Προς το περιεχόμενο

WSJ: Τεχνολογία In-cell οθόνης στο επόμενο iPhone για μικρότερο πάχος


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα πετάξουν κανέναν Α6 μέσα, που θα έχει 5-6 πυρήνες γραφικών και θα καίει τον κ... του

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

δεν νομίζω να πεταξουν καινουριο επεξεργαστη παντα παρουσιαζουν τους καινουριους επεξεργαστες με το ipad δες ipad 2 ... χαλαρα παιρνει ..το iphone 5 A5x...:)

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν νομίζω να πεταξουν καινουριο επεξεργαστη παντα παρουσιαζουν τους καινουριους επεξεργαστες με το ipad δες ipad 2 ... χαλαρα παιρνει ..το iphone 5 A5x...:)

 

Δε το νομίζω. Πιθανολογώ ότι απλά δεν ήταν έτοιμος ο A6 και έφτιαξαν «στα γρήγορα» τον A5X για να μπει στο iPad. Άλλωστε μη ξεχνάς ότι η μόνη διαφορά του A5X από τον A5 είναι η ισχυρότερη GPU. Αυτό έγινε για να μπορεί να τα βγάλει πέρα με την τεράστια ανάλυση του νέου iPad.

 

Λογικά τον A6 θα τον δούμε στο νέο iPhone. Και θα είναι 4-core. Δεν την παίρνει να τον τραινάρει πολύ ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα εξαρτώνται από το ποσό energy efficient έχουν καταφέρει να κάνουν τον συνδυασμό iOS6-CPU. Αν έχουν καταφέρει αυτονομία ίδια ή καλύτερη από του τωρινούό μοντέλου, τότε ίσως βάλουν τον Α6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως τα νέα SoC που κυκλοφορούν είναι πιο energy efficient από τα παλαιότερα. Παρά τη μεγαλύτερη ισχύ. Δε βλέπω το λόγο να μην ισχύει το ίδιο και για τον A6. Κι αυτός έτσι κι αλλιώς βασίζεται σε ήδη υπάρχον design, δεν είναι 100% γέννημα-θρέμα της Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ αλλά κατά πάσα πιθανότητα το νέο iPhone θα είναι και πιο λεπτό οπότε και πιο λεπτή θεωρητικά θα είναι η μπαταρία. Από την άλλη θα έχει μεγαλύτερη επιφάνεια. Οπωσδήποτε κάτι θα έχουν σκεφτεί γιατί αργά ή γρήγορα θα μπει και στο iPhone ο επεξεργαστής.

 

Αν, πάντως, παρουσιάσουν νέα CPU στο iPhone κόντρα σε ό,τι γίνεται δυο χρόνια τώρα που την παρουσιάζουν στο iPad, θα έχουμε και αλλαγή στη στρατηγική/βαρύτητα που δίνουν στις συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε το νομίζω. Πιθανολογώ ότι απλά δεν ήταν έτοιμος ο A6 και έφτιαξαν «στα γρήγορα» τον A5X για να μπει στο iPad. Άλλωστε μη ξεχνάς ότι η μόνη διαφορά του A5X από τον A5 είναι η ισχυρότερη GPU. Αυτό έγινε για να μπορεί να τα βγάλει πέρα με την τεράστια ανάλυση του νέου iPad.

 

Λογικά τον A6 θα τον δούμε στο νέο iPhone. Και θα είναι 4-core. Δεν την παίρνει να τον τραινάρει πολύ ακόμα.

 

ισως ..

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...