Προς το περιεχόμενο

Αποκωδικοποιητές MPEG4 και το μεγάλο φαγοπότι;


zeniath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το mega το πιανω αναλογικα απο την παρνηθα και ας μην εχω οπτικη επαφη. θα πρεπει να φερω τεχνικο για αυτοψια. :-(

Αν η κεραια σου δεν βλεπει Παρνηθα, μπορει να ειναι καλιστα απο ανακλαση.

Αν βλεπει περιπου προς Παρνηθα τοτε υπαρχει και η διαθλαση και η περιθλαση που μπορουν να λαβουν χωρα και να εχεις αυτο το αποτελεσμα με το αναλογικο mega. Οπως και να εχει δεν ειναι ασυνηθιστο αλλου να βλεπει η κεραια και απο αλλου να πιανει καποιες φορες (οχι παντως με καθαρο σημα).

 

To θεμα ειναι να βελτιωθει η κατασταση με το κεντρο εκπομπης στο οποιο γινεται η στοχευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

απλα σκεφτομαι οταν γινει και το κεντρο της παρνηθας ψηφιακο μηπως φτιαξουν ολα και τελειωσει ετσι το θεμα χωρις μπλεξιμο με τεχνικους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα γινει ποτε ψηφιακο?

 

 

τωρα βεβαια ποιος περιμενει μεχρι τοτε ετσι? :P

 

 

Η αλλαγή από αναλογικές σε ψηφιακές ραδιοτηλεοπτικές μεταδόσεις βρίσκεται σε εξέλιξη στην περιοχή, ωστόσο λόγω των διαφορετικών πρακτικών, χρόνων και προβλημάτων, οι χώρες αγωνίζονται για να ικανοποιήσουν την προθεσμία του Ιουνίου 2015, οπότε και θα πάψει το αναλογικό σήμα στην Ευρώπη.

 

http://www.setimes.c...7/09/feature-03

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μόλις πριν λίγες μέρες έπιασα ψηφιακό σήμα στο κέντρο της Αθήνας, ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η λογική με την οποία κάποια κανάλια πιάνουν ραδιόφωνο και γιατί αυτά τα ραδιόφωνα δεν τα πιάνουμε και στην επαρχία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΑ και ΚΟΣΜΟΣ είναι σε όλη την Ελλάδα. Αυτά μπορείς να πιάσεις με τον αποκωδικοποιητή μόνο νομίζω (στους 4 που έχω βάλει μόνο αυτά πιάνει) οπότε δε καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...