd σε raid0 για να βγει στο 2 δευτερολεπτο και να φτασει στο Β

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αξίζει ακόμα και τώρα να το αγοράσω?δεν εχω ασχοληθεί ποτε με το multiplayer του BF..έχει κοσμο το multiplayer ακομα?τα dlc που βλέπω οτι ειναι αρκετα προσθέτουν κάτι στο multiplayer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αξίζει ακόμα και τώρα να το αγοράσω?δεν εχω ασχοληθεί ποτε με το multiplayer του BF..έχει κοσμο το multiplayer ακομα?τα dlc που βλέπω οτι ειναι αρκετα προσθέτουν κάτι στο multiplayer?

 

Έχει κόσμο ακόμα. Τα DLCs προσθέτουν χάρτες, όπλα και μερικά gadgets

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ακριβως κανεις για καθε οπλο που θες ωστε να παει το νουμερο στο αστερι μεχρι 5? π.χ ενα οπλο δειχνει 5

σε αλλο δειχνει 1 σταρ. Πρεπει και καλα να παιξεις καλα σε καποιες πιστες η απλα να γραφεις ωρες παιχνιδιου ?

η κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ακριβως κανεις για καθε οπλο που θες ωστε να παει το νουμερο στο αστερι μεχρι 5? π.χ ενα οπλο δειχνει 5

σε αλλο δειχνει 1 σταρ. Πρεπει και καλα να παιξεις καλα σε καποιες πιστες η απλα να γραφεις ωρες παιχνιδιου ?

η κατι αλλο?

 

Κάθε αστέρι αντιστοιχεί σε 100 kills. Στα 500 kills (δηλαδή στα 5 αστέρια) παίρνεις επιπλέον το Master Dog Tag για το συγκεκριμένο όπλο (ή vehicle ή gadget).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια πολυ καλη η ενημερωση, ευχαριστω πολυ. Επειδη ειναι αδυνατον με ολα τα οπλα να τα κανεις 5αστερα

θα ηθελα οποιος γνωριζει και εχει ορεξη να γραψει απο καθε κατηγορια οπλων ποιο αξιζει να γινει 5αστερο...

thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια πολυ καλη η ενημερωση, ευχαριστω πολυ. Επειδη ειναι αδυνατον με ολα τα οπλα να τα κανεις 5αστερα

θα ηθελα οποιος γνωριζει και εχει ορεξη να γραψει απο καθε κατηγορια οπλων ποιο αξιζει να γινει 5αστερο...

thx

δεν θα κερδίσεις κάτι.

με αυτό που σε βολεύει να παίξεις θα παίζεις.

δεν ειναι ολα για ολες τις καταστάσεις βέβαια.

assault δεν παίζω ποτέ πλέον,αλλα θα έλεγα για tdm σίγουρα aek/bulldog

απο engineer - mpx,pdw-r,

απο support - MG4,L85A2

 

carbines - groza,acw-r,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το ξανά εγκατέστησα για να δώ τους χάρτες του Free DLC και την ίδια μέρα το απεγκατέστησα. Το παιχνίδι είναι μάπα κατ΄εμέ. Κυρίως διότι είναι χαοτικό και πολλές φορές σου κάνουν "φτηνα" kills. Πχ πάς να καταλάβεις το σημείο Α και ενώ έχεις τα μάτια σου 14 ξαφνικά κάποιος εμφανίζεται απο πίσω σου και σε τρώει είτε γιατί έτυχε να βρίσκοταν εκεί, είτε γιατί προσγειώθηκε εκεί με το αλεξίπτωτο κλπ. Έχουν καταντήσει το παιχνίδι CoD κλώνο. Αν κάποιος θέλει μια καλή εμπειρία πολέμου καλύτερα να παίξει Insurgency ή/και Red Orchestra 2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το ξανά εγκατέστησα για να δώ τους χάρτες του Free DLC και την ίδια μέρα το απεγκατέστησα. Το παιχνίδι είναι μάπα κατ΄εμέ. Κυρίως διότι είναι χαοτικό και πολλές φορές σου κάνουν "φτηνα" kills. Πχ πάς να καταλάβεις το σημείο Α και ενώ έχεις τα μάτια σου 14 ξαφνικά κάποιος εμφανίζεται απο πίσω σου και σε τρώει είτε γιατί έτυχε να βρίσκοταν εκεί, είτε γιατί προσγειώθηκε εκεί με το αλεξίπτωτο κλπ. Έχουν καταντήσει το παιχνίδι CoD κλώνο. Αν κάποιος θέλει μια καλή εμπειρία πολέμου καλύτερα να παίξει Insurgency ή/και Red Orchestra 2. 

Δεν θελω να φανω fanboy αλλα πιστεψε με και εγω οταν το πρωτοπηρα ειχα πελαγωσει και ολο ψοφουσα.Αν δεν αποκτησεις εμπειρια θα κανεις φθηνα death γιατι οταν πας να παρεις μια σημαια το Mode λειτουργει ετσι ωστε οταν πεφτει μια σημαια να μπορει να κανει random spawn o αμυνομενος οποτε καλο ειναι να μην πας μονος σε σημαια να την παρεις (γιατι αργει να πεσει ετσι η σημαια) και αν το κανεις να βρεις ενα σημειο που να σου προσφερει καλυψη κ εκει ειναι θεμα εμπειριας και γνωσης του χαρτη.Οταν λοιπον βαζεις το παιχνιδι και επειδη εισαι νουμπας και ξενερωνεις που ψοφας συνεχεια και καπακι το σβηνεις το παιχνιδι την ιδια μερα τοτε σιγουρα δεν θα το μαθεις ποτε να το παιζεις η να αποκτησεις την γνωση του χαρτη.Τα bf series ποτε δεν ηταν simulation πολεμου 100% οποτε αδικα γκρινιαζεις...

Φιλικα στα λεω ολα αυτα γιατι οπως ειπα και εγω στην αρχη δεν μπορουσα να παρω σημαια μονος μου...τωρα που εμαθα ομως τυχαινει να ριξω και ολοκληρο squad και την παιρνω solo.Βεβαια αν τυχεις σε εμπειρους παιχτες ειναι πιο δυσκολο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Tα bf series ποτε δεν ηταν simulation πολεμου 100%

 

Δεν είναι simulation γενικά. :P

 

Έχουν κάποια πράγματα για να προσθέσουν "authenticity", αλλά...arcade.

 

Και στο BF1 επίσης. (π.χ. self repair vehicle function)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...